» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


M’BESO PASHA TĖ MADHIN ZOT!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

M’BESO PASHA TĖ MADHIN ZOT!

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 04 Sep 2009, 17:22

Kėmbėzbathur pamėshirshėm

Shkele mbi shpirtin tim tė virgjėr

Dhe nė mua mbetėn vragė

Qė hapėn njė jetė dėnese...Dėshirova nė ėndrrat e mia

Sytė e tu tė jenė shkėlqim

Rreze dielli sall pėr mua

Pasha tė Madhin Zot!Me shpirtin tė bezdisur

Ta fala buzėqeshjen

Mė tė pastėr se qielli

Pasha tė Madhin Zot!Vdekjes nuk ia kam frikė, jo

Rrugėtoj me tė dorė pėr dore

Ēdo ditė e natė deri nė amshim

M’beso pasha tė Madhin Zot!Njė mėngjes nė vjeshtėn e vonė

Do tė udhėtoj dhe unė drejt perėndimit

S’bashku me shumė shpirtra tjerė

M’BESO PASHA TĖ MADHIN ZOT!

Xheladin HAMZA

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 16977
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: M’BESO PASHA TĖ MADHIN ZOT!

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 04 Sep 2009, 17:23

FLISTE ME ZEMĖR MERRTE FRYMĖ ME DHIKEJetė martiri, shpirt shehidi,
Vuajtje nė trup, dhikėr nė gjuhė,
Simbol i trashėgimtarėve tė pejgamberėve,
Shpirit dhe zemra e epopesė palestineze.Yll i ndritshėm nė horizontin e turbullt,
E mbushi me iman vatanin e shenjtė Kudsin,
Me Hamasin e lartėsoi fjalėn e Allahut,
I futi frikėn nė palcė kėshtjellės sė kufrit,
I ngritur nga tė humburit pėr tė mallkuarit.Keenesti i mallkuar kurth ēdo ditė i pėrgatiste,
Por i madhi me dėshtim i shpėrblente,
Shehu i madh, mė i madhi i kohės sė tij,
Belbėzonte ėmbėl: “IJAKE NA’BUDU UE IJAKE NESTEIN”Djema mbroni truallin nga i cili u ngrit nė qiellin e shtatė Resulullahu (s.a.u.s),
Na i ka lėnė amanet Umeri (r.a) si obligim nga Allahu,
Zemra i rrihte fort, sytė e pėrlotur e i dridhej trupi i bekuar,
Ah sikur tė kisha mundėsi nė vinė e parė me tė tė kisha luftuar.Armiqėt e fesė sė Allahut dhe Umetit tė Muhamedit (s.a.u.s),
Shejh Ahmed Jasinit ia mundėsuan atė pėr tė cilėn rėnkoi Halid ibn Velidi (r.a).

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 16977
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi