» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kur Pranvera Vonohet

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kur Pranvera Vonohet

Mesazh nga Naki prej Sat 05 Sep 2009, 01:24


Kur pranvera vonohet ishte njė seri televizive dhe film per kinema qė trajton Luftėn Nacionale Ēlirimtare tė partizanėve tė Kosovės gjatė Luftės sė Dytė Botrore. Seriali pėrbėhet nga pesė pjesė me kohėzgjatje prej 55 minutash. Nė rolet kryesore prezendohen aktoret shqiptar si Hadi Shehu, Abdurrahman Shala, Melihate Ajeti etj. Regjin e ka bėrė Ekrem Kryeziu nė bazė tė skenarit nga Azem shkreli dhe librit-ditarit partizane te Fadil Hoxhes. Ėshtė prodhim i studios Kosovafilmi i vitit 1979.Zhanri: Luftarak
Regjia: Ekrem Kryeziu
Baza: Sipas ditarit partizan tė Fadil Hoxhės.
Producent: Kosova Film, Prishtinė
Skenari: Azem Shkreli, Ymer Shkreli
Muzika: Rauf Dhomi
Drejtor fotografije: Milorad Jakšić-Fanđo
Skenografia: Nuredin Loxha
Vendi i prodhimit: Jugoslavia-Kosova
Montazhi: Zlatko Pušić
Kamera 2unit: Shukri Kaēaniku
Kohėzgjatja: 124 minuta
Teknika: Widescreen 1:1,66, kolor
Premiera: 12 korrik 1979.
Aktrojnė: Abdurrahma Shala, Enver Petrovci, Faruk Begolli, Hadi Shehu, Xhevat Qorraj.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18550
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi