» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kush ėshtė Dashuria e Vėrtete? Dashuria qė tė gjithė kėrkojmė ! Dashuria pa kushte

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kush ėshtė Dashuria e Vėrtete? Dashuria qė tė gjithė kėrkojmė ! Dashuria pa kushte

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 05 Oct 2009, 18:21

Kush ėshtė Dashuria e Vėrtete? Dashuria qė tė gjithė kėrkojmė ! Dashuria pa kushte
Kemi degjuar kenge per te, kemi par filma, kemi lexuar libra, por cila eshte ajo dashuria e vertete sipas jush?
Ne te gjithe duam te na duan dhe te ndjejme dashuri, ne mendojme per te, shpresojme per te, dhe fantazojme gjithashtu, sepse shpesh jeta jone na duket e paplote kur ajo mungon. Nuk mund te quhet ekzagjerim kur thuhet s nevoja emocionale per dashuri pa kushte eshte aq e madhe sa nevoja fizike per ajer dhe ushqim.Disa kan miskoncepte per dashurine e vertete, kur bejme gjera te mira ne sy te tjerve, ata na duan si shperblim marrim dashurine, kur veprojme keq ajo dashuri zbehet.

Dashuria pa kushte- Dashuria e vertete- eshte kaq ndryshe. Dashuria e vertete eshte te duash lumturine e personit tjeter pa patur asnje mendim se cfare mund te duash per veten tende, pra ti nuk kerkon asgje ne kembim.

Nuk eshte dashuria e vertete kur njerzit e tjere na duan kur ne bejme ate cfare ata kerkojne apo kan deshire. Edhe kur ben gabime dhe faj, edhe kur nuk arrijme dot te bejme ate cfare te tjeret duan, por ata nuk ndjehen te zhgenjyer apo te irrituar me ne. Kjo eshte dashuria e vertete Dashuria Pa Kushte.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17079
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush ėshtė Dashuria e Vėrtete? Dashuria qė tė gjithė kėrkojmė ! Dashuria pa kushte

Mesazh nga Adonisi prej Tue 06 Oct 2009, 13:30

Dashuri te vertete nuk ka. Edhe po te kete, ajo eshte thjeshte e imagjinuar. Ekzistojne dashuri te verteta. Te cilat njerezit i perjetojne ne menyrat e tyre. Nje diqka sado e vogel qe per nje qifte eshte diqka e bukur, per nje qifte tjeter eshte neveritese! Keshtu qe, s'mund te kete dashuri te vertete, perveq dashuri te verteta.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 10995
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush ėshtė Dashuria e Vėrtete? Dashuria qė tė gjithė kėrkojmė ! Dashuria pa kushte

Mesazh nga Vizitor prej Tue 06 Oct 2009, 13:55

Mendoj se ka nje papajtueshmeri themelore midis dashurise dhe jetes laike normale.Te flasesh sot per dashurine do te thote te marresh pjese ne mashtrimin e pergjithshe.Ne ditet e sotme vetem nje martire ose i marr mund te dashuroj, keshtu qe i gjithe diskutimi mbi dashurine e vertet eshte vecse nje predikim.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush ėshtė Dashuria e Vėrtete? Dashuria qė tė gjithė kėrkojmė ! Dashuria pa kushte

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi