» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

» Dashuria Para dhe mbas martesave...
Tue 11 Oct 2016, 00:12 nga Naki

» Barcoleta
Tue 11 Oct 2016, 00:10 nga Naki

1 Pėrdorues nė Linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 1 vizitor :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė

Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154059 artikuj v 4861 temat

Naki (9124)

Geri (7161)

lolita (6766)

Annika (6751)

Kle@Love (6659)

Voglushja (4385)

Interesant (4173)

Arjana (3724)

albi (3374)

Adisa (3282)

Anarkitė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Anarkitė

Mesazh nga Vizitor prej Tue 26 May 2009, 11:54

Kur pata nje bisede me nje mikun tim rreth gjendjes aktuale te vendit tone nuk e di pse mu kujtuan pese anarkite e Fan Nolit : feja, morali, ajo sociale dhe ajo e idealeve patriotike. Ndjej nevojen e pashtershme per te thene te verteten sepse nen hunden tone analfabeti behet me diplome, e tradhetari brenda nates atdhetar i flakte.Cfare po an ndodh keshtu valle? Po harrojme se jo me larg se gjyshi jone,, i afermi , vellai ka dhene Shpirt me fjalet "e gezofshi lirine" hallall gjaku im toka meme"
Si ta leme ndergjegjen memece?Kur vendi therret per ndihme, ku klithma e foshnjes ka pyetjen : a ka vend dhe per mua o hiena e kanibal mishngrenes te pangopur?

Vizitor
Vizitor

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Anarkitė

Mesazh nga LumLumi prej Tue 26 May 2009, 17:48

Nese Noli u percaktu per pese anarki, une do te shtoja anarkine e gjashte e cila padyshim se eshte : Sa jemi autokritikė per ato qe i keqperdorim gjate transmetimeve dhe synojme t'i ndrydhim perse shprehim ndjenjen tekanjoze.

Kjo supravlere e quajtur autokritike, eshte keqperdorur nje kohe te gjate, duke imponuar individe te kritikojne veten se kane ideal tjeter. Larg asaj. Une mendoj se autokritika duhet te egzistoje tek krijuesit, kengetaret, administratoret e forumeve, supermoderatoret... etj. Tek ata qe marrin te drejten te hapim tema, dhe lejojne ne cdo teme te mungoje permbajtja, mesazhi, niveli!

LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 9530
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mesazh nga Vizitor prej Tue 26 May 2009, 20:16

Tema anarkitė eshte hapur me qellimi diskutimi per testamenti i nje patrioti ku nga pese anarkite une zgjodha te diskutohej per atdhetarizmin, pasi e shoh ditet e sotme qe i kushtohet me pak rendesi kesaj teme.Nese me pare edukimi baze ishte rritja e femijes me dashuri per atdheun sot rritja ka marr tjeter emer.Femijes i mesohet si te mbroj vetem veten e vet, i jane lehtesuar shume metodat e perballjes me problemet.Shume pak flitet per patriotizem dhe historine e vendit.Po hambisim parimet qe na sollen deri sot dhe jo me kot kam sjell thirrjen e nje foshnje qe kerkon te njoh rrenjet e tij dhe jo ta shoh vendin e tij te zaptuar nga hienat e pangopura per pushtet dhe luks.

Vizitor
Vizitor

Mesazh nga Sponsored content Today at 01:11

Sponsored content

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi