» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Fri 17 Feb 2017, 10:34 nga Dardania

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154063 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3376)
 
Adisa (3282)
 


A i mjafton vetem dashuria, dashurise?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A i mjafton vetem dashuria, dashurise?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 08 Oct 2009, 10:43

Nje histori dashurie nis mbi ndjenjat.Mbaron aty ku shuhen ndjenjat.Shume te dashuruar ecin drejt saj vetem me nje arme:dashurine.Sikur te mjaftonte kjo askush nuk do e perjetonte ndarjen nga faktoret e tjere.Ne me kembengulje shkojme deri ne fund te dashurise.Deri ne ate pike ku nuk mbledhim te gjitha piket.Dashuria linde, per tu nderlidhur me disa elemente te tjere:Komunikimi, toleranca,larmia e aktiviteteve,mbeshtetja,mdaje dhe ato grindjet qe i japin ngjyrim.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i mjafton vetem dashuria, dashurise?

Mesazh nga Adonisi prej Thu 08 Oct 2009, 23:08

Varet se qka kuptojne njerezit me dashuri. Dikush dashurin e kupton vetem qe te jete sa me i mire ne mardhenje seksuale. Dikush qe ti thote "TE DUA" dhe te njejten gje e pret. Dikush deshiron ta konsideroje si pronesi ( te njejten gje edhe disa femra e presin, qe te konsiderohen si prona te nje personi te caktuar) dhe me kaq, e quajne dashuri. Dikush deshiron qe, gjithqka qe ben per te dashuren-in, ti kthehet me po njejten menyre, etj etj.

Por dashuris ( sipas mendimit tim) i mjafton vetem nje gje: mirekuptimi. Kjo i permbledh te gjitha dhe njekohesisht i mbulon gjithe vrimat e vogla qe dalin aty-ketu.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 10197
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi