» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


MOS HARRONI KENGETARET E VJETER

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

MOS HARRONI KENGETARET E VJETER

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 16 Jul 2009, 23:20    MOS HARRONI
    KĖNGĖTARĖT E VJETĖR


    Mendjendriturit
    kanė shkrua letėr –


    Mos harroni kėngėtarėt
    e vjetėr !


    Mos harroni ata
    bilbila ,


    Qė bėnė
    dritė sikur kandila !


    Kėnga e tyre ku
    shpėrtheu –


    Na mėsoi si duhet
    ATDHEU !


    Kėngėt e tyre
    si flori –


    Na mėsuan shumė
    HISTORI !


    Kėnga e tyre
    e fortė si guri –


    Na mėsoi si duhet
    FLAMURI !


    N’ kėngė tė
    tyre u rritė trimėria -


    Na mėsuan
    si duhet LIRIA !


    Kėngėt e tyre
    si sheqeri –


    Na mėsuan si
    ruhet NDERI !


    Kėngėt e tyre
    si gurrė mali –


    Na mėsuan si
    ruhet MORALI !


    Kėngėt e tyre
    na e shtuan rritėn –


    Na mėsuan si
    ta ruajmė TRADITĖN !


    Kėngėt e tyre
    plot mėlmesa –


    Na mėsuan si
    ruhet BESA !


    Kėngėt e tyre
    duhet tė ruhen –


    Na mėsuan si ta
    duam GJUHĖN !


    Kėngėt e tyre
    nė mbarė globin –


    Na mėsuan si ta
    duamė KOMBIN !


    Kėngėt e tyre
    na bėnė krenarė -


    T’ jetojmė t’
    lumtur si SHQIPTARĖ ,


    Me traditė
    e me kulturė ,


    Kėngėt e tyre
    s’ vdesin kurrė !


    Gjilan, mė
    15.07.2009. Demir KRASNIQIavatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13317
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi