» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ēfarė!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ēfarė!

Mesazh nga Drita prej Sun 19 Oct 2008, 15:27

Ēfarė!

Ē’tė shtyri ndaj tė mirės mohues tė jesh
Ē’tė shtyri kundėr udhėzimit tė veprosh
Ē’tė shtyri mendjemadh tė mendosh
Ē’tė shtyri fodull tė shikosh
Ē’tė shtyri xheloz tė sillesh
Ē’tė shtyri i mbrapshtė tė bėhesh

Ē’bėre i menēur tė hiqesh
Ē’bėre i lartė tė ecėsh
Ē’bėre i pavarur tė flasėsh
Ē’bėre i fuqishėm tė hapesh
Ē’bėre mė i mirė tė ndjehesh
Ē’bėre i lavdėruar tė lėvizėsh

Ē’je, veēse njė pikė
Ē’je, veēse mish e gjak
Ē’je, veēse baltė
Ē’je, veēse nė “diēka” bėhesh
Ē’je, nė baltė kthehesh
Ē’je, veēse krijesė!


- Ēfarė! (A. Tafili)


Edituar pėr herė tė fundit nga Drita nė Sun 19 Oct 2008, 15:39, edituar 1 herė gjithsej

Drita

Shteti : Prishtinė, Kosovė
Postime : 4
Kyējet nė forum : 10035
Regjistruar mė : 19/10/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mos tė lutem!

Mesazh nga Drita prej Sun 19 Oct 2008, 15:38

Mos tė lutem!

Tė fillosh ditėn, e ti jo
Tė jetosh, e zemra e vdekur
Tė dėgjosh, e zemra e shurdhėt
Tė shikosh, e zemra e verbėt

Tė lutesh, e fjalėt nė maje tė gjuhės
Tė adhurosh Zotin, e Ai i panjohur pėr ty
Tė pėrulesh ndaj Zotit, e brendia jo
Tė ndjesh, po vetėm trupin tėnd

Tė lexosh argumente, e ti i njėjti njeri
Tė dėgjosh kėshillėn, e ti mendjemadh
Tė komunikosh, e ti jo serioz
Tė duash, e ti jo i sinqertė

Tė ecėsh mbi tokė, e ti i humbur nė tė
Tė flasėsh me njerėz, e ti kundėr tyre
Tė kėrkosh gjithēka, e ti gjė s’merr
Tė jetosh i gjallė, por i vdekur!

- Tė lutem, mos! (A. Tafili)

Drita

Shteti : Prishtinė, Kosovė
Postime : 4
Kyējet nė forum : 10035
Regjistruar mė : 19/10/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi