» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Femijve ju duhet shpjeguar gjithcka

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Femijve ju duhet shpjeguar gjithcka

Mesazh nga Vizitor prej Thu 30 Apr 2009, 23:21

Femijet kane te drejte te informohen dhe te dijne cdo gje qe ndodh ne bote.Kjo i ndihmon te jene ne dijeni te realitetit dhe sherben si material per zhvillimin e tij.Gjate parjes se tv-se nje prind duhet te qendroj prane qe te jap nje pergjigje per pyetjet qe drejton femija. Keshtu prindi do qeteson friken e femijes qe mund ti lindin nga ato qe sheh e degjon.Nuk ka asnje ngjarje qe nuk mund ta diskutosh me femijen kur ai eshte para moshes se fillimit te shkolles. Ata kuptojne cdo gje qe i rrituri u shpjegon. dhe ne ato raste kur femija nuk shprehet ju flisni me te per te kuptuar se ju jeni atje per ta kuptuar. Mos harroni femija sheh me shume gjerat e keqia se te mirat.

Une nuk ka muhabet qe mos ta zhvilloj me nje femije.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi