» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

18 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 18 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


KTHEMI ESHTRAT

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

KTHEMI ESHTRAT

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 28 Apr 2009, 00:01

Me rastin e Ditės sė tė pagjeturve:

KTHENI ESHTRAT

Para syve t’ botės mbarė –

Presin nėnat nė Merdarė !...

Ende shpresat nuk janė humbur ,

Pėr mė t’ dashurit qė u janė zhdukur !

Gjėmat e tyre e luajnė gurin –

Presin djalin, vėllain, burrin !...

Ktheni eshtrat, ogurzi –

Presin nėnat me duar n’ gji !

N’ shami t’ zeza, gratė te dera ,

Zemėr - shkrumb, motrat e mjera...

Syrgjyn vdekur kėto viktima,

Buzėtharė , fėmijė jetima.

Ktheni bijtė e nėnės loke –

T’ prehen n’ gjirin e kėsaj toke !

Se kjo tokė iu dha ushqim –

Ktheni bijtė t’ prehen n’ amshim !

N’ dhera t’ huaja mbushė me djaj –

Dergjen eshtrat hiq pa faj !

Presin nėnat nė Merdarė –

Lumi i lotėve s’ ka tė tharė !...

Njė thes eshtra pėr ngushėllime –

Nga xhelatėt, qė bėnė krime !...

I vodhėn eshtrat nė skėterra ,

E na i fshehėn nė humnera !...

Teksti, muzika dhe interpretimi:

Demir KRASNIQI
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13428
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi