» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sa degjues te mire jemi?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Sa degjues te mire jemi?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 17 Jul 2009, 14:06

Reflektojme duke degjuar ose pare.I debatojme , analizojme, i trajtojme sipas menyres tone ato qe degjojme dhe dhe shohim.Ulemi ne tavoline, takime ne rruge , mes njerezve qe i njohim ose dhe takohemi per here te pare.Vecanerisht ne disa biseda ne nuk tregojme interes.Per mos ti dhene tjetrit te kuptoj qe ne nuk po e degjojme fare pohojme vetem me koke.Ose ndodh qe une te flas dhe dikush ma nderpret fjalen ne mes.Pa arritur te degjoj deri ne fund mendimin tim.

Sot vertet eshte bere problem e folura , sepse flet e flet, e vetmja gje qe tjetri degjon eshte fillimi i bisedes , disa vetem fjalen e pare.Nese ke kulture e degjon deri ne fund pastaj shton mendimin tend.

A nuk kemi nevoje te dime cfare mendon tjetri?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa degjues te mire jemi?

Mesazh nga Adonisi prej Sat 29 Aug 2009, 23:12

Nuk jemi degjuhes te mire hiq, sepse gjate kohes qe dikush flet, ne mendojme se qka ti themi-qka ta genjejme. Kemi munges te theksuar te kultures se komunikimit, sikurse permes netit, poashtu edhe ne jete te perditshme!

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 10878
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa degjues te mire jemi?

Mesazh nga olsaaa prej Sun 30 Aug 2009, 15:11

une do te degjoj gjithmon at qe osht e mir per tu degjuar edhe gjithmon do te jem krenare per at qe edhe mua do te me degjoj dikush

firma.................................................................................................................................................................................
http://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 10747
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa degjues te mire jemi?

Mesazh nga Elhamiu prej Mon 31 Aug 2009, 03:18

jam nji degjuas i mir, vetem aty ku e e shof apo edi qe eshte emir per muaaa, per en familje jam shum degjuas ne gjithat kurse kshu jasht familjes vetem aty tek pjesa me emir

ashtu me degjojn edhe mau vetem aty ku ju bjen me mir

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12269
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa degjues te mire jemi?

Mesazh nga olsaaa prej Mon 31 Aug 2009, 13:27

ne varet se ne qfar aspekti

firma.................................................................................................................................................................................
http://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 10747
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa degjues te mire jemi?

Mesazh nga Elhamiu prej Tue 01 Sep 2009, 09:49

jam degjues aty ku me bie me mir

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12269
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa degjues te mire jemi?

Mesazh nga deti prej Tue 01 Sep 2009, 12:10

Varet shume nga niveli i bashkebiseduesit dhe interesi i ndersjelle qe mund te jete ne ate moment.
Perndryshe, mendoj se gjate bisedave, zakonisht nuk jemi te vemendshem sa duhet - pra nuk jemi degjues edhe aq te mire.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13090
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa degjues te mire jemi?

Mesazh nga olsaaa prej Tue 01 Sep 2009, 16:07

nvaret nga biseda edhe rrethi jam ndegjuse per ata qe kan kuptimi te mir

firma.................................................................................................................................................................................
http://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 10747
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa degjues te mire jemi?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi