» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

» Dashuria Para dhe mbas martesave...
Tue 11 Oct 2016, 00:12 nga Naki

» Barcoleta
Tue 11 Oct 2016, 00:10 nga Naki

0 Pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 0 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė

Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154059 artikuj v 4861 temat

Naki (9124)

Geri (7161)

lolita (6766)

Annika (6751)

Kle@Love (6659)

Voglushja (4385)

Interesant (4173)

Arjana (3724)

albi (3374)

Adisa (3282)

Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Fri 17 Aug 2007, 17:32

Naki kur dashuron me zemer,pse vuan, dhe s'e pranon te verteten?Por i kalon kufijte e se vertetes dhe pasojat me vone jane shkaterrim total.

Vizitor
Vizitor

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh nga Resi prej Fri 17 Aug 2007, 22:55

Arla, veshtire eshte te vuash sidomos kur dashuron nga zemra. Aq sa njoh Nakin ai gjithnji pranon te verteten. Mos valle dikush tjeter ka kalu kufijt !!!???

Mua me vjen keq se isha shume kohe jashte pc dhe rrjedhave te forumit. Sot erdha ne Kosove dhe shpresoj se do ta mbushi mungesen time.

Kjo teme me zgjoi pak me shume interesim. vellezer dhe motra me falni ne shprehje por Kariera eshte nje mut i kalbur. Dashuria nuk krahasohet me karier. Une kam njohur shume njerez qe vertet kane karier ne Franc por cilen e pyet eshte i gatshem te sakrifikoj karijeren per dashurin.

Une personalisht jam pro dashuris.

Resi

Shteti : All over !
Postime : 83
Kyējet nė forum : 10501
Regjistruar mė : 03/06/2007
Profesioni : Informatika

Mesazh nga bovari prej Fri 17 Aug 2007, 23:18

Akoma mereni me kete diskutim juve?Po ju sugjeroj te mos trajtohen problemet individuale dhe ata mbeshtetese nen kete titull por te trajtohet tema qe eshte cekur.Dhe ne kete rast e verteta qendron keshtu sipas meje:
Per hir te karieres apo intersave te ngushta nuk lihet dashuria dhe nuk ka arsye qe te lihet por ata qe e lejne edhe pse nuk e pranojne jan ne dijeni qe nuk dashurojne por e duan ta mbizoterojne si trup dhe si pasoj nuk ka vlere para karieres.

bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 10341
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mesazh nga Resi prej Sat 18 Aug 2007, 12:13

Bovari kush po trajton problemet individuale moj? Po pergjigjemi thjesht temave dhe replikave. Secili nga ne ka nje problem ku eshte dominant dashuria dhe kariera. Cdo prevoj e cekme ktu na ndihmon ta gjejm ose ta permbledhim nje definicion ma te mire.
Ne kto tema me se miri mendimet mund ti japin deti, naki,ademi, xheladini,shabani etj../ njerzit qe kane nje moshe me te madhe se ne.

Po ju tregoj nje tregim qe e thote mixha ime: Na ishte martu njeher njoni. E kishte marr nje nuse pa hunde fare dhe ng dashuria per nusen nuk ja kishte vrejtur hunden fare. Pas nje jave i kallet shtepia dhe mezi arrin ti shpetojne ropt e shpise nga zjarri. Ish dal djali e po qante ne oborr. Afrohet babi i thote: mos qaj bir se e rregullojme nje shpi tjeter. Jo more bab spo qaj per shpin se nuk po me han palla per shpi po nuses ju ka djegur hunda per ate po qaj. Ja nisi babi dhe po qesh. Hahahahahaah ore biri im ate e ke marr pa hunde fare po nga dashuria per te sja ke vrejtur.

Pra dashuria nuk njeh karier e as te keqija fizike nese dashurohet me zemer.

Ju faleminderit

Resi

Shteti : All over !
Postime : 83
Kyējet nė forum : 10501
Regjistruar mė : 03/06/2007
Profesioni : Informatika

Mesazh nga majlo prej Thu 20 Sep 2007, 15:51

pershendethje
Un them te drejten e lej te dashuren per karieren!!!!!!!!!Mund te habiteni po pak me von do te bindeni!

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 10242
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mesazh nga Sihana prej Sun 23 Sep 2007, 18:48

Nuk e di ndoshta ju do e quanit cmenduri nese thuhet qe po e le dashurin per karrieren... pse ndodh kjo ? pse jepet kjo pergjigje ?
atehere nese une ketu ku jetoj kam nje karriere qe me shum mund arrita te jem ketu ku jam ketu ku per shum vite e kam enderruar atehere si mund ta le une karrieren kur i dashuri im i shkon ne mendje per te shkuar te jetoj dikund tjeter ku une nuk kam asnje lloj te ardhure as nje lloj shprese per te filluar nje pune aty ku isha me nje page te mire qe gjithkush do ta deshironte .atehere si thua a ta braktis karrieren time qe me shum mund e fitova apo te braktis te dashurin qe aq shum e dua.??????? ketu eshte e gjithe ajo ngaterresa qe smund te zgjidhet nga une Sad
Nese dikush do ma drejtonte kete pyetje nuk jam e afte ti jap nje pergjigje te sakte se as vet nuk e di se cdua me shum ne kete jete dashurin apo karrieren time ??????????????????? :'(

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ

S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim

Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 10415
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mesazh nga bovari prej Sun 23 Sep 2007, 19:35

Sihana ēmenduri nuk eshte te pakten siē e perkufizoj dhe arsyetoj une por pa harruar e them edhe kete kariera dhe dashuria jane tema qe i perkasin vete individit dhe per kete arsye pa paragjykuar duhet te respektojme edhe zgjedhjet e te tjereve.E persa i perket pyetjes tende perse zgjedhin karieren une nuk mund te te pergjigjem pasi vete nuk e beja diēka te tille dhe per kete arsye nuk e kam nje mendim te tille qe te jap argumente te qendrueshme.
Une mendoj qe kur vjen momenti i zgjedhjes shume gjera kalohen parasyve ama nese personi ka besim tek partneri dhe vetvetja besoj se e len karieren.
Dhe te them diēka te gjithe jemi te afte te pergjigjemi per veten tone pamvarsisht se disa e shikojne veten me dyshim ne kete aftesi,te gjithe e kemi nje arsyetim per veprimet qe bejme.Pa harruar arsyetime te qendrueshme e kam fjalen dhe qe behen nga individ qe jane mbi moshen 18 vjec..
Por me e mira mendoj se do te ishte qe ne vendime delikate si kjo te merej nga vete personi dhe i pa ndikuar nga mendimet dhe zgjedhjet qe do te benin te tjeret pasi vendimet meren nga individi vete per jeten e tij dhe jo qe ne nje zenke qofte edhe nga ata qe zgjasin 10 min te kujtohet si nje sakrifice e madhe per partnerin..
Sipas meje kjo ka rendesi dhe vendos vete Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""

bovari

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 31 Oct 2007, 13:52

pėr karierė nuk do tė e leja kurrė,ndodhė do e leja pėr ndonjė shejtane,qė do ma bėnte mendjen esull.

shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 12207

Mesazh nga Naki prej Wed 31 Oct 2007, 23:17

sihana shkruajti:Nuk e di ndoshta ju do e quanit cmenduri nese thuhet qe po e le dashurin per karrieren... pse ndodh kjo ? pse jepet kjo pergjigje ?
atehere nese une ketu ku jetoj kam nje karriere qe me shum mund arrita te jem ketu ku jam ketu ku per shum vite e kam enderruar atehere si mund ta le une karrieren kur i dashuri im i shkon ne mendje per te shkuar te jetoj dikund tjeter ku une nuk kam asnje lloj te ardhure as nje lloj shprese per te filluar nje pune aty ku isha me nje page te mire qe gjithkush do ta deshironte .atehere si thua a ta braktis karrieren time qe me shum mund e fitova apo te braktis te dashurin qe aq shum e dua.??????? ketu eshte e gjithe ajo ngaterresa qe smund te zgjidhet nga une Sad
Nese dikush do ma drejtonte kete pyetje nuk jam e afte ti jap nje pergjigje te sakte se as vet nuk e di se cdua me shum ne kete jete dashurin apo karrieren time ??????????????????? :'(

Sihana vertet eshte ngaterres mirpo kur ka dashuri kariera vjen kudo qe te jesh nese mundohesh pak por dashuria e humbur nuk kthehet me edhe nese kthehet eshte e mykosur dhe nuk ja vlen sepse kujtohet gjithmone lendimi. Eshte vertet e veshtire te thuhet se lihet lehte kariera por personalisht po them siq kam cekur edhe ne fillim te kesaj teme nuk do qaja koken per karieren nese do e kisha dashurin e shpirtit dhe zemres. Kam perjetuar kete gje jo larg kohe dhe vertet nuk nderroj mendim sepse kariere askush nuk ka mundur ta gezoj e vetmja gje qe te sheron shpirtin dhe te gezon jeten eshte dashuria nese e gjen ndonjehere ate.

Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.

Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9124
Kyējet nė forum : 17505
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mesazh nga bovari prej Thu 01 Nov 2007, 00:27

Shkurt nuk e le kush dashurine per kariere po ka nga ata qe tregojne karieren si bariere azgje me teper.

"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""

bovari

Mesazh nga Vizitor prej Thu 01 Nov 2007, 07:52

Tani per tani duhet vene ne shina ate trenin qe quhet karriere per te arritur ne nje stacion.E ndoshta me vone kur te beja nje rezyme te gjithe asaj qe kisha arritur do i perkushtohesha dashurise.Te dyja paralel nuk mund te ecin .Behen xheloze per njera tjetren.Gjithesesi te dyja jane te rendesishme.Kur te duhet te zgjedhesh normale qe hedh syte nga dashuria.

Vizitor
Vizitor

Mesazh nga triniti prej Fri 16 Nov 2007, 12:43

varet... a do e linte i dashuri karrieren per mua???

triniti

Shteti : ja ketej rrotull
Postime : 118
Kyējet nė forum : 10404
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mesazh nga Vizitor prej Fri 16 Nov 2007, 12:48

triniti shkruajti:varet... a do e linte i dashuri karrieren per mua???
Ska koment jam e te njetit mendim dhe une

Vizitor
Vizitor

Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 16 Nov 2007, 17:48

Kriera me dashurinė!!
Kjo nuk ėshtė e njejtė,po deshe karierė zgjidh mekohe,tė dashurin apo tė dashuren me karierė,dhe bėnė me te jetėn.Kur vie puna te dashuria,kariera hudhet si leckė,dashuria ėshtė eshejtė dhe si e tillė pėr mendimin tim nuk shkėmbehet me asgjė.

shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 12207

Mesazh nga bovari prej Fri 16 Nov 2007, 19:35

Nuk e di sigurt por mesa po verej te gjithe dashurine e jetojne ndryshe.
Une per vete ne dashuri nuk bej asgje duke menduar se a do ta bente edhe i dashuri im te njejten gje per mua,por ate qe bej per te e bej sepse ashtu me duket e drejte dhe para se te bej diēka se pari sigurohem se a mund ta ngrej pasojen e mevonsheme nese i dashuri nuk e kupton.Por asgje nuk beja qe tja kujtoja me vone fundja levizjet e mia do tregojne dashurine time per te por kurre nuk bej veprime ndaj tij duke i vendosur ne peshore sepse dashuri nuk ka njesi matese.
Prandaj dua tju them veproni siē e shikoni me te drejte por mos pritni dhe mos ja kujtoni pasi athere nuk eshte dashuri por thjesht llogari te viteve per te mos mbetur vetem.
Vetmia hiqet edhe nga shoqeria e nje kafshe shtepijake.

bovari

Mesazh nga Anna prej Fri 28 Dec 2007, 23:12

besoj se do ta gjeja nji qjuh qe mos ta leje karrieren per te por aj te me jepte ndihmen .

Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 10266
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mesazh nga Guest prej Sat 26 Jan 2008, 13:14

edhe une jam e mendimit me vlla Nakin se me mir siq thon tek ne buk e kryp e lumturi ne jet me te dashuren apo dashurin sesa karriera shkon e vjen ,njeriu gjithmon mashtrohet nga pasuria por pasuria e vertet esht ajo qe te jesh i lumtur me te dashurin apo dashuren se me mir te ben nje cop buk e kryp se te gjitha te mirat ti kesh .

Guest
Vizitor

Mesazh nga Naki prej Mon 28 Jan 2008, 15:16

bovari shkruajti:Nuk e di sigurt por mesa po verej te gjithe dashurine e jetojne ndryshe.....
Vetmia hiqet edhe nga shoqeria e nje kafshe shtepijake.
Hmmmm shume bene postime dhe duhet shume kohe te kuptohet cka ne mes rreshtave ketu. E drejte shume sidomos kjo fjalia e fundit me pelqen.

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.

Naki
Webmaster

Mesazh nga dano prej Thu 31 Jan 2008, 10:48

Un per veten time nuk do e le per karrjer sic kam bo kur me ka ardh mundesia per studjime jasht shtetit kam bo te pa munduren deri sa e mora me vete se pa te nuk jetoj dot lale kshu qe sjam dakort me ate qe thot do e le per karrjer sepse ai qe e le per karrjer do te thot se ska shpirt por i osht ndryshkur zemra Very Happy

dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 9709
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Fri 08 Feb 2008, 09:46

Duhet ti ndajme gjerat nuk duhet te kapemi te (Dashuria)kure mes dy njerzeve eshte mirkuptmi respekti ndaj njeri tjetrit ,per te lene sote karjeren eshte bere e veshtire se ka konkurence te madhe ,po nuk jam kurre e mendimit qe kur dy njeres duhen edhe ne mese eshte kjo tem ,cili do qe te beje kete hape edhe te leje( Dashurin) per nje karjer nuk te ka dashur kure se do karjeren me shume se te tjeret.Evil or Very Mad

Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 9696
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mesazh nga Dukagjini prej Tue 12 Feb 2008, 11:36

Nuk e besoj qe do e kisha lene pasi qe mund te kesh shume para dhe njashtu mund te kesh shume famė por nuk e besoj qe keto gjera do i kisha ngaterruar ne mes veti dmth dashurine dhe karrieren time pasi qe dashuria nuk blehet me para.

Dukagjini

Shteti : Peja-Kosovė
Postime : 178
Kyējet nė forum : 9954
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Speaker-Dj

Mesazh nga Vizitor prej Tue 12 Feb 2008, 15:14

Varet nga mardhenja dhe lidhja qe ke krijuar,

Vizitor
Vizitor

Mesazh nga nita prej Sat 26 Apr 2008, 18:29

hmmm... besoj se ni mashkull se me don nuk ma kish qit ket kusht, se besoj se me kish than ose mu ose karieren??

nese me kish than ashtu e kishna vrejt se nuk po me dojka me zemer.

nese me don as qe e kish permen ket tem, po kish prit deri sa e kishna mbaru karjeren e tani me u martu edhe me kreju familje.

kushtet i urrej ne nje lidhje dashurije.

kam ni shum shpesh do femna se ju qitshin kushte partnerave. (ose mu, ose duhanin??)

une asaj femne ose ati mashklli se me qet kesi kushtesh ja kishna ba tung tung per tmir ishalla*** hahaha..

nita

Shteti : swiss
Postime : 36
Kyējet nė forum : 9453
Regjistruar mė : 25/04/2008

Mesazh nga ylli prej Sat 26 Apr 2008, 18:43

po besoj se kjo eshet dopsi e femres se femrat mashtrohen shum shpejt dhe me shum pak pra kjo nuk i falet femres
duhet te jen shum te kujdes'shme per veten e tyre

ylli

Shteti : kudo qč kčrkon atdheu
Postime : 555
Kyējet nė forum : 9488
Regjistruar mė : 12/04/2008
Profesioni : i imi

Mesazh nga bovari prej Sat 26 Apr 2008, 18:52

ylli shkruajti:po besoj se kjo eshet dopsi e femres se femrat mashtrohen shum shpejt dhe me shum pak pra kjo nuk i falet femres
duhet te jen shum te kujdes'shme per veten e tyre
Nje korigjim te vogel.Nuk eshte dobesi e femres por femra i jep rendesi jetes ose frymarrjes e jo si mashkulli i cili eshte me i dhene pas formimit te kushteve.
Femra e ritur ne varferi ekonomike dhe femra e ritur ne varferine mendore dhe dashurore keto mungesa do ti kerkoj ke cili mashkull qe i del perpara dhe athere ndodh ky fenomen qe thuhet u mashtruan.Ata nuk mashtrohen por thjesht kerkojne nje shtylle per tu kap ndaj jetes por ēe do qe ka edhe meshkuj qe perfitojne nga keto femra ose dobesite e tyre dhe pas ose i shikon neper kafene duke u mburr nder shok se sa femra te thjeshta ka genjyer dhe e tregojne si veti te madhe,ose i shikon duke perfituar nga keto femra.

bovari

Mesazh nga Bruneta prej Sun 29 Mar 2009, 14:12

Jo ne asnje menyr nuk do e lija te dashurin per karrier

Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 11272
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

Mesazh nga Naki prej Sun 29 Mar 2009, 14:22

Dashuria dhe karriera kurr nuk shkojne bashke si gjithmone njera duhet zgjedhur e njera duhet humbur o dashurine o karrieren

Naki
Webmaster

Mesazh nga Rrezon@ prej Sun 29 Mar 2009, 14:26

Une do zgjedhja dashurine pasi eshte cik me embel se'sa karriera...
Ky ishte mendimi im.

Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile

Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 9856
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mesazh nga Naki prej Sun 29 Mar 2009, 14:29

Rrezon@ shkruajti:Une do zgjedhja dashurine pasi eshte cik me embel se'sa karriera...
Ky ishte mendimi im.
Very Happy Ate po zgjedhe dhe une Rrezon@ je per kete zgjedhje fest

Naki
Webmaster

Mesazh nga Geri prej Sun 29 Mar 2009, 14:55

Joo dashurin sdo e lija per karrieren e ne fund te fundit ka pun sa dush dashnin e vertet po e humbe se gjen dot mo

Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 14460
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mesazh nga Genci-fr prej Thu 30 Jul 2009, 12:52

po sigurisht qe do ta leja te dashuren per karrier kur e dashura nuk esht ne gjendje te mi plotsoj deshirat mua ateher pse un te mundohem qe tia plotesoj asaj nuk dua te mbetem i mjer nga nje dashuri e pa merituar te ekzistoj keshu qe eprfundimsiht do ta leje te dashuren per karrier

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 8753
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mesazh nga Vizitor prej Sun 16 Dec 2012, 21:00

Po , sote dashuri te sinqerte nuk ka po rrezikove karrieren per te dashurin ku ne ate dashuri ska siguri asgje eshte thjesht humbje e jetes se ardhmes , sot i dashuri po te le per nje fjale e pastaj ngel me gishta ne goj as pa karrier as pa gje, nese ai me do me gjith karrieren time dhe do me kete !

Vizitor
Vizitor

Mesazh nga deti prej Tue 18 Dec 2012, 18:19

Une per vete jo.
Kjo varet shume nga ajo se sa jemi rob te kesaj dashurie. Nese ne mes te partnereve (dashuruarve) qendron nje dashuri e fuqishme, pa interes, e sinqerte, e natyrshme dhe e pa kushtezuar, atehere ne asnje menyre nuk vie ne shprehje kariera para saj.
Por, dashurite sot jane te kushtezuara ne mase te madhe nga interesi dhe luhatjet ne mes te kesaj dileme jane te mundshme. Thjeshte eshte ēeshtje individuale dhe varet edhe prej natyres, edukates dhe karakterit qe e kemi.

deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 11992
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mesazh nga bora prej Wed 19 Dec 2012, 10:02

Une per vete jo kurr nuk kisha me e lone se nese e do dikend e humbet dhe pastaj veshtire ta gjesh. sa per karieren aty eshte nuk ka se ku shkon

bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 8962
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mesazh nga albi prej Wed 19 Dec 2012, 11:06

jo nese esht dashuria e sinqert karieren e baj prap

albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3374
Kyējet nė forum : 10524
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mesazh nga jehonaa prej Wed 19 Dec 2012, 14:07

Jo sepse Dashuria ka vleren e saj te Shenjt dhe nuk vleresohet me karrieren,them nese esht Dashuri e vertet e nese esht thjesht nje avantur e japin per leht per gjdo gje....

Ne Jet nuk i humbim kurr Miqet,thjesht mesojm kush jan ata te vertetet ...

jehonaa

Shteti : ....
Postime : 254
Kyējet nė forum : 5348
Regjistruar mė : 13/05/2012

Mesazh nga edvini084 prej Sat 05 Jan 2013, 16:20

Unė mendoj se ėshtė gabim ta linit tė dashurėn pėr karrjerėn !
Se karrjera shkon e vjen.....

edvini084

Shteti : Durrės
Postime : 51
Kyējet nė forum : 5365
Regjistruar mė : 23/02/2012

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:33

JO PER DASHURIN E VERTET DO BEJA GJITHSHKA EDHE PSE NUK BESOJ NDASHURI

Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 

Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 5518
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mesazh nga Sponsored content Today at 13:38

Sponsored content

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2