» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


skizofrenia

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

skizofrenia

Mesazh nga Dita prej Sun 26 Apr 2009, 23:49

skizofrenia

Te dashur forumiste kisha pasur deshir nga ju te di se a keni degjuar lidhur me semundjen psikike, shizofrenine nese donjeri prej jush di per kete lloj semundje ju kisha lutur te me tregoje, shkaku eshte; Kure i tregova nje shokut tim, nje person me paraqitet ai me tha, Ai eshte skizofren ?

firma.................................................................................................................................................................................
(Æ`·.øø.·“Æ`·.øø.- www.nasergashi.com -.øø.·“Æ`·.øø.·“Æ)


avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10166
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: skizofrenia

Mesazh nga Vizitor prej Mon 27 Apr 2009, 10:19

Skizofrenia prek 1 nga 100 persona dhe 70 deri ne 90% te rasteve vihet re tek persona te se njejtes familje. Skizofrenia eshte nje semundje e perbere nga disa crregullime mendore.Skizofrenia shfaqet tek njerzit me autizem dhe me zhvillim te vonuar mendor.
Kjo eshte nje semundje qe mund te kurohet.
Eshte tjeter gje kur ne shohim veprime qe nuk i miratojme tek te tjeret dhe me te lehte e kemi ti emertojme skizofrene.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: skizofrenia

Mesazh nga albi prej Wed 26 Feb 2014, 14:34

Dita e nderura kjo smundje esht ne fillim  jo e rrezikshme por me von fillon te keqstohet shendeti per ata lajmrohuni te mjeku  dhe mos ndigjoni askon
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 11640
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: skizofrenia

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi