» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dashurite e vjetra nuk vdesin.

Shko poshtė

Dashurite e vjetra nuk vdesin.

Mesazh nga Vizitor prej Tue 07 Oct 2008, 19:44

Historite me te hidhura te jetes jane ato qe fillojne me embel!!!

Keto fjale mbaje mend nga gjyshi ime (ndjese paste)dhe cigaren e dredhur shtrember qe varej ne gishtat e e thar nga pleqeria.

Ishte nje djale( i gjezdisur sic thon nga anet tona),kengetar ,aktor ,qe i vogel jashte .Ameriek,Itali,Argjentine,dhe rastesisht i kthyer e i mbetur ne Shqiperi.I gjezdisur thot mehalla,dhe te gjith kishin nje fjal te mire per te dhe nje buzqeshje ne cep te buzes per te dhene.
Njeri i "mire',i"urte'i "respektuar",te gjitha keto bashke,por une si femije qe isha asgje nga keto s'kuptoja...deri tani,kur jeta me solli atje ku gjyshi ime ndoshta kisht kaluar.Me kujtohen tani fjalet e tij dhe nga te gjithe epitetet dhe nofkat qe i kishin dhene,ndoshta ai me i godituri eshte "i urte".Jo sepse nuk ndihej zeri,por sepse zeri dhe forca e tij e perdorte me urtesi.Shkolle te madhe nuk kish, por shkolla me e madhe,eshte ajo e rruges dhe e trotuarit ,te cilen me sa duket ,gjyshi e kishte mbaruar me nota shume te mira.
Dhe e gjithe kjo hyrje per te kuptuar (ju,dhe bashk me ju dhe une ),se fjalet e pleqve nuk jan per te qeshur dhe se historite e medha te dashurise,shpeshhere shnderrohen ne histori te medha trishtimi...Ndarja troket ne dyert e shpirtit dhe ulet kembekryq atje,kur me pare ishte dashuria,shpeshhere e nxjerr jashte,por ne te shumten e rasteve e lendon,e shtyp,e ve ne nje qoshe,qesh dhe argetohet me te sepse kujton se e ka mundur!!!
Nuk eshte e vertet...
Ajo jeton dhe mer fryme,ushqehet me mishin e saj dhe pi uje nga gjaku i saj,e di se koha e saj prap do vije,e di se dashurit e verteta nuk vdesin,e di se ndarjet me shume e forcojne.Ulet te qoshja e saj e vetmuar dhe nje pyetje i shpon membranen delikatet te trurit?
Pse...?
Cdo pyetje ka nje pergjigje,por kjo pergjigje,nuk eshte dhe aq e lehte per te dhene.Akoma dhe sot egoizmi me lejon te pranoj qe faji me i madh ishte i imi,inati nuk nuk me lejon te pranoj qe humba nje loje ,te cilen e kuptoja se luaja vetem, por ne te vertet kish dy lojtare.
Dy .Ky ishte numri magjik qe duhet te kisha mesuar!!!
Dy mendje ,dy deshira,dy bote,krehjtesisht te ndryshuara qe te gjithe perpiqemi ti bejm nji .Nje bote te perbashket,te barabarte,te dy,pr nje timen,te njeanshmen,ashtu sic une e doja,

Cfar arrita !
Ndertova nje kopje te keqe te vets sime,qe ne fund asune se kuptoja se cishte,shkatrova endrrat dhe shpresat e nje njeriu tjerer,duke menduar se endrrat e deshirat e mija ishin me te mira,me te zgjedhura dhe me largpamse.Nuk e kuptova se te vrasesh endrrat e dikujt tjeter,eshte me e dhimpse sesa t'i presesh te dy duart.pa duar mund te jetoje,pa enderra eshte nje kuti e ndryshky llamarine qe boshllokun e saj e mbush me eren e kazanit te plehrave ku e kane flakur.
Kujtoja se kerkoja njeriun qe vite te tera enderroja te kisha ne krahun tim shoqen time,motren time,por me te vertet kriova armikun tim!Ka te gjitha te drejtat e botes te me urreje,te me poshteroje sepse i vrava endrrat,i shtypa deshiren ,i dhash te merte fryme nga mushkrit e mija pa kuptuar se edhe ajo te sajat.Nuk u zume per ndo nje shkak ,por shkaketuam vet zenkat tona .Ato pak gjera qe kerkonim per te qen te lumtur,i kishim ne duar por ishim aq te verber se kurr nuk i pame!U ndam dhe kujtuam se do ishime te lumtur por nuk u cliruam nga njeri -tjetri nga agonia e pa siguris.Ndoshta duhet kishim folur me shume ,te kishim degjuare me shume,te kisha respektuar me shume ,dhe tani qe jam vetem i kuptoj me mire gabimet e mija.Vetmia eshte e keqe,por ka dhe nje te mire te madhe ,kohe pa fundme.Te jep mundesin te mendosh dhe te kritikosh ,ne rradhe te pare veten tende,te jep aq kohe sa te duhet per te kuptuar gabimet e tua!

Pra kjo eshte historia e gjyshit tim.


Edituar pėr herė tė fundit nga Morena nė Fri 21 Nov 2008, 15:04, edituar 2 herė gjithsej

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashurite e vjetra nuk vdesin.

Mesazh nga Vizitor prej Tue 07 Oct 2008, 19:53

Shume e bukur morena, dashuria eshte si nje helm i embel qe hyn ne shpirtin tend per ti vrare qelizat pak e nga pak.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashurite e vjetra nuk vdesin.

Mesazh nga bovari prej Fri 21 Nov 2008, 23:53

Vdesin sigurish bile behen fosile qe kur ti mesojn apo zbuloj te tjeret te tallen e argetohen Smile

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11847
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashurite e vjetra nuk vdesin.

Mesazh nga Ylliks prej Sat 22 Nov 2008, 09:43

valla e pasha nanen, bash po vdisshin - kur e vret njeri pale
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10784
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashurite e vjetra nuk vdesin.

Mesazh nga bora1 prej Sat 22 Nov 2008, 14:35

dashurija e vjeter nuk vdes se asht dashuri ne mir e jo me sherr se dashurit e dyta apo ma shum nuk kan jet te gat

bora1

Shteti : gjermani
Postime : 8
Kyējet nė forum : 10326
Regjistruar mė : 22/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashurite e vjetra nuk vdesin.

Mesazh nga Lisja prej Sat 22 Nov 2008, 14:37

Nje dashuri e mirfillet per mua nuk vdes kurr
avatar
Lisja

Shteti : prishtine
Postime : 222
Kyējet nė forum : 10321
Regjistruar mė : 18/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashurite e vjetra nuk vdesin.

Mesazh nga Naki prej Sun 23 Nov 2008, 00:58

Lisja dashuria e mirfillt e njeriut eshte ne shpirtin e tije jo ne trupin e tije/saj. Pra po i bie shume shkurt dashuria e mirfillt nuk njeh pengesa, nuk njef kundershataret....Po te pergjigjem pak me gjate nga ana mashkullore se di si e vlersojne femrat prandaj nuk mund te pergjigjem nga ana juaj.
Kur e shikon nje femer shpesh, kur kontakton shpesh..kur flet etj..dhe ne te njejten koh ste rrihet pa e pare , ste rrihet pa i folur, habitesh kur flet me te, te magjepsin shum gjera..te intereson gjithqka ,dhe nje kohesisht fillon te gjelozosh shum per ate person..
Kupton se ke filluar te bini ne brendi te saje ..keni filluar te bini ne dashuri pra. Por sa eshte e mirfillt kjo kur ana tjeter se ka kete ndjenje ose mendim andaj dua te them se eshte veshtire te gjindet dashuria e mirfillt.

Po ma se miri kishte me qene dil te furra e qerimit e hame nga nje buke te nxehte si te dal nga furra dhe ti spjegoj se mi shenu ketu te gjitha mi kopjojne 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashurite e vjetra nuk vdesin.

Mesazh nga Lisja prej Sun 23 Nov 2008, 12:40

Naki shkruajti:Lisja dashuria e mirfillt e njeriut eshte ne shpirtin e tije jo ne trupin e tije/saj. Pra po i bie shume shkurt dashuria e mirfillt nuk njeh pengesa, nuk njef kundershataret....Po te pergjigjem pak me gjate nga ana mashkullore se di si e vlersojne femrat prandaj nuk mund te pergjigjem nga ana juaj.
Kur e shikon nje femer shpesh, kur kontakton shpesh..kur flet etj..dhe ne te njejten koh ste rrihet pa e pare , ste rrihet pa i folur, habitesh kur flet me te, te magjepsin shum gjera..te intereson gjithqka ,dhe nje kohesisht fillon te gjelozosh shum per ate person..
Kupton se ke filluar te bini ne brendi te saje ..keni filluar te bini ne dashuri pra. Por sa eshte e mirfillt kjo kur ana tjeter se ka kete ndjenje ose mendim andaj dua te them se eshte veshtire te gjindet dashuria e mirfillt.

Po ma se miri kishte me qene dil te furra e qerimit e hame nga nje buke te nxehte si te dal nga furra dhe ti spjegoj se mi shenu ketu te gjitha mi kopjojne 8)
Edituar , arla.Jashte teme postimi
avatar
Lisja

Shteti : prishtine
Postime : 222
Kyējet nė forum : 10321
Regjistruar mė : 18/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashurite e vjetra nuk vdesin.

Mesazh nga jehonaa prej Sat 16 Feb 2013, 04:10

Nuk di qfar te them nuk jam perjetuar ende. Por nje e di tek shum Meshkuj esht thjesht Si te ju ka qejfi me dikend luan.... Per dikend jap Jeten.... Prandaj nuk mund te di sa mund te jet Dashuri e vertet....

firma.................................................................................................................................................................................
Ne Jet nuk i humbim kurr Miqet,thjesht mesojm kush jan ata te vertetet ...
avatar
jehonaa

Shteti : ....
Postime : 254
Kyējet nė forum : 6854
Regjistruar mė : 13/05/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashurite e vjetra nuk vdesin.

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:29

ME MIR I BESOJ NJE UJKU SESA NJE UJKU(NUK BEN DASHURIA PER MUA)

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7024
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashurite e vjetra nuk vdesin.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi