» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Respekt apo frike?

Shko poshtė

Respekt apo frike?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 17 Nov 2009, 20:44

Marrdheniet me kategori te ndryshme njerezish jane te brishta.Gjeja qe has me se shumti ne forume dhe ne te perditshmen eshte fjala respekt.Po nese do pyesnim cfare eshte respekti do na dilte nje teme me vete , e ndoshta aty do kishim nje pergjigje.Po une do doja te perqendroheshim tek marrdheniet e krijuara dhe vertet ushqejme respekt apo frike, sepse nuk jemi aq te hapur sa te hedhim ne shesh gjithe mendimet?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga abeja prej Wed 18 Nov 2009, 10:18

Mendoi qe Respeketi eshte ai veprim ,kontakti,sjellja,nderimi,koordinim per te luftuar ekstremizmin ne Toke,perfundoi qe respekti eshte krahu i djathte i mos te qenurit racist per natyren .
kurrse frika nuk ka ngjyre te jete e kuqe apo e zez,s'ka turp,apo shije ,dhe nuk duhet patur frike nga frika per t'respktuar natyren njerzore .
avatar
abeja

Postime : 25
Kyējet nė forum : 9280
Regjistruar mė : 16/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga bora prej Wed 18 Nov 2009, 16:46

respekti
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10471
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 18 Nov 2009, 20:07

respekti

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga Te-Li prej Wed 18 Nov 2009, 20:34

"une jam frigacak i madh andaj nganjehere nga frika e rrespektoj dike por jam i sigurt se askush s'mė bene rrespekt me ndjenjė te frikes "!

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 9979
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 18 Nov 2009, 21:04

frika per mua ka qen pjese e jetes deri diku por jam mesuar mos te kem frike sepse jeta ka shum vuajtje edhe nganjehere e rrespektoj edhe un friken rrespekti eshte rreciprok ku te gjesh rrespekton prandaj them rrespekt

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17373
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 18 Nov 2009, 21:15

frigen ja kam vetem zotit , ndesa respek kam per te gjith

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga Elsa prej Wed 18 Nov 2009, 22:07

Rrespekti sot eshte i humbur pothuajse fare nuk gjindet. Po te mos kemi frike me siguri nuk do te kishim as rrespekt pra frika eshte ajo qe sot na detyron rrespektin kjo eshte realiteti i kesaj bote. Ne mund te themi ēfar te duam por sa jemi real se shtypjen e fjaleve nga key boardi nuk na ndalon kush.
Tek ne sot dominon frika e cila na detyron te rrespektojme eshte mendimi im personal.
avatar
Elsa

Shteti : Ferizaj
Postime : 30
Kyējet nė forum : 11794
Regjistruar mė : 27/07/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 18 Nov 2009, 22:09

Elsa shkruajti:Rrespekti sot eshte i humbur pothuajse fare nuk gjindet. Po te mos kemi frike me siguri nuk do te kishim as rrespekt pra frika eshte ajo qe sot na detyron rrespektin kjo eshte realiteti i kesaj bote. Ne mund te themi ēfar te duam por sa jemi real se shtypjen e fjaleve nga key boardi nuk na ndalon kush.
Tek ne sot dominon frika e cila na detyron te rrespektojme eshte mendimi im personal.

Ky eshte postimi qe cdo kush e mendon.
Frika ben te themi respekt

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga Elhamiu prej Wed 18 Nov 2009, 22:10

te kesh frig ne veten tende do kesh rrespekt .
nese ske frig nga vetja sdo kesh rrepsket

mbaj frig ne vete , do kesh rrespekt te madh

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12680
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 23 Nov 2009, 08:58

Frika na ben te tregohemi te respektueshem dhe interesi, kur mbarojne keto te dyja (na del frika) zbulohet cfare kemi ushyer drejt njerezve.Mos e kosideroni respektin si nje bluze qe e vesh sa here qe ke ftohte ose e heq sa here ke vap.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga Naki prej Mon 23 Nov 2009, 09:36

Ne kete teme do te futem pak me thelle arla. Nese krahasojme veten me boten kam fjalen si popull eshte shume e vertete se jemi me te rrespektueshem dhe dime te rrespektojme me shume sesa bota ne nje perqindje dukshem te madhe. Une po e marr si shembull nje gje te thjesht. Kur jemi ne autobus apo ndonje mjet transportues urban dhe aty futet nje person i moshuar apo me i vjeter se ne ne ua lirojme vendin te ulen e vete ngrihemi ne kembe. Ketu ska te bej me friken pse lirojme vendin por thjesht eshte nje rrespekt. Kjo gje nuk ndodhe ne vende tjera e them me plot bindje sepse kam qene shume jasht dhe kam verejtur keto gjera. Pra ka te bej me nje rrespekt pa dominim frike. Normal mund te hasesh raste ku kjo sndodh por nuk do te thote qe eshte fenomen i pa praktikushem nga shqiptaret ne pergjithsi.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 23 Nov 2009, 18:12

Them respekt se po spate respekt friga ste ben njeri !!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga krayzi prej Mon 23 Nov 2009, 21:43

Ne mes te te dyjave.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11152
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga Naki prej Mon 23 Nov 2009, 22:48

princesha shkruajti:Them respekt se po spate respekt friga ste ben njeri !!!
Princesha sot motra ime po nuk pati frike ska rrespekt bindesh per kete. ndoshta ty te duket absurde se jeton ne nje shtet ku vertet rrespekti vje para frikes por kendej vje kjo e dyta ishalla ndryshohet por per momentin eshte tabu kjo

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga Elhamiu prej Mon 23 Nov 2009, 22:50

per cilen te thuash ne dit te sodit i keqperdorin

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12680
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga lolita prej Tue 24 Nov 2009, 23:34

Pak rrespekt pak frig

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 15382
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 25 Nov 2009, 15:33

Naki shkruajti:
princesha shkruajti:Them respekt se po spate respekt friga ste ben njeri !!!
Princesha sot motra ime po nuk pati frike ska rrespekt bindesh per kete. ndoshta ty te duket absurde se jeton ne nje shtet ku vertet rrespekti vje para frikes por kendej vje kjo e dyta ishalla ndryshohet por per momentin eshte tabu kjo

PO PER KETE KE TE DREJT DHE ME VJEN VERTET KEQ PER POPULLIN TIM PERJETUAN GJITHATE LUFT DHE PRAP S EPRAP RESPEKT NUK KAN SE PAKU PER NJERZIT E TYRE BILE

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga abeja prej Wed 25 Nov 2009, 16:36

Frika ėshtė njė emocion i thellė rrjedh nga perceptimi i rrezikut, tė vėrtetė ose imagjinuar.

Respekti sipas mendimit time ėshtė qė te ballafaqohesh me faktin e njė tė vėrtete dhe tė ecish perpara ...
avatar
abeja

Postime : 25
Kyējet nė forum : 9280
Regjistruar mė : 16/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga vistor2 prej Wed 25 Nov 2009, 22:32

Elsa shkruajti:Rrespekti sot eshte i humbur pothuajse fare nuk gjindet. Po te mos kemi frike me siguri nuk do te kishim as rrespekt pra frika eshte ajo qe sot na detyron rrespektin kjo eshte realiteti i kesaj bote. Ne mund te themi ēfar te duam por sa jemi real se shtypjen e fjaleve nga key boardi nuk na ndalon kush.
Tek ne sot dominon frika e cila na detyron te rrespektojme eshte mendimi im personal.
Tė lumt Elsa, nuk do koment mė shumė.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 11925
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga Besi prej Fri 08 Jan 2010, 17:53

arla shkruajti:Marrdheniet me kategori te ndryshme njerezish jane te brishta.Gjeja qe has me se shumti ne forume dhe ne te perditshmen eshte fjala respekt.Po nese do pyesnim cfare eshte respekti do na dilte nje teme me vete , e ndoshta aty do kishim nje pergjigje.Po une do doja te perqendroheshim tek marrdheniet e krijuara dhe vertet ushqejme respekt apo frike, sepse nuk jemi aq te hapur sa te hedhim ne shesh gjithe mendimet?

Do te ishte mir sikur te ishte i vertet qereku i ketij respekti qe shohim ne forum apo ne perdtishmeri.E verteta eshte se mas ketij "respekti" fshihet frika dhe interesi.Me e mira nga te kqijat do te ishte sikur te behej cofte nga interesi pozitiv te pakten dhe jo...
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10685
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 17 May 2010, 21:37

Eshte frika nga vetja, po dhe nga ai/ ajo qe ndodhet pas monitorit.Te mos njihnin friken ndaj vetes shumekush do e conte perfund ate frike qe ka dhe ndaj tjetrit.Gjithmone e kam respektuar dike duke ja thene gjithcka sipas atij mendimi qe kam.Respekt me te madh nuk ka gjetur as tek vetja.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 01 Jan 2011, 14:25

Firka nuk duhet te trembi syrin per ate qe rrespekton sepse te kesh frike do te thote se nuk ke rrespekt

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17373
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga benita krusha prej Mon 11 Apr 2011, 14:40

rrespekt ndaj atyre qe e meritojne
Frike vetem ndaj krijuesit ALL-LLAH

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8639
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Respekt apo frike?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi