» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


OJ TOKĖ DARDANE

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

OJ TOKĖ DARDANE

Mesazh nga Arlind prej Tue 24 Mar 2009, 13:03

Jam edhe unė biri yt
OJ TOKĖ DARDANE
E LODHUR
E PĖRVELUAR
E SAKATOSUR
E DJEGUR
E NDARĖ
OJ SHENJETORE
E LIRISĖ
KU BOTA MORI
MĖSIM
SE SI DUHET RUAJTUR
LUFTUAR
PĖR LIRI
OJ NĖNA JON E KRRUSUR
NGA E KALUARA
NGRITU NJĖHER E SHIQOJE
DIELLIN SI PO NGROH
NĖ TROJET E TUA
OJ TOK DARDANE
E STOLISUR SI NUSE
TĖ DUA TSH MA SHUMĖ
SESA DIELLIN ,
SESA JETEN
SESA SHPIRTIN
TĖ DUA SEPSE EDHE UNĖ JAM BIRI YT

firma.................................................................................................................................................................................
Jam SHQIPTAR Dhe Shkruaj me Ngjyren e FLAMURIT KuQ e Zi

Arlind

Shteti : Kosovė
Postime : 101
Kyējet nė forum : 11454
Regjistruar mė : 17/06/2007
Profesioni : Nxėnės klasa -VII-

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: OJ TOKĖ DARDANE

Mesazh nga Arlind prej Tue 24 Mar 2009, 13:06

Gjuha Shqipe

Gjuhen shqipe qe Zoti na fali
pse sot vete e humbe shqiptari
Gjuha Shqipe shumė e lashte,
nga Perėndia e kem dhurate

Te paret tanė e deshėn sa jetėn
pse sot prindėrit verbojnė veten
mbi gjitha luftėrat ti qėndrove
gjithėherė u ruajte dhe u ēmove

Gjuhe e shenjte shekullore
shqiptarin ti e bashkove
edhe ne luftėra shekullore
shqiptaria te ēmoj prore.

Edhe pse sot jem n'mergim
mos te kalojmė ne asimilim
te bejem pėrpjekjeje ne ēdo ane
mos ta humbim gjuhen ame.

Gjuhe qe te mbrojti Gjergj Kastrioti
Je me e forte se baroti
Je me e bukur si pranvera
te mbrojti kombi e te mbrojti feja

Pėr ty u filju ai Gjergj trimi
Pėr ty shkroi bukur i madhe Naimi
te gjithė te mbrojtėn pa as njė ēmim
Kėshtu dėshmoje , At Gjergj Fishta trim.

Shume poet dhe shkrimtare
te kanė trasua rruge te mbare
amanet qe na la i pari
do te mbroje ēdo gjake shqiptari.

firma.................................................................................................................................................................................
Jam SHQIPTAR Dhe Shkruaj me Ngjyren e FLAMURIT KuQ e Zi

Arlind

Shteti : Kosovė
Postime : 101
Kyējet nė forum : 11454
Regjistruar mė : 17/06/2007
Profesioni : Nxėnės klasa -VII-

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: OJ TOKĖ DARDANE

Mesazh nga Kotelja prej Wed 25 Mar 2009, 15:52

Te lumte Arlind, vazhdo te shkruash sepse jam e bindur qe do na behesh nje poet i madh! :secret: :puthje:

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3135
Kyējet nė forum : 13208
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: OJ TOKĖ DARDANE

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi