» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Hobet dhe rendesia e tyre tek femijet

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Hobet dhe rendesia e tyre tek femijet

Mesazh nga Vizitor prej Tue 22 Sep 2009, 11:50

Prinderit jane ata te cilet kalojne me shume kohe me femijet dhe zbulojne qe ne vogeli tendecat e tyre.Femijet i shfaqin talentet e tyre qe ne vogeli dhe prindi mundohet ta drejtoj ne ate fushe.Femijet energjike priren ndaj sporteve, femijet me te qete pelqejne artin dhe ata me bote instrumentet, megjithate ndodh qe kur ata rriten tregojne interes per dicka ndryshe nga ajo qe kane dashur te behen ne femijeri.A duhet prindi ta mbeshtes femijen ne hobin qe ai tregon interes?Bota e femijve sillet rreth lojrave, por dhe nuk lene pas dore hobet.A duhen pare me interes hobet e femijve per motivimin dhe nxitjet nga prinderit?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hobet dhe rendesia e tyre tek femijet

Mesazh nga Lukja prej Wed 23 Sep 2009, 11:29

Eshte e vertet Arla se femijet dhe hobet e tyre duhet mbeshtetur prindi, por kur nje femi qellon te jet shum kerkues nga vetja poashtu edhe nga ti ateher duhet treguar qe nuk mund ti arrij te gjitha ne jet, e kam nga pervoja djali ime kerkon te ket hobi futbollin, tenisin, aktrimin,poashtu edhe lexon shum eshte i regjistruar ne dy tri biblioteka dhe me duket se eshte pak e tepert kjo qe ai po ben pra une i them se duhet evituar disa te ngelet vetem me mesim dhe aktrim se aty ka prirje shum sa une e vlersoj, pra prindi huhet treguar femijes se ku ai eshte me i aft qe aty te drejtohet se po ti mbeshtetesh te gjitha hobet dhe kerkesat e femijes ateher ai besoi se do ngelet pa asnje fare nga ngarkesa e madhe qe i jep si detyr vetit, se femija shpesh her edhe shkon ne nje drejtim vetem pse ka shkuar nje shoku oshe shoqja e tje dhe jo pse ka prirje ose talent per te.Pra prindi eshte ai i cili duhet treguar femijes se per qfar hobi ose drejtimi ai ka talent me shum.

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 10486
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi