» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ajo iku.skthehet me..LEXONI

Shko poshtė

Ajo iku.skthehet me..LEXONI

Mesazh nga Geri prej Wed 24 Dec 2008, 17:17

Ajo iku , skthehet me...
Ate dite kur u
njohen ishte shtator, nje shtator i lumtur dhe i hidhur. Kishte lumturi
se vajza per here te pare e kuptoi se c'ishte nje dashuri, por kishte
me shum hidherim se djali per nje tjeter na e kish dashurine. Per pak
muaj syt e djalit nga larg mundi ti shikonte se per nje koh te gjat nga
atdheu i saj u largua. Djali kurr, kurr se kish kujtuar, ndersa ajo
vazhdonte akoma te ishte e dashuruar.
Nje dite te bukur qershori
syt e djalit serisht i pa. nje ndjenj i pershkoi gjith trupin kur ai
per here te pare nje buzeqeshje i dhuroi. Kaluan ditet dhe ndodhi ajo
qe vajza enderronte , dashurin e djalit qe prej kohesh dite e nate
mendonte arriti ta fitonte. Momente te bukura , plot dashuri, zjarr e
pasjon se bashku kaluan. Kalonin momente te bukura por bashk me ato
momente kalonin edhe ditet qe vajzes i kishin mbetur ne token e saj.
Dhe ja, erdhi momenti kur duhet te ndaheshin. Vajza syt si deti me lot
kish mbushur, djali per ta qetesuar embel i perkedhelte fytyren e
luante me floket e saj. Nje perqafim te fort njeri-tjeter i dhuruan,
nuk donin te ndaheshin, nuk donin te largoheshin, por ky isht fati
duhet ta pranonin. Nje lamtumire me gjysem zeri nga goja e vajzes doli,
as ajo vet nuk e kuptoi perse ja tha...
Nga larg e telefonoi: " ME
THUAJ SHPIRT , DUHET TE VAZHDOJ TE SHPRESOJ APO PER TY ATE DIT AJO
DASHURI MBAROI???" Djali nje pergjigje te drejt i dha : "NESE AKOMA ME
DO ATEHER VAZHDO E SHPRESO , NESE JO ME MIR ME HARRO..."
U be kohe
qe ajo zerin sja degjonte, qe syt e bukur sja shikonte, e merte malli
per ate shikim, i qante zemra per ate djal. Nga dikush mori nje lajm te
hidhur :" AI TE TRADHTOI, ATA JAN BASHK". Nuk mundi ta duronte kur vet
e dashura e tij i tha:" PO JEMI BASHK , AI KURR SME KA LENDUAR!" Nuk
mundi ta degjonte zerin e tij tek pohonte ato fjal qe te vrisnin. Zemra
e saj shum shpejt filloi te rrihte , aq shpejt sa ne spital pa ndjenja
perfundoi. Doktorri mendonte se nuk do shpetonte, por nje ze ne enderr
i thoshte: " TE LUTEM MAMI, TI MUND TJA DALESH, UN E MERITOJ TE JETOJ,
NUK KAM ASNJE FAJ..." Vajza i hapi syt si deti dhe jeten e saj shpetoi.
Ate mengjes ne lulishten e spitalit doli, ajer ,freski...qetesi
kerkonte mes pemeve dhe luleve. Nje infermier i buzeqeshi dhe i
tha:"URIME"
"PER CFARE?"
"MBAS 7 MUAJSH DO TE BEHESH NENE!"
"JO , JO , JOOOOO"
Mes
te britmash e te qarash barkut me grushta i binte. Kaluan ditet dhe
femijen mesoi ta donte, dhe jeten do jepte per te. Ishte dikush tjeter
qe nuk e donte, ishte babi i femijes qe sdonte ta besonte.
"ME THUAJ SHPIRT, CFAR TE BEJ UN E VETME ME NJE FEMIJE?"
"NUK E DI UN , ATE E DI TI, UN SKAM MOSH PER FEMIJE PASTAJ TANI KAM TE DASHUR."
"ASHTU? OK NA HARRO , NA QUAJ TE VDEKUR!"
"JO,
JO ME MIR KESHTU; TI MBAJE FEMIJEN, RRITE DHE KUR UN TE JEM 27-30 VJEC
DO I TREGOJ PRINDERVE TE MI QE DHE UN KAM NJE FEMIJE."
"DMTH TI DO VAZHDOSH JETEN ME NJE FEMER TJETER DHE PA PROBLEME, NDERSA UN E VETME ME NJE FEMIJE?!"
"JO POR...PAK A SHUM ..."
"OK....."
Ishte
e lumtur se do behej nene, e ndjente zemra, e ndjente shpirti, trupi i
saj teksa rritej ai femije. Cdo muaj shkonte e bente ekografi e ne
muajin e pest doktorri i tha :"URIME DO BEHESH ME DJAL" Disa lot nga
lumturia i dolen.
Ne ate mbremje von e mori djalin ne telefon: " TE MORA PER TE TE THEN SE...."
"SI ESHT FEMIJA ? PO TI?"
"MIR! DO BEHEM ME DJAL...."
"VERTET?! SI DO JA VESH EMRIN ?"
"NUK E KAM MENDUAR TY SI DO TE PELQENTE ?"
"C.....OSE A....EJ DO BEHEMI ME DJAL JO DO BEHESH."
"JO
SHPIRT SE TI DO TA DUASH VETEM KUR AI TE RRITET E TANI NUK DO TI
QENDROSH PRAN. E DI SI DO TE THOJ AI KUR TI TI DALESH PERPARA:"kush je
ti zoteri qe vjen papritur e me thua se je im ate? ku ke qen per kaq
vjet ? ku ishe ti kur u kisha nevoj per nje keshille? ku ishe ti kur un
hodha hapat e para?? ku ke qen netet kur un qaja se kisha nevoj per nja
babi? me thuaj ku ishe?" JA KETO DO TE THOJ, SI DO TI PERGJIGJESH?"
"JO AI DO ME KUPTOJ..."
Kalonin ditet dhe djali nga e dashura ishte ndar, se ajo e kishte mar vesh te verteten qe ai sdonte tja thoshte.
Ai mendonte se ja tha nena e femijes se tij e ateher si hakmarrje i tha " TE PERDORA NUK TE DUA AS TY E AS FEMIJEN TEND"
Ato fjal jashtmase vajzen e lenduan dhe ne koma pa gjak ata te dy perfunduan.
Ajo
sdonte te ishte penges per djalin qe dashuronte , por as femijen e saj
smund ta vriste, ndaj vendosi qe bashk me te te vdiste . Kaloi keshtu
disa dit ne koma, e ndjente qe femija ne boten tjeter kish shkuar.
Ihapi syt si deti kur ai e puthi. "DO JESH I LUMTUR SHPIRTI IM , TE
DESHEM VERTET E DERI NE VDEKJE. ME VJEN KEQ QE NE ZEMREN TENDE NUK PATI
VEND PER ENGJELLIN TON. AI VDIQ SESHT ME MES NESH"
"TE LUTEM MOS MI THUAJ KETO, SE TI E DI QE UN TE DUA. DUHET TE JETOSH, NE DO JEMI SEBASHKU, DO KEMI FEMIJ TE TJER..."
"JO ZEMER SKA ME KOH PER MUA, AI ESHT SHUM I VOGEL NDAJ DHE UN QE E DESHA VERTET DUHET TE SHKOJ ME TE , DUHET TE KUJDESEM..."
"JO JO PO TE THEM, TI DUHET TE JETOSH BEJE PER MUA TE LUTEM , JAM PENDUAR, E DI QE STE MERITOJ POR ME FAL TE LUTEM..."
" ME PUTH PER HER TE FUNDIT TE LUTEM.."
Djali u afrua ta puthte, por per pak sekonda trupi i saj u be akull, dhe dora i ra nga krevati....
"JO
JO JOOOOOOOOO ZOT TE LUTEM , TI E DI QE E DUA . PERSE MA MORE PERSE
....TE LUTEM ZEMER TI DUHET TE KTHEHESH ... DO JEMI BASHK GJITHMON TE
LUTEM HAPI SYCKAT E BUKURA TE LUTEM...UN TE DUA ME FAL..."
Djali ish
penduar , por ishte e kot ajo skish me shpres...nje foto te saj e mori
si kujtim e mbante ne gjoks se ishte ne hidherim...


LEXONI KET LETER DHE JEPNI MENDIMIN E JUAJ TE DASHUR FORUMISTA Sad Sad
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15960
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ajo iku.skthehet me..LEXONI

Mesazh nga Naki prej Wed 24 Dec 2008, 22:28

O geri mo mbasi nuk kthehet perse ta lexojme kot mo lal Very Happy
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ajo iku.skthehet me..LEXONI

Mesazh nga DEA prej Thu 25 Dec 2008, 03:04

po pra Smile
avatar
DEA

Shteti : Durres
Postime : 86
Kyējet nė forum : 10218
Regjistruar mė : 24/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ajo iku.skthehet me..LEXONI

Mesazh nga Voglushja prej Thu 25 Dec 2008, 11:37

shume e bukur kjo,te rrenqethe gjithe trupin per nje qast.te uroj sukses rockstar flower

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12157
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ajo iku.skthehet me..LEXONI

Mesazh nga Geri prej Thu 25 Dec 2008, 19:21

thjesht e vendosa ketu me e lexu ene me dhon mendimin e juj por ska problem e vendosa se mua me preku shumm,nuk esht histori qe e kam perjetu un duhet ta lexoni apo ju duket shum
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15960
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ajo iku.skthehet me..LEXONI

Mesazh nga Geri prej Sun 18 Jan 2009, 00:44

Me bohet qefi qe i vetmi person e ka lexu kete histori rrenqethse ene voglushja se harrova Sad
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 15960
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ajo iku.skthehet me..LEXONI

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 19 Jan 2009, 16:51

Sad Sad
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13707
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ajo iku.skthehet me..LEXONI

Mesazh nga Katilja prej Sun 07 Jul 2013, 14:25

Dashuria e vėrtetė nuk duron fjalė, andaj edhe askush deri mė sot nuk e ka definuar saktė. Pėr tė gjatė historisė kanė thėnė plot dokrra dhe doktrina, menēuri dhe menēurina, por jo tė sakta, andaj, mu pėr kėtė ne kemi shumė definicione "tė bukura" pėr dashurinė...

Dikush qė, vėrtetė na do, kurrė nuk do tė thotė: "Oh sa tė dua!". Sė paku nuk do tė teproj me kėtė shprehje. Sepse, ne, atė dashuri do ta ndjejmė, nė frymėn, nė shikimin, nė lėvizjen...nė vetė prezencėn e tij. Prandaj, ai, nuk duhet tė na flas fare, ose,...edhe letė na flas, le tė na kundėrshtoj, tė mos pajtohet me ne, dhe...ne...sėrish, nga ai do ta ndjejmė dashurinė ēdo fjalė e thėnė nga ai do tė reflektoj dashuri.

Pse ėshtė kėshtu?

Sepse, kush tė do vėrtetė, tė do nė heshtje, nė qetėsi. Me atė ndjenjė tė fshehur nė brendi dhe pa etiketime. Mė pas, kjo farė e mbledhur diku nė thellėsi, fillon tė gufoj nė aksion, nė vepra. Shpėrthen nė atė ēfarė ndjehet e jo thuhet.

Kjo ėshtė dashuria e vėrtetė.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7018
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ajo iku.skthehet me..LEXONI

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi