» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Prirja per tradhetine

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Prirja per tradhetine

Mesazh nga Vizitor prej Thu 02 Apr 2009, 13:04

Ne lidhjet ne cift krejt papritur dhe pa dashur hyn ne mendjet tona siguria per partnerin/ partneren.
Femrat mendojne me shume dhe jetojne me friken mos ndoshta partneri i tyre i tradheton, megjithese ka shume qe i besojne.
Mashkulli pse e ka te veshtire ta besoj qe femra e tradheton. Nese pyetet nje mashkull, Shume shkurt dhe prere do te pergjigjet.Partnerja ime nuk me tradheton jam i bindur per kete.
Pse nuk e beson qe dhe mashkulli tradhetohet dhe madje me lehte eshte ta tradhetosh.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Prirja per tradhetine

Mesazh nga Naki prej Fri 03 Apr 2009, 02:15

Arla po them shume shkurt simpatia ndaj personit te trete eshte zhvlersimi ndaj vetvetes dhe ketu pastaj futet tradhetia se bashku me dominuesen xhelozine. Kur kjo ndodhe ateher siguria bie totalisht dhe ske me siguri aspak. Si femra si mashkulli e ka friken ne mos njesoj afersihst te njejt se po tradhetohet.
Nuk pajtohem me ty se thua mashkulli se ka te veshtire ta besoj qe femra e tradheton. Tek mashkulli (mendim personal mos te me akuzojne mashkujt tjere) pasiguria dhe mendimi ne tradhetin e partneres vie si pasoj e pasigurise se tij ndaj partneres edhe pse behet dhe e ngrit ne piedestalin me te larte partneren ne te shumten e rasteve e ben qe te jete kokelarte ne rrethin e tije apo shkurt shqip nga inati. Te nejten gje e beni dhe ju femrat te paket jane ata qe pranojne dobesin e vete. Ketu femra lidhet me ndergjegjejen e saj vetem ne aspektin moral ( hatri i familjes apo pasiguria se mbete rrugeve) dhe nese vazhdon me ate partner apo te dashur ska rendesi eshte vetem nje detyrim e jo dashuri.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18547
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Prirja per tradhetine

Mesazh nga Vizitor prej Fri 03 Apr 2009, 11:54

Femra beson me shume ne tradhetine e mashkullit. Mashkulli nuk e beson kete gje. Nese pyetet nje mashkull menjehere do thote jo partnerja nuk me tradheton. Ndoshta kjo vjen si pasoje e egos dhe ne fund per ti vene kapak thone une ja plotesoj te gjitha nuk ka arsye te me tradhetoje.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Prirja per tradhetine

Mesazh nga Naki prej Fri 03 Apr 2009, 11:57

Dakord me ty se femra e beson me shume tradhetin amo une thashe se edhe mashkulli e beson tradhetin dhe eshte inati apo egoja qe thua ti se le te shprehet por e mbulon ate e ne fakt eshte e kunderta.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18547
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Prirja per tradhetine

Mesazh nga vistor2 prej Fri 03 Apr 2009, 15:06

Nuk ėshtė lehtė tė definohet por mė pelqejn mendimet e juaja. Ketu paraqiten disa karakteristika emocionale dhe egoiste. Keto jan ato qė lajmėrohen te personat qė vuajnė nga mendja e zezė dhe egoizmat apo mendjemadhėsia ose obligimi i njėanshėm qė kėrkohet prej tė dashurit ose partnerit qė tė mos merr vesh rrethi familjar dhe shoqėria.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 11457
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Prirja per tradhetine

Mesazh nga Naki prej Fri 03 Apr 2009, 18:50

Vjollca mos e ngaterrove pak temen ka te beje me tradhetin jo me xhelozin. Po i bie shkurt sot jane te barabart edhe mashkulli edhe femra me tradhetin dhe jam shume i sigurt se ju femrat sot naj kalon pak ne perqindje se para 10 vitesh sa kepucet i kam shky duke vrapuar pas femrave derisa arrija ta bind se paku per nje kafe sot valla tjeter kenge po kendohet veq lum ai qe eshte i ri se une dhe ti moj Vjollca kalojme tash ne kohen e "near 40 " 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18547
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Prirja per tradhetine

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi