» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sa na demton zilia?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Sa na demton zilia?

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 19 Sep 2009, 17:45

Te nderuar anetare
Po hap kete teme,pasi te gjithe,jemi ne nje fare menyre,te sulmuar nga zilia.Por, sa na demton zilia (o ajo qe kemi ndaj te tjereve o ajo qe te tjeret kane per ne)ne jeten e perditshme?Ziline ne e shohim ne ēdo vend,ne ēdo raport(midis vellezerish,shokesh,miqsh,kolegesh).

un per vete skam zili asnje po te me ken skam cfar te bej

Ju falenderoj per pergjigjet!

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17076
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa na demton zilia?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 19 Sep 2009, 19:54

Zilia duhet te jete dhe eshte ne mendjen tone sapo shohim dicka terheqese.Puna eshte qe mos ta demtojme veten ose tjetrin duke u perpjekur te bejme tonen ate qe s'na perket.Po e ilustroj me nje shembull.Une shoh qe dikush ka 3 kokrra molle, gjeja korrekte qe duhet bere eshte tu gezohem ketyre dy kokerrave nese une nuk kenaqem me kaq mund ta blej nje tjeter, kurresesi t'ia vjedh atij tjetrit.Gjithmone njeriu duhet ta mbaj veten dhe instiktet nen kontroll, vecanerisht instiktet negative.Kur nuk arrihet kjo atehere do ndodh qe ate qe ka meshume se ty ose ka dicka qe ti nuk e ke do mundohesh ta sulmosh duke u munduar te duket ne sy te shoqerise ai /ajo qe ti do qe te jete.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa na demton zilia?

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 23 Jun 2010, 22:12

Zilia ka filluar te behet mendja e njeriut Very Happy

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17076
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa na demton zilia?

Mesazh nga Katilja prej Tue 25 Jun 2013, 14:47

Eshte njerezore qe njeriu te kete zili, por kurre nuk duhet teperuar. Cdo gje e tepert eshte gjithmone e demshme.
Per mendimin tim, me keq madje shume me keq eshte te kesh inat nje person qe ka apo eshte dikushi  sesa ta kesh zili. Ndonjehere do e afroja me ambicjen, gjithmone e kufizuar kuptohet,qe te ndihmon per ti dhene shtyse veten, per te nxitur  vullnetin si dhe forcat per te ecur  perpara, per te arritur ne majat e atyre, qe  deri dje kane qene pre e zilise tone.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6730
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa na demton zilia?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi