» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Komunikimi Dikur dhe Sot

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Komunikimi Dikur dhe Sot

Mesazh nga Genci-fr prej Mon 03 Aug 2009, 13:22

Komuniki Dikur dhe Sot


si e cilesoni dallimin e komunikimit te dikurshem me at te soteshme

cilet kan qen mjetet e komunikimit dhe cilet jan sot

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 9794
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikimi Dikur dhe Sot

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 01 Sep 2009, 17:03

E rėndėsishme ėshtė tė mund tė kuptojmė pse arrijmė deri kėtu nė raportet tona sociale, si mund ta shmangim kėtė nivel rrėnues komunikimi. Jemi njė vend kaq i vogėl, na bie tė shkėmbehemi nė rrugė e tė shihemi nė sy mė njėri-tjetrin edhe nėse nuk duam, ndajmė bashkė njė hapėsirė kaq tė ngushtė, bashkėjetojmė kaq afėr njėri tjetrit, "tė vegjėl" e tė "mėdhenj", tė kamur e tė skamur, tė ndershėm e tė ndotur.
Kjo afėrsi, ndoshta ėshtė fatale, por pikėrisht ajo, nė mėnyrė paradoksale, mbart edhe shpresėn qė, nė fund tė fundit, ėshtė e mundur tė gjejmė tė gjithė brenda vetes nga pak urtėsi dhe logjikė, pėr tė mos u zhytur nė kėtė llum komunikimi, nga ku ėshtė e vėshtirė tė dalėsh.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 16905
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikimi Dikur dhe Sot

Mesazh nga Vizitor prej Tue 01 Sep 2009, 21:01

Nje komunikim i kenaqshem arritet ne baze te inteligjences dhe edukates qe kemi.Me pare nuk eshte se ka munguar komunikimi po ka munguar gjykimi i komunikimit.Me pare ndoshta dallimet kane qene ne norma me te uleta.Kur fliste nje e degjonin shume persona dhe ndaj personi qe komunikonte paster admirohej.Sot akoma njerezit po mundohen te jene ne nje mesatare dhe mania per te folur shume per mos te thene asgje eshte bere shumice.Sot ajo qe duhet bere eshte te komunikosh pak duke mbajtur rezerva te shumta ne mendime personale.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikimi Dikur dhe Sot

Mesazh nga olsaaa prej Tue 01 Sep 2009, 21:56

ka shum ndryshim dikur edhe sod diku ka pas me pak njerz me shkoll ndersa sod jan te gjith me shkoll kan hecur shum me perpar kan pc ku gjdo gje mesohen me let bej komunikim te ndryshme kurse dikur kan pas neja ku jan tubu edhe atu kan bisedu

firma.................................................................................................................................................................................
http://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 10690
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikimi Dikur dhe Sot

Mesazh nga Elhamiu prej Wed 02 Sep 2009, 03:15

babgjyshi imee, nga gurbeti te dashures i qoke leter , per 1 muaj arritke letra,
ndersa sodd, gjyshi i qon leter nga pc, per 1 second

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12212
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikimi Dikur dhe Sot

Mesazh nga Genci-fr prej Wed 02 Sep 2009, 03:46

siq e ceki kolega me lart ky esht dallimi i dikurshem me te tanishmen

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 9794
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikimi Dikur dhe Sot

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Sep 2009, 13:29

komunikimi sod osht me i lirshum edhe ka me shum vyrtyte

firma.................................................................................................................................................................................
http://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 10690
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikimi Dikur dhe Sot

Mesazh nga Lukja prej Thu 03 Sep 2009, 10:16

Sot komunikimi eshte shum me i avancuar se kohet e shkuara, sot mbrenda dites mund te komunikosh me gjith boten pa levizur fare nga karriga ku qendroni rehat, por dihet se dikur komunikimi ka qen shum me i veshtir por te themi shum me i embel se sa sot te gjith kemi nostalgji per komunikimin e dikurshem kur dergonim letra dhe kartolina te ndryshme, besoi qe ju ka ren te shkruani nje leter apo kartolin urimi dikujt dhe poashtu edhe keni mar ku ato ruhem dhe shpalosen kohpaskohe, e sot eshte komunikimi me i avancuar por jo me i dashur.

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 10429
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikimi Dikur dhe Sot

Mesazh nga Vizitor prej Sat 15 May 2010, 09:16

Kominikimi dikur ka pas vler shume me te madhe se sa sote , ka qene kominikim ndoshta permes letrave por me plot dashuri dhe miqesi ,ndersa sote gjithandej shef urrejtje.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikimi Dikur dhe Sot

Mesazh nga Katilja prej Mon 17 Jun 2013, 14:07

dikur me letra tprisje javet ose vitet me tardh nje dreq letre ndersa sot jooooo me fb forum skype msn e merr me shpejt pergjigjen

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6559
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikimi Dikur dhe Sot

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi