» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Jeta juaj intime sipas ngjyrave

Shko poshtė

Jeta juaj intime sipas ngjyrave

Mesazh nga Vizitor prej Fri 23 Oct 2009, 23:19

E bardhė, Gėshtenje, E kuqe, E zeza, Vjollce, E portokalltė, E kaltėr, Roze, Ngjyrė hiri, Gjelbėr, Verdhė
Zgjidheni ngjyrėn tuaj dhe shikoni me poshte.
________________________________________
E bardhė - personi qė e adhuron ngjyrėn e bardhė seksin e konsideron si papastrti. Kėta njerėz pėrnga natyra janė puritan. Pėr ata puthja franqeze "French Kiss" ėshtė e turpshme dhe ėshtė e pazakonshme tė bėjnė dashuri gjatė ditės. Femrat, adhurues tė ngjyrės sė bardhė, vdishen pas paravanit ndėrsa meshkujt qė e adhurojnė kėtė ngjyrė dot ė bėjnė dush edhe para por edhe pas seksit. Organet e veta gjenitale kėta njerėz edhe mė tej i emertojnė me emra fėmijėrore.

________________________________________
Gėshtenje (braon) - Dashnorėt gėshtenje janė tė zjarrtė dhe tė sinqertė, si dhe tė ndjeshėm nė dėshirat dhe kėrkesat e partnerit. Dashuria ėshtė ajo pėr tė cilėn mendojnė 24 orė nė ditė, e fjalėn "tė dua" e pėrdorin shpesh. Kur tė ngrohen pranė zjarrit, kur tė ecin nėpėr shi apo gjithēka qė bėjnė, e shndrrojnė nė dahsuri. Pėr seks u nevojitet shumė kohė dhe intiitet. Por emocionet e tyre janė tė tilla sa qė njė fjalė e vrazhdė mund ta pėrfundoj lidhjen.

________________________________________
E kuqe - Njerėzit qė e adhurojnė kėtė ngjyrė janė tigra tė vėrtetė nė shtrat. Lehtė nxehen dhe kėnaqen nė seks nė gjitha mėnyrat e mundshme. Njėherė kur te ata ndizet xixa e dashurisė, kalojnė orė tė tėra deri sa tė fiket ajo. Kur dy tė kuq janė sė bashku, atė qė e bejnė do tė shtynte tė skuqen edhe yjet e filmave erotik. Shpesh anojnė tė jenė agresiv, prandaj ngjyrat mė tė dobėta duhet tė jenė tė kujdesshėm me ata.

________________________________________
E zeza -Kėta njerėz janė thasė tė mbushur pėrplot seksualitet dhe sė bashku kėrkohen. Kanė tendencė qė tė shfaqin seks perverz dhe shpesh kanė natyrė tė kombinuar sado-mazoistike nė kombinim apo njėrėn nė veēanti. Janė tė ēuditshėm dhe shpesh shfaqjet e veta i lozin kur janė nėn ndikimin e stresit apo kur ndodhen nė periodė tė dobėt. Sipas anketave tė dosieve tė policisė, vie nė pah se delikuentėt seksual e adhurojnė ngjyrėn e zezė. Pėr kėtė nuk ėshtė e rastėsishme se "veshja uniforme" e hajnave, bandave, kriminelėve tjerė ėshtė e ngjyrės sė zezė.

________________________________________
Vjollce (ngjyra e manushaqes) - Adhuruesit e ngjyrės vjollce (violete) mendojnė se janė tė stėrmenēur pėr argėtime shtrati. Femrat urejnė qė flokėt e tyre tė shprishen, pėrderisa meshkujt e kėsaj ngjyre seksit i afrohen me ēasje afariste. Tė dy gjinitė, sdhurues tė ngjyrės vjollce, mė tepėr brengosen pėr kėnaqėsinė e vet se sa pėr kėnaqėsitė e partnerit.

________________________________________
E portokalltė - njerėzit qė adhurojnė ė portokalltėn jetojnė nė botėn e fantazive seksuale. Akti seksual pėr ata ėshtė shfaqje njėaktėshe ku vet ata janė aktorė kryesor. Pėr ata paraloja ka tė njėjtėn rol si edhe vet akti seksual.Si imixh tė vetin e konsiderojnė pėshpėritjet e ėmbla tė zbrazėta dhe dialogjet e parėndėsishme. Shesh edhe nuk pėrjetojnė orgazėm, por e aktrojnė kėtė aktė pėr mrekulli. Mashkulli "i portokalltė" ka si ves ta tėrhjekė partneren pėr flokė, ndėrsa femra ka dėshirė tė le gjurmė tė kuqė nga thonjėt e saj nė shpindė tė partnerit.

________________________________________
E kaltėr - Adhuruesit e ngjyrės sė kaltėr janė partnerė tė mrekullueshėm. Janė tė sinqertė ndaj nevojave tė partnerit. Tė bėrit dashuri ata e konsiderojnė si art tė sofistikuar dhe ndaj njė gjėje tė tillė kanė ēasje elegante. Mashkulli qė adhuron ngjyrėn e kaltėr ėshtė si njė lozės nė piano dhe sė pari thellėsisht e relakson partnerin para ekzekutimit madhėshtor. Femra e kėsaj kategorie, plotėsisht kėnaqet nė seks. Pasioni i tyre mund tė krahasohet me baticėn nė ardhje. Qė tė dy gjinitė, kėnaqen nė paralojė dhe ēastet pas saj si dhe nė vet aktin e dashurisė. Nė martesė personi "i kaltėr" ėshtė partner i mrekullueshėm qė kurr nuk kėrkon argėtim jashtė shtėpisė.

________________________________________
Roze (e trėndafiltė) - ata qė e duan ngjyrėn e trėndafiltė shfaqin papjekshmėri nė gjėrat seksuale. Femrat mė tepėr provokojnė dhe mė tepėr premtojnė se qė ofrojnė. Nė disa raste ato imponohen me feminizmin e tyre, ndėrsa e vėrteta ėshtė se fshehurazi i urrejnė meshkujt. Njė numėr i madhė i prostitutave me dėshrė mban robe me ngjyrė tė trendafiltė. Meshkujt qė e adhurojnė kėtė ngjyrė janė jostabil dhe adhurojnė flirtet. Ata caktojnė tre takime tė njėjtėn ditė, dhe nuk do tė shkojnė nė asnjėrėn. Mė me dėshirė do tė kishin marr ndonjėrėn nė ndonjė restorant rrugės. Gratė, burrat e tė cilave e adhurojnė kėtė ngjyrė, duhet tė jenė tė kujdesshme dhe t'i pėrcjellin ata fshehurazi.

________________________________________
Ngjyrė hiri (e murme) - Ėshtė ngjyra e adhuruar e njerėzve qė smund tė vendosin. Ata asgjė nuk mund t'i ngazėllej ngase e kanė zgjdhur hijen. Meshkujt qė e adhurojnė kėtė ngjyrė seksin e shofin si ēlirim nga tendosjet.Vetėm kaq dhe as mė shumė as mė pak. Pam, pam, pam dhe ė falėminderit. Femrat ekėsaj ngjyre nuk bėjnė dashuri. Ato vetėm kanė mardhėnje seksuale pėr dy arsye: qė ta shkarkojnė partnerin apo qė tė mbeten shtatzane. Ato gjatė seksit i shikojnė tė ēarat nė tavan. Martesa e dy partnerėve qė e adhurojnė kėtė ngjyrė ėshtė vėrtet "bekim hyjnor".

________________________________________
Gjelbėr - Ata qė e adhurojnė kėtė ngjyrė, gjithnjė janė tė freskėt dhe tė virgjėr nė ēasje drejt seksit. Femrat qė e adhurojnė tė gjelbrėn, gjithjė do tė bėjnė dashuri sikur tė ishte hera e parė e tyre. Mashkulli mund tė jetė i pashkathtė por nė mėnyrė tejet sharmante. Dashnorėt e gjelbėr janė gjentil por jo edhe tė zjartė. Ashtu qė partneri i personit "tė gjelbėr" asnjėherė nuk ka nevoj tė brengoset pėr pabesnikėri martesore.

________________________________________
Verdhė - Kėtė ngjyrė e adhurojnė njerėzit me nxitje adaptive seksuale. Ėshtė kjo ngjyrė e homoseksualėve. Hahahah. Skeni nevoj tė bėni panikė, nuk janė tė gjithė ata qė e mbajnė tė verdhėn homoseksual. Nė shumicėn e rasteve adhuruesit e tė verdhės, do tė pėrgjigjen me pasivitet nė dėshirat dhe kėrkesat seksuale tė partnerit. Kurrė nuk kėnaqen nė plotni tė seksit, por dhe kurr nuk do tė ikin nga nxitja e dikuj qė e adhurojnė dhe nė prani tė cilit ndjejnė kėnaqėsi.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta juaj intime sipas ngjyrave

Mesazh nga Geri prej Fri 23 Oct 2009, 23:26

Gėshtenje (braon) - Dashnorėt gėshtenje janė tė zjarrtė dhe tė sinqertė , si dhe tė ndjeshėm nė dėshirat dhe kėrkesat e partnerit. Dashuria ėshtė ajo pėr tė cilėn mendojnė 24 orė nė ditė, e fjalėn "tė dua" e pėrdorin shpesh. Kur tė ngrohen pranė zjarrit, kur tė ecin nėpėr shi apo gjithēka qė bėjnė, e shndrrojnė nė dahsuri. Pėr seks u nevojitet shumė kohė dhe intiitet . Por emocionet e tyre janė tė tilla sa qė njė fjalė e vrazhdė mund ta pėrfundoj lidhjen.
Lum si unaa
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15960
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta juaj intime sipas ngjyrave

Mesazh nga Interesant prej Sat 24 Oct 2009, 09:19

Cfar faji kam une qe me keni lene ngjyren e kalter si Admin edhe ashtu po me shkon shume Very Happy :

E kaltėr - Adhuruesit e ngjyrės sė kaltėr janė partnerė tė mrekullueshėm. Janė tė sinqertė ndaj nevojave tė partnerit. Tė bėrit dashuri ata e konsiderojnė si art tė sofistikuar dhe ndaj njė gjėje tė tillė kanė ēasje elegante. Mashkulli qė adhuron ngjyrėn e kaltėr ėshtė si njė lozės nė piano dhe sė pari thellėsisht e relakson partnerin para ekzekutimit madhėshtor. Femra e kėsaj kategorie, plotėsisht kėnaqet nė seks. Pasioni i tyre mund tė krahasohet me baticėn nė ardhje. Qė tė dy gjinitė, kėnaqen nė paralojė dhe ēastet pas saj si dhe nė vet aktin e dashurisė. Nė martesė personi "i kaltėr" ėshtė partner i mrekullueshėm qė kurr nuk kėrkon argėtim jashtė shtėpisė
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13631
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta juaj intime sipas ngjyrave

Mesazh nga Vizitor prej Sat 24 Oct 2009, 15:16

E kuqe - Njerėzit qė e adhurojnė kėtė ngjyrė janė tigra tė vėrtetė nė shtrat. Lehtė nxehen dhe kėnaqen nė seks nė gjitha mėnyrat e mundshme. Njėherė kur te ata ndizet xixa e dashurisė, kalojnė orė tė tėra deri sa tė fiket ajo. Kur dy tė kuq janė sė bashku, atė qė e bejnė do tė shtynte tė skuqen edhe yjet e filmave erotik. Shpesh anojnė tė jenė agresiv, prandaj ngjyrat mė tė dobėta duhet tė jenė tė kujdesshėm me ata.

Hmmm interesante kjo gje ne lidje me ngjyren e Kuqe
Me pelqen ngjyra e Kuqe, prandaj dhe c'do shkrim e bej te kuq. Very Happy

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta juaj intime sipas ngjyrave

Mesazh nga Interesant prej Sat 24 Oct 2009, 15:24

Erisa t'i bashkojme ngjyrat te shiqojme cfar ngjyre po del ne fund
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13631
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta juaj intime sipas ngjyrave

Mesazh nga Kosovarja prej Sat 24 Oct 2009, 18:49

Interesant mu pom vjen marre me lexu per ngjyren time kuku hahaha
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11743
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta juaj intime sipas ngjyrave

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 24 Oct 2009, 20:29

Gėshtenje (braon) - Dashnorėt gėshtenje janė tė zjarrtė dhe tė sinqertė, si dhe tė ndjeshėm nė dėshirat dhe kėrkesat e partnerit. Dashuria ėshtė ajo pėr tė cilėn mendojnė 24 orė nė ditė, e fjalėn "tė dua" e pėrdorin shpesh. Kur tė ngrohen pranė zjarrit, kur tė ecin nėpėr shi apo gjithēka qė bėjnė, e shndrrojnė nė dahsuri. Pėr seks u nevojitet shumė kohė dhe intiitet. Por emocionet e tyre janė tė tilla sa qė njė fjalė e vrazhdė mund ta pėrfundoj lidhjen.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17364
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta juaj intime sipas ngjyrave

Mesazh nga Interesant prej Sun 25 Oct 2009, 11:32

Kosovarja shkruajti:Interesant mu pom vjen marre me lexu per ngjyren time kuku hahaha


Me trego mua Kosovare e lexoj une per ty hahaha , e pastaj ta shpejgoj
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13631
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta juaj intime sipas ngjyrave

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi