» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shqiponja e Karadakut

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Shqiponja e Karadakut

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 16 May 2009, 16:19

HAMIT
ALIA – SHQIPONJA E KARADAKUT    Hej! Hajde hidhe vallen,
    O, Hamit Alia,
    T’ i harrojmė
    kėto halle –
    Po tė thėrret
    shoqėria
    Hej! O, Hamit
    Alia,
    O, bir Karadaku,
    Po tė thėrret
    shoqėria,
    Po tė pret
    konaku,Po tė presin
    krushqit,
    Po tė pret
    bajraku,
    Me mindil nė
    dorė ,
    Si lule zambaku !
    Hej! Hajde Hamit
    baca,
    Biri i kėtij vendi –
    Pa ty , s’ bėhet
    dasma,
    S’ bėhet as
    gazmendi !
    Hej! O, Hamit
    Alia,
    Biri i Shurdhanit,
    Dili para surles
    Bjeri n’
    gjunjė tupanit ,
    Luaj vallet
    e burrave,
    Vallen e Gjilanit

   Vallet e shumė
   luftėrave
   Trimat e vatanit !
   Hej! Kur e ngreh
   zvarrė “Gajden”,
   Vjen “Deli Agushi "
   “Preshevkėn”,
   “Maramėn”,
   Si ti , s’i
   luan kushi !
   Hej! Valles
   kur i prinė ,
   Ti po fluturoje,
   A je balerin,
   A je zog shqiponje?
   ]N’ maku u rrite ,
   Hyre si valltar
   Dhe pėr vallet
   shqipe
   Mbete legjendar !

    Gjilan, mė 10
    Maj 2009. Demir KRASNIQI


avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13422
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi