» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Fanatizmi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Fanatizmi

Mesazh nga Vizitor prej Thu 02 Jul 2009, 21:19

Fanatizmi eshte nje fjale qe duket sikur ka ngelur nen hije.Me pare kultura, tradita, familja, feja,zakonet ruheshin me fanatizem nga ne.Madje ne kemi dhe fanatzmin vet si popull te rrenjosur brenda nesh.Jetojme me fanatizem dhe kur na duhet te ruajme te drejtat tona.Cfare mund te thuhet per kete gje?

Ju ftoj te shkembejne opinione.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fanatizmi

Mesazh nga Genci-fr prej Fri 03 Jul 2009, 02:17

po fanatizmi nuk esht nje dukuri edhe aq shum negative sepse kjo ekziston tek qdo njeri mir po nvaret se si e konceptojm ne, eshe nje gje qe lind me njeriun gjat jetes njeriu e ushqen ajo me ushqimin e njeirut mund te rritet, mir po gjat jetes mos te them qe mund te eliminojm ne tersi sepse mendoj qe esht tejet e veshtir mir po mund ta zvoglojm. edhe mendoj qe duhet ta asgjesojm kete dukuri tek neve sepse na ben qe mos te jemi shum te sinqert me shoqrin apo dike me te afert.

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 9869
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fanatizmi

Mesazh nga Aristogata prej Fri 03 Jul 2009, 17:12

fanatizmin do e percaktoja me ekuivalentin e tij konservatorizmin qe ne ditet e sotme eshte ende i pranishem pavarsisht se njerzit e fshehin duke pohuar se jan liberal
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10057
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fanatizmi

Mesazh nga Vizitor prej Fri 03 Jul 2009, 18:52

Fanatizmi eshte dyanesh.Kemi gjera qe duhet ti ruajme me fanatizem.Ne perpjekje te vazhdueshme duhet te jemi te ruajme me fanatizem, vlerat tona kulturore dhe ato trashgimore, si dhe vyrtytet njerzore.
Ana tjeter e fanatizmit eshte si nje lloj paragjykimi, krijojme opinione, dhe ruajme me fanatizem mbeturina te kohes se kaluar, ose dhe te krijuara nga vet mendimet shoqerore ose vetjake.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fanatizmi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi