» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Te frenohesh nga jeta apo ta jetosh me stil?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Te frenohesh nga jeta apo ta jetosh me stil?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 17 Nov 2009, 20:26

Dilema qe vertitet rreth nesh eshte si te jetojme jeten.Te gjithe ne i kemi dhene nje perkufizim asaj dhe ne cdo dite bejme te pamunduren per me te miren.
Po kur perkufizojme harrojme te jetojme sepse pyetja eshte frenim per mos ta pare fundin shpejt apo stil qe te krenohemi dhe ti paraprijme cdo situate?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te frenohesh nga jeta apo ta jetosh me stil?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 18 Nov 2009, 20:14

te frenohesh

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te frenohesh nga jeta apo ta jetosh me stil?

Mesazh nga Drini prej Wed 18 Nov 2009, 20:15

Te jetosh nje jete normal, jeta me stil ne vendin pa stil eshte antistil...
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11300
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te frenohesh nga jeta apo ta jetosh me stil?

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 07 Aug 2010, 11:16

Ka raste qe ne jete frenohem po ka raste qe te shtyn te perjetosh ate qe te jepet mundesia edhe rasti

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17076
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te frenohesh nga jeta apo ta jetosh me stil?

Mesazh nga Arjana prej Sat 07 Aug 2010, 15:07

te pershtatemi me jeten e ta jetojme ashtu sic na vjen...
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14515
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te frenohesh nga jeta apo ta jetosh me stil?

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 12 Oct 2010, 17:27

Te jetoj me ate qe jeta te afron edhe pse ne disa raste duhet ti vesh frena qe mos te perplasesh me gabimet

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17076
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te frenohesh nga jeta apo ta jetosh me stil?

Mesazh nga Jeta Love prej Tue 12 Oct 2010, 18:43

mvaret qfar njeri je!
-> nese je tip qe pret shum nga jeta (aktiv) dhe ke deshir mos me lan as nje shanc me te kalu! do te kesh veshtir me u frenu, dhe nese frenohesh nuk do te jesh i lumtur!
-> nese je njeri pasiv dhe knaqesh me pak, jeta asht e lumtur edhe pse do frenohesh!

firma.................................................................................................................................................................................
Na fal zot fajet tona ashtu si i falim ne fajtoret tan


pale 323232 pale
avatar
Jeta Love

Postime : 199
Kyējet nė forum : 8386
Regjistruar mė : 14/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te frenohesh nga jeta apo ta jetosh me stil?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Tue 12 Oct 2010, 19:28

Mbase edhe mendimi, perkufizimi qe i japim jetes, menyra se si e konceptojme jeten, menyra se si e shfrytezojme, te kuptuarit se ku duhet te hidhesh ne sulm dhe ku duhet te terhiqesh, madje edhe frenimi, te gjitha keto permbahen brenda nje jetese me stil, keshtu qe per mua stili e permban frenimin.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10607
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te frenohesh nga jeta apo ta jetosh me stil?

Mesazh nga Jeta Love prej Tue 12 Oct 2010, 19:40

Faktikisht ketu permendet fjala stil!
Por stili dhe lumturia jan 2 gjera te ndryshme!!!

firma.................................................................................................................................................................................
Na fal zot fajet tona ashtu si i falim ne fajtoret tan


pale 323232 pale
avatar
Jeta Love

Postime : 199
Kyējet nė forum : 8386
Regjistruar mė : 14/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te frenohesh nga jeta apo ta jetosh me stil?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Tue 12 Oct 2010, 19:45

Nese ju mendoni se egziston lumturia...une besoj se egzistojne caste te lumtura.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10607
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te frenohesh nga jeta apo ta jetosh me stil?

Mesazh nga Jeta Love prej Tue 12 Oct 2010, 22:04

Lumturia egziton por asht shum e rralle! -> mendimi jem

firma.................................................................................................................................................................................
Na fal zot fajet tona ashtu si i falim ne fajtoret tan


pale 323232 pale
avatar
Jeta Love

Postime : 199
Kyējet nė forum : 8386
Regjistruar mė : 14/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te frenohesh nga jeta apo ta jetosh me stil?

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 01 Jan 2011, 14:20

Themi te jetojme me stil cfar eshte stili i jetes pse vall mendojme se ne dime te jetojme me stil kur vete jeta na ven ne prove me mijera here duke pare forcen tone ..jemi ne qe jeten duhet ta jetojme me ate qe ajo na jep ska stil ne jete duhet te mbijetosh asgje me teper

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17076
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te frenohesh nga jeta apo ta jetosh me stil?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi