» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Frutat e zarzavatet na bejne me te zgjuar

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Frutat e zarzavatet na bejne me te zgjuar

Mesazh nga Vizitor prej Sun 13 Sep 2009, 16:43

Nje diete e perditshme e pasur me fruta dhe zarzavate ndihmon ne zhvillimin e kapaciteteve njohese.
200 persona ne gjendje te mire shendetesore nga 45 ne 102 vjec u moren nen vezhgim per kete studim.
Nese konsumonin 400 grame fruta dhe zarzavate ne dite, keta persona kishin nivel te larte antioksidues, indikatore me te ulet te radikaleve te lire dhe sidomos aftesi njohese me te mira, krahasuar me ata persona qe konsumonin vetem 100 grame te produkteve qe jep toka.
Studimi thekson se nuk ka rendesi mosha dhe gjinia per konsumimin e frutave dhe zarzavatev

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi