» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Egziston fati?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Egziston fati?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 04 Sep 2009, 19:13

A egziston ajo qe e quajme fat? Te shikojme jeten personale dhe te shohim cfare na mbetet nga planet.erdhem ne jete pa vullnetin tone ku ndeshem veten me tere natyren tone, me intelekt te mah dhe te vogel me pamje sipmpatike ose antipatike."Njeriu eshte flakur ne bote" dhe eshte i varur nga shume fakte mbi te cilat s'ka kurrefare pushteti.Keshtu qe ai nis e mendon eshte ceshtje fati.Edhe me te largetat veprojne ne jeten e tij sikur te jene me te afertat.Pse njeriu ja dorezon jeten fatit? Mos valle mendon qe s'eshte Perendi, mos valle ka me shume pesimizem sesa optimizem?Te kuptosh qellimin tend ne kete bote duhet te pranosh ate qe je, te pranosh vendin ku je,Po munde caje shtegun e dil ne ane po mos thuaj pata fat por pranoje qe ti mundesh dhe e sfidon fatin.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Egziston fati?

Mesazh nga olsaaa prej Sat 05 Sep 2009, 16:16

fati egzisot gjithmon ne te mir edhe ne te keq se marr shembull shum njerz nes i ndodh diq e keqe thoj jam pa fat kur te vjen e mira thot gjithmon jam me fat pavarsish si e merr njeri fati gjithmon do jet pran tin

firma.................................................................................................................................................................................
http://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 10747
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Egziston fati?

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 05 Sep 2009, 16:20

fati ekziston por kur te vi duhet te dish ta mbash edhe jo ta leshosh

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 16962
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Egziston fati?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 05 Sep 2009, 16:20

Olsa ju jeni e mendimit se jeten e njeriut e drejton fati?Shume here ne bejme gjera qe mendojme se do kene rezultat te mire por ndodh e kunderta.Kur pesojme nje fatekeqesi nuk eshte ceshtje fati po jemi ne ata qe i shkaketojme.E keqja nuk te vjen nga qielli dhe as e mira.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Egziston fati?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 05 Sep 2009, 16:22

KLEA shkruajti:fati ekziston por kur te vi duhet te dish ta mbash edhe jo ta leshosh

Klea, nese egziston pse nuk eshte vetem i mire ose vetem i keq?Me sa di une varion nga te dy anet.Te pakten keshtu mendojne njerezit qe e flakin jeten ne ate qe quajne fat.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Egziston fati?

Mesazh nga Adonisi prej Sun 20 Sep 2009, 18:41

Paj sikur te ishte e vertete qe ekziston fati, atehere askush s'kish me punu, e as me u lodh ne asgje. Qe te gjitha i kishin prit komkryq tu pi qaj, se nje dite na troket fati ne dere! Me shume se shaka me duket te pranojme se ekzistone fati.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 10878
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Egziston fati?

Mesazh nga olsaaa prej Sun 20 Sep 2009, 19:10

fati egziston nese di ta gjesh aj vjen ngadal me perpjekjet e tua edhe mundin qe jep .

firma.................................................................................................................................................................................
http://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 10747
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Egziston fati?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 20 Sep 2009, 20:33

Nje vajze e vogel, ishte shembulli i fshatit, kurre nuk shkonte ne shkolle vone, kurre nuk behej pis, gjithmone i ndihmonte shoqet dhe te afermit.Shume e sjellshme , gjithmone buzagaz.Nje dite mbreti e fton ne pallatin e saj ,vajza ve medaljet e pastertise, bukurise, sjelljes se mire, dhe te notave te shkelqyera.Rruges per ne pallat ndeshi ujkun vajza u mundua te vraponte, po medaljet ishin shume te renda dhe ujku e pati me te lehte per ta ngrene.Ne toke ngelen vetem medaljet.Sa vonoi ai fati te vinte nga ajo rruge!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Egziston fati?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi