» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Legjenda e Fenerit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Legjenda e Fenerit

Mesazh nga Vizitor prej Fri 06 Nov 2009, 11:00

Gojėdhėna pėr fenerin ėshė edhe sot e kėsaj dite e gjallė nė tėrė vendin tonė, konkretisht pėr fenerin do tė rrėfejmė kėtė gojėdhėnė qė vjen nga fshati Kamjan: qė kur u lėshua rryma elektrike nė fshat, ai si zakonisht nė udhėn qė lidhet me fushat dhe atė tė udhės sė Marinit e cila udhė tė shpie deri te xhadeja e Re. Feneri si zakonisht u shfaqej njerėzve apo bujqve qė mbeteshin mė vonė nėpėr arat e tyre dhe atė nė kėtė formė: sė pari dukuronte nga ndinjė* ferrė apo Kojri dhe mbante largėsinė qė ndonjė herė humbej apo papritmas shfaqej nė ndonjė vend aty pari, por para se tė shfaqej Feneri, ai i cili ishte nė udhė duke u kthyer nga fushat me qerren me kalė, qoftė ai i ngarkuar me kullosė, barė, kashtė, groshė, misėr apo diēka tjetėr, na jep tė kuptojmė se Feneri gjithnjė qenka shfaqur nė kohėt e punėve tė bujqėsisė apo tė katėr stinėve tė vitit. Sot e sot e hasim shprehjen e gjallė “mos u vono se po tė tė zėnė nata, tė shoqėron Feneri - * mo zot tė shfaqet si dele, cape etj.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Legjenda e Fenerit

Mesazh nga sejjid gashi prej Fri 30 Sep 2016, 19:26

palidhje Cool :p
avatar
sejjid gashi

Shteti : kosova
Postime : 1
Kyējet nė forum : 1441
Regjistruar mė : 30/09/2016

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi