» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Fakte interesante rreth dashurise

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Fakte interesante rreth dashurise

Mesazh nga DEA prej Sun 28 Dec 2008, 02:01

1- Burrat tė cilėt e puthin gruan e tyre nė mėngjes, jetojnė 5 vjet mė shumė se sa ata qė nuk e bėjnė kėtė gjė.
2- Kėnga e parė pėr dashurinė ėshtė shkruar 4 000 vjet mė parė dhe vjen nga njė zonė midis Tigrit dhe Eufratit.
3-Nėse vjen momenti pėr intimitet qė nė fillim tė marrėdhėnies, 78% e vajzave nuk pranojnė nėse nuk janė depiluar.
4- Vajzat feministe kėrkojnė mė shumė se tė tjerat tė kenė njė marrėdhėnie romantike.
5-Dy tė tretat e njerėzve raportojnė se kanė rėnė mė shumė nė dashuri me
dikė qė kanė vite qė e njohin, se sa me njė tė sapo njohur.
6- Njerėzit qė tregojnė historinė e tyre tė dashurisė e bėjnė kėtė pasi mendojnė se procesi ėshtė jashtė kontrollit tė tyre.
7- Dashuria nxit njė efekt qetėsues nė trup dhe mėndje pėr tė paktėn njė vit, gjė qė ndihmon ruajtjen e sistemit nervor.
8-Dashuria ka tė njėjtin efekt nė trup njėsoj si edhe frika e madhe. Tė
njė person i dashuruar shfaqen tė njėjtat simptoma si te njė person qė
ndjen njė frikė tė madhe - zmadhim tė bebes sė syrit, duar tė
djersitura, dhe rritje tė tė rrahurave tė zemrės
9- Skanimet e trurit kanė treguar se kur njeriu shikon foto tė njeriut tė zemrės, truri reagon menjėherė duke treguar dėshirė.
10- Vajzat e fisit Tivi nė Pacifikun jugor martoheshin qė nė lindje.
11-Shėrbimi "Detektori i dashurisė" i shpikur nga operatori telefonik KTF
supozohet se tregon seriozitetin e njeriut tė dashur, nėse ai vėrtet
ėshtė i ndershėm nė atė qė thotė. Telefoni analizon kordat e zėrit pėr
tė parė nėse ai flet me dashuri apo jo. Pėrdoruesi merr njė analizė tė
bisedės nėpėrmjet njė mesazhi i cili tregon afeksionin, surprizėn,
pėrqendrimin dhe ndershmėrinė me tė cilėn ka folur personi tjetėr nė
linjė.
12- Rreth 11 pėr qind e grave kontrollojnė menjėherė "online"
pėr tė parė tė dhėnat e njė personi qė e kanė takuar ose qė presin ta
takojnė, kundrejt 7 pėr qind tė meshkujve.
13- Me kalimin e kohės, partnerėt tentojnė tė kenė gjithmonė e mė shumė tė njėjtat sjellje.
14-Njerėzit tentojnė tė kthejnė mė shumė kokėn nė tė djathtė se sa nė tė
majtė kur puthin dikė (65 pėr qind e njerėzve e kthejnė kokėn nė tė
djathtė).
15- Tradita e unazės sė fejesės ka ardhur qė nė shekullin
e 15-tė, kur Duka Maximillian i Austrisė i dha njė unazė tė fejuarės sė
tij Mary nga Burgundy.
16- Rreth 43 pėr qind e grave preferojnė qė partnerėt tė mos tregojnė shenja "dashurie" nėse nuk janė tė sigurt pėr njė lidhje.
17-Njerėzit qė sapo kanė rėnė nė dashuri tregojnė zvogėlim tė hormonit
serotoninė, nė nivele aq tė ulėta sa dhe te njė person i sėmurė.
18- Aeroporti Ndėrkombėtar i Filadelfias mbahet si numri 1 pėr lidhjet e dashurisė gjatė kohės sė pritjes.
19-Sipas njė teorie matematike, ne duhet tė takojmė shumė njerėz para se
tė zgjedhim partnerin e pėrjetshėm. Sipas probabilitetit vetėm kėshtu
ka mė shumė shanse pėr njė ēift tė suksesshėm.
20- Mjekra e burrave rritet mė shpejt kur ata mendojnė pėr seks.
21-Verona, qyteti italian ku u luajt vepra e Shekspirit "Romeo dhe
Zhulieta", merr rreth 1000 letra ēdo vit nė adresė tė Zhulietės, ēdo
Valentin.
22- "Nėse njė person refuzon njė lidhje, personi bie edhe
mė shumė nė dashuri me atė person qė nuk e ka pranuar", thotė Helen
Fisher autor i librit "Pse dashurojmė". Pjesėt e trurit qė aktivizohen
kur ne jemi tė gėzuar vazhdojnė tė mbeten aktive.
23- Ka njė arsye pse ndodhin romancat nė zyrė. Rėnia nė dashuri ėshtė shumė e lidhur me afrimitetin. Ngjallet familjariteti, qetėsia, afėrsia dhe romanca.
24- Njė nė pesė marrėdhėnie dashurie afatgjata ndodhin pasi njėri nga partnerėt ėshtė i pėrfshirė nė tė.
25- Njė marrėdhėnie romantike i bėn tė dy partnerėt tė lumtur. Sa mė afėr ndihemi, aq mė tė lumtur jemi.
avatar
DEA

Shteti : Durres
Postime : 86
Kyējet nė forum : 9759
Regjistruar mė : 24/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fakte interesante rreth dashurise

Mesazh nga bovari prej Mon 12 Jan 2009, 17:04

22- "Nėse njė person refuzon njė lidhje, personi bie edhe
mė shumė nė dashuri me atė person qė nuk e ka pranuar", thotė Helen
Fisher autor i librit "Pse dashurojmė". Pjesėt e trurit qė aktivizohen
kur ne jemi tė gėzuar vazhdojnė tė mbeten aktive.Kjo eshte e drejte dhe ka shapje shume te gjate Smile

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11382
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fakte interesante rreth dashurise

Mesazh nga Naki prej Mon 12 Jan 2009, 19:59

12- Rreth 11 pėr qind e grave kontrollojnė menjėherė "online"
pėr tė parė tė dhėnat e njė personi qė e kanė takuar ose qė presin ta
takojnė, kundrejt 7 pėr qind tė meshkujve.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18547
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fakte interesante rreth dashurise

Mesazh nga Vizitor prej Mon 12 Jan 2009, 20:06

25- Njė marrėdhėnie romantike i bėn tė dy partnerėt tė lumtur. Sa mė afėr ndihemi, aq mė tė lumtur jemi Very Happy

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fakte interesante rreth dashurise

Mesazh nga Naki prej Mon 12 Jan 2009, 20:09

1- Burrat tė cilėt e puthin gruan e tyre nė mėngjes, jetojnė 5 vjet mė shumė se sa ata qė nuk e bėjnė kėtė gjė.
Sad Sad Sad e paskam henger une po pse bre se vut kete postim me heret Sad Sad Sad

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18547
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fakte interesante rreth dashurise

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi