» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shėrbimi mjekėsor

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Shėrbimi mjekėsor

Mesazh nga Vizitor prej Thu 23 Jul 2009, 22:06

Nje shtet i suksesshem duhet te plotesoj te pakten 3 kushte, ligjin,arsimin dhe mjekesine.Marrim rrugen e frikshme drejt spitaleve tona, ku gjendja paraqitet alarmante.Nje grumbull me plehera qe nuk dihet sa kohe ka aty ndodhet ne ane te spitalit.Marrim guximin te te futemi brenda.Mjeke me bluzat e bardha dhe infermiere te kap syre ne korridore.Disa prej tyre qendrojne ne dhomat e tyre duke qare hallet ose duke folur sa mund te jete cmimi i fitimit per diten.
Shume prej tyre as nuk marrin mundimin te sherbejne ne baze te etikes qe mbajne.Qarkullojne zera qe po pate ndonje mik doktorr ose po ke xhepin plot jeta jote eshte e sigurt.Sherbimi me i mire dhe i plote mjekesor i behet atij qe ofron shumen me te madhe.
Ne jemi te vetedijshem qe popullsia jone eshte e varfer.Kjo pjese rri me shpresen ne korridore se mjeku do kete miresjelljen dhe shpirtin human te vizitoj dhe keta.
Po marr si shembull vdekjen e nje djali pesevjecar ku fjalet e nenes mes loteve ishin:"Mjeket po rrinin dhomave te tyre ndersa djali im po perpelitej ne shtrat, derisa dha shpirt".
Kjo vdekje erdhi si pasoje e leximit ne sy te prinderve qe nuk kishin mjaftueshem leke per ti paguar sherbimin mjekesor.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi