» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


SHKOJNĖ VAPORAT RRETHIT TĖ DETIT

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

SHKOJNĖ VAPORAT RRETHIT TĖ DETIT

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 16 May 2009, 14:28

SHKOJNĖ VAPORAT RRETHIT DETIT – Ėshtė njėra ndėr
kėngėt mė tipike tė persekutimeve historike te tė rinjve shqiptarė, tė
cilėt i mobilizonin me dhunė dhe i ēonin nėpėr frontet e luftėrave anė
e kėnd Ballkanit, Anadollit, Egjiptit, madje deri nė Jemenin e largėt,
ku bėnin “asqerllėk” nga 12 vjet!
KĖNGA E AVDIS – Ėshtė njėri ndėr
vajtimet mė tė rrėqethshme ndėr kėngėt tona. Janė vetėm disa vargje tė
shkėputura nga “Lahuta e Malcisė” e autorit At Gjergj Fishta, i cili iu
kėndon masakrave dhe gjenocidit serbo-malazias mbi shqiptarėt e
pambrojtur nė trojet e veta etnike, e aq mė tragjike, kur ata dinin tė
masakrojnė edhe djem tė hasretit, tė mbyllnin shtėpi dhe tė grabisnin
gjithēka gjenin pėrpara!

Shprehuni nėse dini mē shumė rreth kėtyre kėngėve tė dhimbshme
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13422
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi