» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Sihana prej Fri 15 Jun 2007, 21:31

Nese ju jepet rasti per nje pune te mire dhe jasht vendit si do te vepronit do e pranoni oferten?
Nese i dashuri/ra nuk do pranonte te vinte me ju per nje jete me te mire si do te reagonit do te ndaheshit nga ai/ajo.????????????????????
Une pergjigjem me vone.

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim
avatar
Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 11924
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Naki prej Fri 15 Jun 2007, 21:48

Une personalisht nuk do e leja te dashuren per karieren. Nese nuk do kishte zgjidhje te jemi bash dhe jeta e kerkon te kemi nje lek per buke do mirrja pelqimin dhe do gjenim ghuhe te perbashket. Nese rrethanat nuk do lejonin do terhiqesha nga oferta e punes per te qendruar pran.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga bovari prej Sat 07 Jul 2007, 00:37

Naki: E mbeshtes mendimin tend vella po dua te shtoj edhe diēka:Deri para 1 viti mendoja qe sakrifikohet dhe e beja po tani jo,te pakten une jo dhe jam e sigurte nga vetja sepse ka rruge shume per te shpetuar nje lidhje.
Vetem nese nuk dashuron athere sakrifikon personin qe ke menduar qe mund te kalosh kohen e me pas jeten.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11850
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Mon 30 Jul 2007, 20:41

Nese karriera ime do ishte larg dashurise sime,atehere te njejten karriere shume mire mund ta zhvilloja afer dashurise, nese kjo gje do ishte e pamundur,atehere pse mos te vinte i dashuri pas mua dhe karrieres sime?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Naki prej Mon 30 Jul 2007, 21:19

Arla,
ja ke fot kot mi lal. Kush ka patur karrier me te madhe se sadam huseini, Elvis Prisley, ... mos te permendi emra se me dhemb koka kur degjoj fjalen karier. Ku jane ata sot cka moren me vete he?
Une tash kam pyetje shume personale ndaj teje dhe dua pergjigje reale. do e lije ti karieren per te dashurin jote?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Tue 31 Jul 2007, 09:11

Nese karriera ime do ishte karriere ku dhe jeta ime do varej prej saj, pse jo?Jeta nje here here te ofron shancin ndaj nuk duhet kohe ta humbasesh.Njeriu eshte nje qenie qe mund te dashuroj disa here.Une kam nxjerr nje konkluzion:Ne themi jeta qe te jetojme,por jeta jone ndahet ne disa jete, ne nga njerez te tjesht, mund te hasim madheshtine fames,mund te ikim nga vendi ku jetojme dhe te bejme nje jete krejt ndryshe nga ajo qe jemi mesuar.Keshtu qe ne duhet te pershtatemi me cdo situate dhe ti rrembejme jetes ate qe na ofron,jo te jemi peng i asaj qe kemi.Bota eshte e pasur duhet eksploruar.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga deti prej Tue 31 Jul 2007, 10:01

Arla, mbase ke te drejt, deri diku edhe une pajtohem me kete.
Nese do vinte momenti qe te zgjedhish ne mes te karrieres (qe ta ndryshosh komplet jeten) dhe te dashures, pra nese eshte: "to be - or not to be", do e veja ne sprove dashurine. Do kujtohesha 24 ore se c'fare do beja dhe pas kesaj kohe, ashtu i lodhur dhe i rraskapitur per gjume, do e degjoja zemren se c'do thoshte. Mbase gjasat do ishin 50:50. Me kete rezultat baras, do mbetesha prap me te dashuren.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13501
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Naki prej Tue 31 Jul 2007, 12:58

Wov sa replika qe si prisja nga ty arla dhe ti deti Very Happy .
Nuk po replikoj shume por kam nje pyetje per ju dy.
Perse atehere beni kaq shume rremuje per dashurin kur per karier jeni te gatshem te leni ate? perse? vetem per bukurshikim te postimeve apo sa per te kaluar kohen?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga deti prej Tue 31 Jul 2007, 14:33

O Naki, postimin tim e ke lexuar ne vrap sepse rreshti i fundit thot te kunderten qe ti supozon, pra nuk do e leja te dashuren per kariere.
Citim: "Me kete rezultat baras, do mbetesha prap me te dashuren".
Perfundim: sadoqe kariera eshte e embel, une per veten time do e leja anash nese eshte ne pyetje dashuria e madhe. Ia vlen kjo, patjeter.
Edhe dicka Naki, nese arla dhe une heshtim, megjithate forumit do i mungonin shkrimet, qofshin ato edhe sa per numer, ha ha ha.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13501
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Naki prej Tue 31 Jul 2007, 16:17

Very Happy Jo jo deti nuk me iku rreshti jot i fundit por me befasoi perqindja 50:50 duhej te ishte nga ana jote 100% ne favor te dashurise.
Arla, ishte befasia pra ajo vendosi per karieren.
Normal se nuk ka hidherime ketu dhe heshtja nuk eshte zgjidhja keto shkrime nuk i lexojme vetem ne tre. Mendime nganjehere jane shkolle e mire e nganjehere jane edhe pak prekese por forumi eshte publik secili jep opinionin siq ai e ndien.
nese kemi kundershtime ne mendime dhe ide une besoj se ne team work kjo nuk egziston dhe forumi duhet vazhdoj me temat jo te heshtim.
Ju faleminderit:D

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Wed 01 Aug 2007, 13:50

Naki,une nuk flas per dashurine sikur ajo te jete gjeja me e rendesishme ne kete bote.Them qe ne jete mund te hasesh dashuri, dhe te marresh.E theksoj qe dashuria nuk eshte gjithcka.Keshtu ka qene dhe ndoshta mund te jete per mua.Shpresoj qe ne nje te ardhme te ndryshoj mendim,por kam frike se jo.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Naki prej Wed 01 Aug 2007, 16:06

Hmmmmm ok ok eshte zgjidhje jote dhe une mundem vetem ta pershendes zgjidhjen jote mos ndrysho mendimin tuaj.Te uroj fat ne karijer dhe suksese.
Per mua dashuria eshte me e vlefshmja ne bote. Kur ke dashuri ke te gjitha.karijera eshte dicka kalimtare qe kalon te prek dhe te iken nga duart kurse dashurija e vertete ajo te prek te ledhaton dhe te futet aq thelle qe prek gjithe pjesezat e trupit tend si dhe cdo qelize ajo ndryshon gjithcka ne jeten tende mirpo kur ajo qe dashuron si ka keto cilesi atehere nuk ja vlen te mundohesh dhe te shkatosh viajtje trupit dhe zemres sate.
Dita dites po mesoj shume gjera dhe tani mund te vije ne nje konkluzion se vertet njeriu qenka nje qenie qe asnje here nuk e di se cfare kerkon dhe gjithmon kerkon eshte i pakenaqur dhe gjithmon ne kerkim , kur eshte vap do dimer , kur eshte ftohte do vere ,kur bije bore do plazh dhe kur eshte ne plazh do bore !!!???? Vjen dita qe dhe ne do te tretemi bashk me karijeren askush nuk do thote "hey filani apo filanja"ishte vertet yll por do ndodhe e kunderta te ofendojne he cka mori me vete ja kariera e saj/tij"... nejse spo thellohem zgjidhjen e ben ai qe e don dhe ketu se ndryshojne dot edhe miliona shkrime e keshilla.
Jam shume i knaqur me thjeshtesin time dhe nuk kam ndermend ti ipem karieres. Asgje nuk eshte me e embel se thjeshtesia dhe zemra e dlire jane vyrtyte qe edhe Perendia i pelqen dhe i qmon.

Ju faleminderit

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga bovari prej Thu 02 Aug 2007, 02:43

Arla: Bukur e ke theksuar se dashuria nuk eshte gjithēka dhe per shume vete je duke thene realitetin.Dhe une po them nje realitet qe mendojme se eshte bere histori(haruar)nje realitet qe ne shtresat e botes se trete nuk eshte me e renedishme por eshte shenderuar ne nje hartim letrar.Ne vendet e civilizuara nuk flitet kaq shume per dashurine pas e ka rifituar vleren e saj dhe nuk eshte ēimēakiz ne goje.Po pak rendesi ka se ne shqiptaret kemi shume telash dhe nxitim per te aritur diku dhe te shihemi pak si larte ose kopjojme dike qe eshte ne TV etj.
Sot kam degjuar nje bisede me nje stilist turk Cemil İpekēi.Ku fliste per veshjet e femrave ne bote dhe vijon:Femrat cilesore ,te formuara asnjehere nuk lejojne qe veshja te dali para intelektit dhe bukurise natyrore.Por ne sfilada ose moda jane krijime imagjinare qe perdoren ne skena edhe pse nga shtresat e pa formuara kopjohen menjehere.Ja pra si veshjet edhe ne njerezit ,shumica jone nuk pranojme qe dashuria egziston dhe se qetesia shpirterore qe te jep ajo nuk krahasohet me karieren.pas nje njeri qe eshte i qete shpirterisht dhe i lumtur ishte me i suksesshem ne kariere sipas nje studimi te bere.
Arla te verteten e dashurise te gjithe e dime por edhe ne si shtrese e paformuar mire kostumet e skenes i veshim ne jeten e perditeshme dmth.kemi gjetur disa sllogane dhe i perdorim:
Dashuria nuk te ngop(epo kur nuk ke arsye te mundohesh nuk ke vlere as si njeri e as puna qe ben ose kafshata qe ha,pasi kalon ne nje qenie qe punon dhe pret vdekjen)
Edhe dashuria ka ēmim(edhe kjo perdoret por me teper eshte sllogan qe perdoret per te genjyer dike me nje realiet sikur bota ka mar fund,por eshte e vetmja qe nuk ka ēmim dhe kufi)
Po edhe ti nuk do thoje qe dashuri nuk eshte gjithēka nese nuk do kishe pikpyetje ne lidhje me dashurine apo ne personin qe dashuron.Po nuk besoj se e braktisje te dashurin per kariere nese do te ishe ne nje lidhje ku ka besim ne njeri tjetrin,respekt dhe mbi te gjitha dashuri.pasi shpirti njehere dashuron e trupi shume here por lum ai qe nuk bie pre e slloganeve dhe fjaleve te urta te kota te nxjerr nga njerez te kote.Mbi te gjitha jane parimet,virtytet dhe dashuria qe na klasifikon nga krijesat e tjera.Shkurt nuk lihet i dashuri per kariere nese quhet i dashur dhe e meriton kete emerim..
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11850
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Mon 06 Aug 2007, 11:39

Njeriu kjo qenie qe ka privilegjet me te cmuara mbi kete toke,besoj se ka dhe nje dileme kur vihet me zgjedhjen mes dashurise dhe karrieres.Kur kam ardh ne kete toke erdha krejt e vetme, dhe jeten e ndertoj vete zgjedh ate qe eshte ne te miren time jetesore , profesionale dhe pikerisht ate ka qene endrra ime nhe sirtar nuk mund ta humbas per nje dashuri.
Pra sic po e shef bovari ne shkrimet e mia , dashuria nuk eshte gjithcka.Nuk ka te bej as me pikepyetje as me mossiguri , por me ate pyetjen"Kush jam une"Cfare jam ne gjendje te bej"
Dashuria nese eshte e vertet rri aty dhe te pret, nese nuk mund te pres as une nuk do e kerkoj.
Ka shume dashuri kjo bote per te gjithe ne.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga bovari prej Mon 06 Aug 2007, 12:57

Deri me sot nuk kam pare dhe degjuar qe dashuroheshin shume dhe per hire te karieres u ndane,nese e meritojne te dy te quhen te dashur athere e mbeshtesin njeri tjetrin.
Kur ke ardhur ne kete jete ke ardhur vetem por me nje pjese boshe ne shpirt.dmth si nje fotografi qe ka nje pjese bosh dhe duhet te gjesh ta vendosish pjesen e duhur qe te kompletohet.nje femije qe eshte ritur pa kulturen e lojes nuk e din si ta vendosi ate pjese qe mungon dhe e provon ēdo pjese qe i kap dora por ka nga ata femije qe kur e marin pjesen plotesuese ne dore e shikojne se a perputhen format dhe nuk mundohet ta ve menjehere e pas te merzitet nga kerkimi i pjeses se duhur.
dashuria ri aty the dhe pret po ne dashuri jo gjithnje ka durim dhe ka arsyetim prefekt pasi ka edhe xhelozi.Po pak rendesi ka tani se si mendoj une apo ti koha ndryshon siē ka ne mes te stambollit nga ai qe i beso veshjes e ai qe akoma ne vend te firmes perdor boje dhe gishtin pra ne kete shekull ka ēdo lloj njeriu e mendimi..Ama une te dashurin me karieren nuk e ve ne peshore kurre se di kujt ti them i dashur dhe mendoj se e meriton ta lej karieren per te dhe pa u bere pishman bile.Siē thash me larte koha ka ajken dhe precipitatet e veta dhe secili do jetoj ne ato kushte qe i ka pregatitur vete duke filluar qe femije.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11850
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Silvi prej Tue 07 Aug 2007, 15:02

Mendoni se njerezit qe jane te suksesshem dhe kane nja karriere te pasur por akoma nuk kane gjetur dashurine jane te lumtur?!..
Nuk e di pse kam arritur ne perfundimin qe njeriu sa te jete dhe sa te rroje nuk do jete i kenaqur me arritjet e tij ne jete sepse sapo te arrije ate qe ka dashur te kete perseri brenda vetes do ndjeje nje boshllek dhe do jete ne kerkim te dickaje te re,pra shqip ta themi njeriu s'ka karar.Vetem dashuria arrin te te mbushe ate boshllek dhe te te beje te plote, prandaj dhe nuk mund te kete cmim dhe si e tille kurre nuk mund te hidhet poshte...per nje enderr ose ku ta di une c'fare...
Dua te plakem e rethuar nga dashuria,ngrohtesia,miresia,ciltersia,pastertia e shpirtit....A mund te t'i fali karriera te gjitha kto!!!...
avatar
Silvi

Shteti : Londer
Postime : 83
Kyējet nė forum : 11940
Regjistruar mė : 04/06/2007

http://www.silvi.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Tue 07 Aug 2007, 15:15

silvi shkruajti:Mendoni se njerezit qe jane te suksesshem dhe kane nja karriere te pasur por akoma nuk kane gjetur dashurine jane te lumtur?!..
Nuk e di pse kam arritur ne perfundimin qe njeriu sa te jete dhe sa te rroje nuk do jete i kenaqur me arritjet e tij ne jete sepse sapo te arrije ate qe ka dashur te kete perseri brenda vetes do ndjeje nje boshllek dhe do jete ne kerkim te dickaje te re,pra shqip ta themi njeriu s'ka karar.Vetem dashuria arrin te te mbushe ate boshllek dhe te te beje te plote, prandaj dhe nuk mund te kete cmim dhe si e tille kurre nuk mund te hidhet poshte...per nje enderr ose ku ta di une c'fare...
Dua te plakem e rethuar nga dashuria,ngrohtesia,miresia,ciltersia,pastertia e shpirtit....A mund te t'i fali karriera te gjitha kto!!!...

JO, NUK MUND TI FALI TĖ GJITHA ATO BEGATI!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Naki prej Tue 07 Aug 2007, 19:02

Pajtohem plotesisht me komentin e Silvit.
Karijera ste fal gje vetem nje emer per dsa dite dhe me pas ky emer do jete vetem nje subjekt per sharje apo gallate " hey e pate qe e gjeti filanin apo filanen" " hey ku mbeti ai/ajo tani?" etj.
Dashuria eshte per mua me shume se cdo gje dhe cendroj pran saj pa marre parasysh se partnerja ime se beson.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Kosovarja prej Fri 10 Aug 2007, 23:14

Dashuria mendoj se eshte ajo qe e ben nje njeri te kenaqur shpirterisht ,dhe une per veten time do ta lija karrieren por gjithmone duke pasur parsysh se ajo duhet te behet patjeter ,sepse edhe lenja e karieres eshte e veshtire,mirpo prap kur mendoj ne anen tjeter se kam nje dashuri qe me mban gjall atehere se besoj se do me duhej paraja,sepse do jetoja edhe ne vendin me te shemtuar vetem te jem e lumtur ....
ehe
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11752
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Naki prej Sat 11 Aug 2007, 00:40

te pershendes mi Kosovare,
Vertet kjo teme ka shume replika dhe cdo njera ka cilesin ( shprehet nga ndjenja personale ne shumicen e rasteve).
E sakte, ndonjeher kjo zgjidhje behet se ta kerkon partneri/ja. Do shtoja dhe nje gje ketu Jo gjithmon ke mundesin ta vazhdosh karrieren por ndodh edhe dashurin e humb. Personalisht qe ne fillim jam per dashurin e jo kariejeren. Ndoshta tema po ve ne pozite te keqe te behet zgjidhja ne mes 2 gjerave qe jane themelore.Per mua me rendesishme eshte dashuria.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Musafir prej Sat 11 Aug 2007, 13:16

As une kurr se le dashurine per kariere a ka jete pa dashuri ??!!!! ku me ofrojn mua ngrohtesi te shpirtit koleget karierista apo leket qe i kam sa me ofron e dashura , po dhe nga ana tjeter nvaret a jeni dhe sa jeni te dashuruar se ka njerez qe dhe deshiren e quajne dashuri pa keqkuptime po flas ne pergjithesi jo per ketu ne forum .

Ne Prishtinalite e kemi tradite
Ta duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi pak xheloz por kemi te drejte
Se dashuria prishtinalikes eshte shum e shtrenjte
Dashuria kurr nuk me len ne vetmi
Kariera pa dashuri ma shton ket merzi

respekte

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Sun 12 Aug 2007, 20:09

Karriera apo dashuria?Dashuria apo karriera?
Po flitet shume dhe deri tani,kam verejtur se te gjithe ju e linit karrieren per dashurine.
Kjo ja vlen.
Si thoni sikur para jush te hapen portat e karrieres qe ju ofron gjithcka.
Jam e sigurt qe nuk ka mendim te dyte,rruga drejt karrieres ju terheq.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Musafir prej Sun 12 Aug 2007, 20:24

Arla po ti pyesesh ata me kariere do ta lenin karieren per nje dashuri te pastert e jo ne te kunderten . Kjo i bie sikur kur pyet a e shet dashurin ?!!!! per vete po flas kurr se le te dashuren per kariere No

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Sun 12 Aug 2007, 20:27

Si mendim shume origjinal,si veprim nuk i dihet....!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Musafir prej Sun 12 Aug 2007, 20:36

Po flas per veten mund ta mashtroj karieren ti them hajt se do ta le dashurine por me lene kurr Evil or Very Mad ehhh dashuria ime u shtu edhe 2 her tani
respekte

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Sun 12 Aug 2007, 20:40

Dashuria e paster mbahet pa genjeshtra.Nuk eshte e nevojshme te genjesh njeren per te mbajtur tjetren.
Mjafton te rrish mer ate qe qe e ndjen veten mire.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Musafir prej Sun 12 Aug 2007, 20:47

E kam marr pra dhe po e mbaj fort ishalla vdes dhe se le kurr per kariere, mos te dal nga tema dhe ti permende karieren njeher bile se na devijon tema .

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga bovari prej Sun 12 Aug 2007, 22:50

Riki30 pirat

OHHH BREE me ne fund i le fjalet dhe ankimet dhe the nje mendim te hajrit
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11850
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Musafir prej Sun 12 Aug 2007, 22:59

Bovari te kishte qen pyetja a do ta linit buken per dashuri ndoshta do te isha menduar por per kariere se lodhi trunin buk kryp e te dashuren mjafton Smile

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Kosovarja prej Mon 13 Aug 2007, 00:16

Riki ashtu dhe une do jetoja ne Sahare vetem te jem e lumtur....
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11752
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga bovari prej Mon 13 Aug 2007, 01:30

Riki30:
Edhe nese te shtrohej ne pyetje buka zgjidhe dashurine se e dashura e ka nje cope buke edhe per ty sigurisht edhe anasjelltas!
Po ne shumicen e rasteve ata qe kan zgjedh dashurine kan bere edhe kariere pas,se qetesia shpirterore te sjell sukses!
Smile
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11850
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Naki prej Mon 13 Aug 2007, 15:54

Very Happy Very Happy Very Happy si duket dashuria po avanson.Eshte normale ngase eshte ndriqimi me rrezatues dhe forca me e madhe qe mund te kapercej te gjitha e fare te lehte e ka karijeren ( njesoj sikur te luante Liverpool - Lipjani)Very Happy .
Ju qe jeni kunder dashurise mendoni vetem pak nje gje shume te thjeshte apo jepni pergjigje ne kete pyetje qe po bej tani.
- A eshte e mundur qe qenja njeri pa dashuri te ngritet ne horizontin e persosjes njerzore , te kete nje karier?
Po ua citoj nje thenje te vjeter te nje nene te varfer Kosovare qe kurr deri ne vdekje nuk arriti ta mbushte barkun me buke e lere me te bente karirer por mbeti emer dhe idol i dashurise tek partneri i saj edhe pse e varfer. Ajo nene e thoshte kete: " Vete pamja e diellit eshte shenje e dashurise. Uji qe avullohet ngjitet lart drejt diellit. Pasi dielli gjindet ne lartesi te medha bulzat bien plote gaz mbi toke prap mu ne krahet e dashurise ateher mijra lule qelin duke krijuar neve te uriturve sadopak nje buzeqeshje qe na mban ne jete te dashurojme. Pikat e veses ne lulet lene nje shkelqim te mbushur plote me dashuri. Delet dhe qingjat blegerojne perreth me plote dashuri. Zogjet kendojne dhe cicerrojne me plote dashuri....perse ne nuk i kuptojme edhe kur i shofim?"
Rruga me e drejte per te shkuar ne zemrat e qenjes njerzore eshte dashuria jo karijera.
Ju faleminderit

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Erza prej Wed 15 Aug 2007, 19:42

Paska shume replika ne kete teme. Sa arrita ne shpejtesi ti lexoja perkrah mendimet e te gjitheve ngase ato mendime jane ashtu si individi i ndjen ne vete.
Nuk do dua te replikoj me emra por do beja replik ke arla.
Arla, mendimi yt se ja vlen te humbet dashuri per karier eshte mendim i pare qe kam lexuar nga nje femer ( ndoshta jam gabim por nuk me mungon leximi se kam mjafte kohe mbasi nuk kam cte bej tjeter). Moter nese ke dashuri do e kesh dhe karieren kurse nese ske dashuri por ke karier je njesoj sikur nje hiq apo asgje se nje dite ajo do shuhet.
Naki,
per ty di shume gjera dhe une mendoj se ke te dyjat por sikur dashuria dominon tek ti megjithate akoma sa po shof une je larg saj ngase je tip qe veshtire kuptohesh.
Deti, ke shume te drejte ne komentet tuaja ne tansi. Me pelqen edhe humori i rikit por me te drejte i ka disa.
Bovari, mendoj se ti ate qe po shkruan po e perjeton nga vete zemra jote.

Mire ta jap une mendimin tim. Sikur te kisha karier dhe te behesha yll bote do e lija per dashurin.
Ju faleminderit
avatar
Erza

Postime : 59
Kyējet nė forum : 11903
Regjistruar mė : 17/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga bovari prej Thu 16 Aug 2007, 01:29

Erza drejt e ke kuptuar nga zemra e perjetoj dhe po vertetoj qe dashuria ime u shua per hire te emrit dhe fese dhe ne radhe te pare kariera.po nejse mbase per te tjeret eshte nje mesim kjo qe po shkruaj pasi dashuria nuk ka fe,nuk ka kariere dhe nuk ka ta vesh tjetrin ne loje por ka perciellje ndjenjash te dyaneshme.
Futini ne koke keto gjera dhe dilini zot nese vertet dashuroni e mos te lehim si qente se a ka a jo dashuri ajo eshte dhe egziston por eshte tek njerezit fisnik e jo kush mundohet te behet fisnik me zor!!
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11850
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga deti prej Thu 16 Aug 2007, 10:35

Erza, uroj qe nga perparues te behesh nje administratore, pse jo edhe si naki. Flm per vleresimet tua.
Kam pare shume filma kur njeriu braktise karieren per dashurine. Vertete eshte nje gje shume e bukur.

Bovari, fisnikria trashegohet, eshte dicka e lindur me pare dhe nuk fitohet me zor. Gjenet jane ato qe e percjellin tek brezat kete virtyt te cmuar njerezor.
Me rrespekt
deti
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13501
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Naki prej Thu 16 Aug 2007, 19:21

hahahahaha bovari,
Nuk eshte tragjike jo edhe nese "lehim si qenet"Very Happy Very Happy Very Happy . Edhe une jam i nje mendimi me detin se fisnikria eshte e lindur. Gjerat mund te mesohen ne jete por fisnikria duhet te jete e lindur.

Bovari, nje shuarje e dashurise eshte shume e dhimbur (por nese ajo eshte shuar shkaku i fese dhe karieres) mos te dhimbet se ja ku del pasoja e karieres eshte deshmi. Ata qe duan karier ata nuk e ndjejne dashurin ate e kane vetem fiksim oj moter derisa te arrin me dinakeri ose menyra tjera ta mbajne per nevoja kohe.

Ju faleminderit

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Thu 16 Aug 2007, 21:36

Lidhur me temen se cila do ishte zgjedhja, nese do te duhej te zgjidhje midis karrieres dhe dashurise ashtu si po e vini re dhe ju nga shkrimet tuaja,dominon dhe kryeson Dashuria.Nuk eshte zgjedhje e gabuar, per momentin.Por le te futemi me ne brendesi te gjendjes.Une po jap nje shembull:
Nje vajze adoleshente dashurohet marrezisht me nje cun,nderkohe qe ishte dhe nje vajze e dalluar ne mesime.
pas arsimit te mesem i ofrohet nje burse studimi jashte shtetit.
Vajza pasi ishte e dashuruar, nuk e pranon bursen.Nuk e imagjinonte dot jeten e vet larg te dashurit.Per te do ishte ndarja me boten e siperme.
Dhe ferri e ardhmja qe i ofrohej.
Keshtu qe vajza heq dore nga bursa qe do i hapte portat e jetes dhe vendos te jetoj me te dashurin.
Tani:
Kjo vajze eshte nje nene e mire madje dhe nje pedagoge e shkelqyer.Por ajo qe eshte me e rendesishme nuk e ka dashurine qe aq shume sakrifikoi per te.
Kjo dashuri u venit u kthye ne makth.Punon diten shkon ne shtepi kujdeset per femijet,dhe qan pa pushim.
Bashkeshorti i saj, me net te tera mungon ne shtepi.Nuk guxon te kap telefonin dhe ta marri ti thote : "femijet po pyesin ku je?" Sepse njue ze femre do pergjigjet ne telefon ndoshta dhe duke e ofenduar.
Ju mund te thoni, nuk e di kjo femer se egziston divorci?
Po ,po e di ,por thelle ne shpirt te saj dashuria per te nuk ka ndryshuar eshte po e njejta si atehere kur zgjodhi te jetoj me te.
Ky eshte vetem nje shembull, ndoshta jo te gjithe/a mu8nd te kene kete fat, por ja qe ndodh dhe keshtu sidomos ne familjet shqiptare, ku femra nuk ka te drejten e fjales.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Musafir prej Fri 17 Aug 2007, 00:19

Shum normale me duket se jane raste te rralla dhe ndodhin gjera dhe me te tmerrshme ska as 1 jave qe e kam pare nje emision ne EXPLORER1 nje grua e veje me 2 femije ishte dashuru por i dashuri i saj nuk ka pranu qe ta marr me femije kjo i ka marr femijet ne makine brenda dhe e ka fundos makinen ne det me 2 femijet e saj per te jetuar me te dashurin po kjo eshte jasht cdo kufiri se nuk e ben njeriu normal ket gje po mos ti futemi rasteve se di shum raste ja dhe nje tjeter nje grua karieriste, kjo ka ndodh ne zvicerr nje gru e moshuar(karieriste) ka mbet vetem ne shtepi se ka desht te dashurin e ka len per kariere, nje dit ka shku postieri me dergu posten e ka gjet brenda te vdekur dhe nje mace pran saj e ngordhur ja kish ngrene maca syte e fytyren derisa ka ngordh dhe maca ska pas uje per te pire si thua te kish zgjedh dashurine para karieres ndoshta ata 2 femijet fruti asaj dashurie ishin kujdes per te te pakten edhe po te ishte ndare nga i dashuri ka plot raste tjera po nuk ben te bazohemi ne raste se gjithqka ndodh ne bote si per mir si per keq .
ju pershendes te gjitheve respekte

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Vizitor prej Fri 17 Aug 2007, 10:50

Riki30
ja pra si reflektojme ne njerezit sapo degjojme dicka.
Pra dashuro me zemer, dhe vendimet persa i perket jetes merri me mendje.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Naki prej Fri 17 Aug 2007, 14:40

Jane raste individuale dhe raste te cilat i shkaton lakmia per ' kariere".
Kur dashuron me zemer mi arla vendimet sa i perket jetes dirigjohen nga ajo me te cilen dashuron jo me egoizma dhe friken.
Depresioni pas ketyre e ka rolin e vete.
Ju faleminderit

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do ta linit te dashurin/ren per karrjeren tuaj

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi