» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poezi pėr Nėnėn.

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Vizitor prej Fri 30 Aug 2013, 15:51

MBI VARR LOTI PIKOI

Nėnė e dashur, nėna ime,
para varrit tėnd qėndroj
dridhen duart e pikon loti
shumė po t'lutem, ti s'dėgjon,

qiellit, nė gjunjė iu pėrgjėrova
tė hap dritare pėr ty
tė tė shof, vetėm njėherė...
tė shuaj mallin qė djeg nė gji

tė puth varrin, tė puth foton,
tė vendosa njė tufė me lule
dua tė ngrihem, por dot s'iki
ē'far ka zemra, nga kėtu s'shkulet

nėnė o engjull i jetės time
mė pėrkėdhel, mė vė nė gjumė,
ti je lulja e baēes time
mjalti i shpirtit, qė dua shumė,

ndėr damar gjaku thėrret
era tundi flokėt e mija
zėri yt o bij thėrret
tė bekoftė, vet Perėndia

gjymtyrė thyer, fjala memece,
duartė mbėshtjellur nė gji ,
hallall lotim bėma o nėnė,
kur mbi varr ta derdh pėr ty...

Kush se ndien dhimbjen e shpirt,
kur mbi sy ...loti troket ...
kujt si thirri me goja nene
u ndie mir,e su ndie keq,

kush se do zerin e nenes
kush se do doren e ngroht,
kush nuk therret o nena ime
sa her qesh,sa her derdh lot,

kush ne jet su ndie bosh,
dhe s'kerkoj zerin e nenes
kush ne jet vall se kerkoj
nje puthje nga buza e nenes,

S S

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga epanjohura prej Thu 30 Jan 2014, 14:00

Voglushja shkruajti:Nene o nene jam mbet e vetmuar shum
Qdo pjese trupit me dhemb nene
Kam shum nete te gjata pa gjum
E tera jam e dermuar nene
Nuk gjej prehje askund!

E dij qe smund te me ndihmosh
E dij qe je shum larg meje
Te lutem lutjen te ma pranosh
Merrem afer teje
Hasa ne disa poezi te shkruara nga une, Voglushja eshte e rruges qe t'i shkruhet autori/ja ne fund...


Edituar pėr herė tė fundit nga epanjohura nė Fri 27 Feb 2015, 23:25, edituar 1 herė gjithsej

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5165
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga epanjohura prej Thu 30 Jan 2014, 14:05

Arjana shkruajti:NENE JAM E LODHUR!!

Nene o nene jam mbet e vetmuar shum
Qdo pjese trupit me dhemb nene
Kam shum nete te gjata pa gjum
E tera jam e dermuar nene
Nuk gjej prehje askund!

E dij qe smund te me ndihmosh
E dij qe je shum larg meje
Te lutem lutjen te ma pranosh
Merrem afer teje

Pse nuk me pranon o nene
A je hidherua me mua
Jam e lodhur o nene
Te kesh meshire per mua!
Asnjehere!!

Asnjehere nuk te kerkova me shum o nene
Te te kem pran meje ne kete nate te gjate
Si duket eshte nje nate pa mbarim
Nate e perlotur me fatin tim

Doja te rrefehem per dhembje qe kam
Doja te tregoja si ndihem o nane
Ti trgoj plaget e shpirtit te vram
Dhe plaget e zemres qe sherim nuk kan

Nuk te gjej kot kerkoj mbeshtetje
Edhe qe shpirti flak me digjet
Mallin qe kam si ta shuaj o nane?
Ah sa shum sante per ty kam etje!!!!!
Autore e ketyre dy poezive jame une....Nuk ka gje qe shkruhen neper forume,por vertet nuk do te ishte gje e keqe qe te shkruhet,,e huazuar''

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5165
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Naki prej Thu 30 Jan 2014, 22:08

Verejtje shume me vend e nderuar. Si fondator i ketij forumi une kam bere nje njoftim qe ne te ardhmen keto gjera nese nuk shenohet burimi dhe autoresia do te fshihen nga ana ime dhe nga stafi.
Ju e nderuar epanjohura nese i keni poezit tuaja me kontakto ne MP dhe une do ta hap nje kategori enkase per poezit tuaja dhe poezit e kopjuara te postuara nga anetare tjere ne kete forum do te fshihen.
Te pershendes dhe faleminderit per verejtjen.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18619
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi pėr Nėnėn.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi