» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Fri 17 Feb 2017, 10:34 nga Dardania

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154063 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3376)
 
Adisa (3282)
 


Ē'ėshtė Jeta..?

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Faqja 3 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga krayzi prej Thu 29 Oct 2009, 22:31


Jeta eshte, shkolla e vertete qe dalngadale te gdhende personalitetin, te jep forcen e nevojshme, te skalit ndjenjat per t'u perballuar cdo dite me realitetin.

krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 9868
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Ylliks prej Thu 29 Oct 2009, 23:05

Kjo jete - je ti.

Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 9503
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Lukja prej Fri 30 Oct 2009, 11:45

Jeta eshte shum e embel, e pafajshme, por jemi ne ata qe ate e bejm te ndryshme dhe me faj, ku pstaj e akuzojm jeten pse me beri kete apo ate te padrejte, jemi ne pra, jo jeta, sepse jeta eshte gjeja me e mrekullueshme qe nejriu mund te kete.

Mvaret se si e jeton jeten, ashtu edhe te duket ajo.

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.

Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 9613
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 30 Oct 2009, 12:03

Ndjej lakuriqesine e ndjenjave, ftohtesine e shpirtit dhe nxehtesine e zemres ne nje trinom te vazhdueshem.Nje lufte afatgjate mes aryses dhe pasionit.Jeta ime e ndare mes neokonfromizmit, ekscentricitetit dhe racionalitetit.Plot ndjenja te thella,intensive, shqetesimplote.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 30 Oct 2009, 12:47

Shum e bukur dhe qe c'do moment duhet shijuar.
Me te mirat dhe te kqiat e saj.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Voglushja prej Fri 30 Oct 2009, 13:04

Jete me shume te papritura!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 10882
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga krayzi prej Sun 08 Nov 2009, 19:43

Te flasesh per jeten dhe t'i japesh nje definicion eshte shume e veshtire.


Askush nuk mund te thote me saktesi se cfare eshte jeta ose si eshte po te gjithe mund te thone dicka te perbashket, e hidhur por e embel, njekohesisht e bukur po aq dhe e shemtuar, e drejt po aq e gabuar, e gezushme por dhe e trishtueshme, ja vlen ta duash apo ta urresh te zgjedhesh apo te jesh i zgjedhur asgje nuk vjen nga ti por para teje ashtu sic nuk mund ta
duash por as ta urresh thjesht te jetosh cdo cast si te fundit here ja vlen...

Jeta eshte zgjedhje.
Jeta eshte nje vrapim me pengesa nga materniteti ne varreza(keshtu thuhet mbase eshte e vertete.
Jeta eshte ajo qe e lidhe lindjen me vdekjen. Sa me shume qe e konsumon aq me shume te dhimset.
Jeta eshte nje mrekulli, eshte shume e embel por ama shume e veshtire,
Jeta eshte shprese qe te besh te kerkosh, duash , dhe enderrosh cdo dite e me teper.
Jeta eshte gjithcka. Eshte gare mes virtytit e vesit ku here fiton njera e here tjetra.

krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 9868
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 08 Nov 2009, 22:50

jeta eshte per te jetuar ashtu si na ka hije

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga krayzi prej Mon 09 Nov 2009, 01:10

Jeta e vertete shpesh eshte ajo qe ne nuk e bejme.

krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 9868
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga gezuar prej Mon 09 Nov 2009, 09:31

jeta eshte per ta jetuarr

gezuar

Postime : 98
Kyējet nė forum : 8087
Regjistruar mė : 09/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 09 Nov 2009, 15:11

jeta eshte per ate qe e di ta jetoj

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Drini prej Mon 09 Nov 2009, 15:43

Jeta eshte vuajtje, dhembje, gezime

Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 10313
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Adonisi prej Mon 09 Nov 2009, 17:01

E pa drejte!

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"

Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 10005
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga krayzi prej Mon 09 Nov 2009, 17:06

Adonisi shkruajti:E pa drejte!


Jeta eshte e drejt, te pa drejt e bejne vet njerzit.

krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 9868
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Drini prej Mon 09 Nov 2009, 17:11

Jeta eshte katastrofe

Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 10313
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga krayzi prej Mon 09 Nov 2009, 17:14

Jeta duhet perzier shpesh qe mos thartohet.

krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 9868
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Drini prej Mon 09 Nov 2009, 17:15

Jeta eshte me shume helm se mjalte...

Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 10313
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Adonisi prej Mon 09 Nov 2009, 17:36

krayzi shkruajti:
Adonisi shkruajti:E pa drejte!


Jeta eshte e drejt, te pa drejt e bejne vet njerzit.

Ju mendoni keshtu. Ndersa une jo. Nganjehere vet jeta eshte e pa drejte ndaj njerezve!

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"

Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 10005
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 09 Nov 2009, 17:38

E pa drejt qe merr njerzit ne moshen me te mir

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga krayzi prej Mon 09 Nov 2009, 18:45

princesha shkruajti:E pa drejt qe merr njerzit ne moshen me te mir

Njerzit i meri ZOTI e jo jeta, ska te bej jeta me shpirtat e njerzeve sa e kuptoj une munde edhe te gabohem..


Jeta eshte si matematika, ku gezimi duhet te mblidhet dhe te shumezohet, ndersa hidherimi te zbriten dhe te pjestohen.

krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 9868
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga krayzi prej Mon 09 Nov 2009, 19:17

Adonisi shkruajti:
krayzi shkruajti:
Adonisi shkruajti:E pa drejte!


Jeta eshte e drejt, te pa drejt e bejne vet njerzit.

Ju mendoni keshtu. Ndersa une jo. Nganjehere vet jeta eshte e pa drejte ndaj njerezve!


Nuk e mohoj ate qe cdo njeri e jeton jeten ndryshe, si ta jetosh jetohet, sepse po ta jetonin te gjithe njelloj do ishte e pa kuptimt ne kete rast, por mendoj se jan njerzit ata qe e bejne jeten e veshtir apo te lumtur, varet nga roli qe e luajm ne.

krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 9868
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Drini prej Mon 09 Nov 2009, 23:57

Jeta eshte gazetare e zonja!!?? hahhahaa

Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 10313
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 10 Nov 2009, 15:45

[quote="krayzi"]
princesha shkruajti:E pa drejt qe merr njerzit ne moshen me te mir

Njerzit i meri ZOTI e jo jeta, ska te bej jeta me shpirtat e njerzeve sa e kuptoj une munde edhe te gabohem..


Jeta eshte si matematika, ku gezimi duhet te mblidhet dhe te shumezohet, ndersa hidherimi te zbriten dhe te pjestohen.
po zoti i merr sepse jeta eshte e pa drejt

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga gezuar prej Tue 10 Nov 2009, 15:46

jeta eshte per te vdek jo diq gje tjeter

gezuar

Postime : 98
Kyējet nė forum : 8087
Regjistruar mė : 09/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 10 Nov 2009, 15:52

Jeta eshte ajo qe te sjell te pa priturat!!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga krayzi prej Tue 10 Nov 2009, 19:18

Jeta eshte nje gje e madhe e perbere prej gjerash te vogla.

krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 9868
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Geri prej Tue 10 Nov 2009, 19:20

E Pa imagjinushme

Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 14685
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 10 Nov 2009, 19:33

Jeta pa drejtesi
vetmija me idhnim
vdekja pa lumturi

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Drini prej Tue 10 Nov 2009, 23:10

Jeta eshte hyrje neper dere dhe dalje neper dritare....

Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 10313
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga gezuar prej Tue 10 Nov 2009, 23:30

jeta, eshte per te vdekur

gezuar

Postime : 98
Kyējet nė forum : 8087
Regjistruar mė : 09/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga deti prej Wed 11 Nov 2009, 08:36

Jeta eshte shume e bukur per ata qe dijnė dhe duan ta jetojne...

deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 12217
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 11 Nov 2009, 08:44

Jeta eshte ajo qe se di qka do te ndodh ne qdo moment!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Drini prej Wed 11 Nov 2009, 08:49

Jeta eshte prove?!

Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 10313
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 11 Nov 2009, 08:53

Jeta nuk eshte e askujt!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Drini prej Wed 11 Nov 2009, 09:47

Jeta eshte sfide!

Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 10313
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 11 Nov 2009, 10:01

Nje deshire e paplotesuar.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Drini prej Wed 11 Nov 2009, 10:02

Jeta eshte gote e mbushur me pelin

Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 10313
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 11 Nov 2009, 10:37

Jeta eshte e veshtir per ta jetuar !

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga krayzi prej Wed 11 Nov 2009, 19:05

Ne qendrojm ne nje realitet ku shperthenje zbulesat drita pas dritash kujto qe jemi perpara krijimit ajo qe sheh rotull teje eshte vet jeta, jeta eshte e mvarur apo e nderlidhur me gjith diturin e njerzeve qe mbijetojn ne nje jet realiteti, jeta eshtenje perpjekje per te zgjuar cdo dit e me shum intelegjencen e njerzve, realiteti eshte dogument mbijetesimi.

krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 9868
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Drini prej Wed 11 Nov 2009, 21:42

Jeta eshte nje enderr te cilen e enderron sejcili ne menyren e vet!

Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 10313
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē'ėshtė Jeta..?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 3 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi