» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 07 Oct 2008, 12:59

Perdite njerzit ndikohen nga ngjarjet qe ju ndodhin.Njerzit e tjere kane ndikim tek ne ne menyre te drejteperdrejt ose terthorazi.
Ndersa ulemi me nje te panjohur gjeja e apre qe bejme eshte pershtypja qe krijohet nga fytyra, fjalori, levizjet.Mjafton kaq per te bere nje gjykim rreth tij/saj apo duhet te shohim boten e brendshme dhe ate cka ai demonstron cdo dite?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga memaliaj prej Tue 07 Oct 2008, 13:02

une per vete kam nxen mend qe inpakti i pare per femrat me nje mashkull eshte shume i rendesishem dhe e kam vath ne vesh kete.
pastaj e ke me te leht per te hyre te ajo femer Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11678
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga black prej Tue 07 Oct 2008, 17:55

Un kam fiksim njohjen e trete, vdes...
Ka rob qe presin me vite, dhe ngelen me gishtin e madh ke goja... Mire tu behet them une...
avatar
black

Shteti : erresire
Postime : 249
Kyējet nė forum : 10518
Regjistruar mė : 14/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 07 Oct 2008, 19:18

Mua me pelqejne kur jane te pispillosur pak se keshtu te pakten mbulojne dhe te tjerat.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga black prej Wed 08 Oct 2008, 06:45

arla shkruajti:Mua me pelqejne kur jane te pispillosur pak se keshtu te pakten mbulojne dhe te tjerat.

hahahaha qe te te duket se po shkon me dy e hahaha
avatar
black

Shteti : erresire
Postime : 249
Kyējet nė forum : 10518
Regjistruar mė : 14/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga veronika prej Wed 08 Oct 2008, 22:33

Une personalisht njoha nje djale ne chat dhe cuditrisht me pelqeu ne komunikim. Nuk dua ta zgjase shume por do e them shkurt ne jete nuk eshte e rendesishme ne coftese biem apo jo por te dime te ngrihemi pas cdo renje. Per mua besimi ne njohjen e pare eshte 50% me 50% sepse kur pranon te njohet me ty dmth nuk fshihet nga ty. Kur personi jep sakt adresen vendin disa edhe te ofrojne edhe shneime personale nr celualri, paspaorten apo leternjoftimin ske cka dyshon shume sepse po te mos kete nje realitet ai si ben keto gjera. Pas njohjes se pare lind dashurija ne mes atyre cifteve apo te dashurve si ti cuajme ska rendesi.
avatar
veronika
Forum Designer

Shteti : Ferizaj
Postime : 121
Kyējet nė forum : 10462
Regjistruar mė : 28/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 09 Oct 2008, 14:14

black shkruajti:
arla shkruajti:Mua me pelqejne kur jane te pispillosur pak se keshtu te pakten mbulojne dhe te tjerat.

hahahaha qe te te duket se po shkon me dy e hahaha

Ka dal ne treg paketa 2 ne 1, duhet perfituar.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga memaliaj prej Thu 09 Oct 2008, 15:09

mos me thuaj hahahhaaaaa

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11678
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga deti prej Fri 10 Oct 2008, 14:32

Njohja ne shikim te pare i paraprine gjithmone asaj te mevonshme. Me njohjen e pare thyhen paragjykimet qe mund t'i kesh per personin, ndersa me njohjen e mevonshme zbulon se kush eshte ai ne te vertete.
Per ta shijuar permbajtjen, se pari duhet hapur ambalazha. Fatkeqesisht jo gjithmone permbajtja eshte ne proprcion te drejte me ambalazhen, pra shpesh permbajtja nuk e arsyeton ate.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13210
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga jani prej Sat 11 Oct 2008, 17:00

varet cfar te godet cfar personi eshte por une besoj ne njohjen e mevonshme
avatar
jani

Shteti : tirone
Postime : 34
Kyējet nė forum : 10242
Regjistruar mė : 15/09/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga riqebulli prej Mon 13 Oct 2008, 13:06

-Mendoj se varet ēfare pretendon.....!
-Sepse disa ndjenja...perzihen bashk. Smile
avatar
riqebulli

Shteti : spain
Postime : 66
Kyējet nė forum : 10835
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Mendoni Mire.Flisni Mire.Beni Mire.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga memaliaj prej Tue 28 Oct 2008, 09:33

une jam per te dyja, asnjeher nuk i dihet

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 11678
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga blina prej Tue 28 Oct 2008, 12:59

Ne asnjeren hiq a

blina

Shteti : Republika e Kosoves - Janjeve
Postime : 704
Kyējet nė forum : 11063
Regjistruar mė : 28/02/2008
Profesioni : mesuese.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga Naki prej Sun 26 Apr 2009, 10:36

Te besuarit eshte imanence e egzistences se njeriut dhe natyres se tije. Duhet ta kemi te kjarte se njeriu eshte e vetmja qenje e gjalle qe beson. Nese ne mohojme besimin athere nuk kemi bere asgje tjeter veqese kemi privuar jeten tone nga nje segment i natyres dhe kemi kaluar ne qenje te dehumanizuara.
Njohja e pare ndikohet nga ngjarja qe ju ndodhe me rastin e asaj njohje. Nuk po e marr ne globale por nga kendveshtrimi dhe experienca personale. Kur une ulem me nje te panjohur gjeja e pare qe beje eshte te nxjerr nje vlersim nga ai/ajo ne shiqimin e tij/saj e ka te drejte apo e ka me lajka, skuqja apo mosskuqja e fetyres kur flet te verteta ose genjeshtra (sepse kesaj nuk i iken dot eshte proces biologjik qe verehet dhe pak sa e kam te zhvilluar duke ju falenderuar punes qe bej ne disa raste gjate hetimeve), fjalori i personit cfar fjalori perdore qofte edhe ne gallata qofte edhe ne biseda reale,dhe ne fund levizjet qe ben dhe cfar qendrimi ka.
Boten e brendshme te personit ne njohjen e pare as te dyten e as te treten se dine kurr dhe se besoj qe dikush eshte aq i afte ta bej kete. Per kete duhet kohe.
Per ta njohur mire mikun eshte ajo shprehja e edituar tash "duhet ngrene nje thes kryp dhe te mos ndiesh etje"

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18724
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 26 Apr 2009, 20:55

ne asnjeren nuk besoi fare

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17082
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga LumLumi prej Sun 26 Apr 2009, 20:59

Ata ose ato qe shprehin besim ne njohje , besojne shume dhe nuk harrojne gjate, perse njohen mosbesimin! Une Kam arsye te besoj ne cdo gje sepse, edhe nese kam pasur zhgenjim, nuk jam aq i bindur se duhet te mposhtem. Besoj se do te njoh e do te me njohin akoma!
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 10745
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga Genci-fr prej Sun 07 Jun 2009, 02:51

po sigurisht qe ne njohejen e me vonshme se kish me tingllu keq nese themi ne njohjen e par.
ne njohejen e pare mund te besoj vetem fizikisht por jo edhe moralisht, prandaj duhet te jemi shum strikt ne njohejen e personave sepse nuk duhet te bim edhe ne ne nivel te ult te personave, sepse nese e japem nje vlersim per nje person qe ne njohejen e pare ateher do ta cenojm personalitetin e ati personi, sepse nuk mund ta njohesh ate njeri ne detaje prandaj me mir esht qe te besojm ne njohejen e mevonshme sepse nese japim nje vmendim per at perosn ai mendim te vlersohet nga te tjeret prandaj un besoj ne njohejen e me vonshme.

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 9971
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 07 Jun 2009, 11:40

ne asnjeren fare

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17082
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 07 Jun 2009, 12:22

Ne njohjen e pare krijoj nje pershtypje siperfaqesore, ne te mevonshmen besoj.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 07 Jun 2009, 13:02

ne asnjeren
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13425
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga Bruneta prej Sat 20 Feb 2010, 19:19

Ne te paren normal qe nuk besoj,a ne te vonshmem po besoj

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12490
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga Besi prej Tue 27 Apr 2010, 23:39

Te besosh ne te paren dmth te jesh budall.Njerezit sot jane mbush sherre dhe pak kush din te jete ai qe eshte prej momentit te pare.Cdo kush e ka masken qe di kur dhe ku ta perdor ne keto raste ne menyre qe ta mbulon veten sado pak.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10394
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga Naki prej Tue 27 Apr 2010, 23:49

Maska miku im perdoret edhe pas njohjes se dyte, pas se tretes... gjate bashkimit, pas ndarjes....
Mendoj se nuk duhet besuar shume njohjes pa e prekur ate aty ku duhet - ne shpirt e zemer.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18724
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga Besi prej Tue 27 Apr 2010, 23:51

Nuk e perjashtoje ate mundesi,por ne fillim cdo kush ka maske.Kjo na ben te dallohemi nga kafshet.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10394
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga Naki prej Tue 27 Apr 2010, 23:55

E veretet kjo qe thua... del me larte ate qe ceka se pas disa herave maska ju behet fetyre.
Personalisht nuk i besoj njohjes se pare. Siq thone te vjetrit " Pa ngrene nje thes kryp nuk mund ta besh mik " vlen kjo thenje edhe per temen qe po diskutohet.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18724
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga Arjana prej Wed 28 Apr 2010, 00:02

varet situata,nese me lidh dicka me te ndoshta e do kem dyshimet e mia,nese sme lidh asgje e sdo takohemi me kurr as qe rri te mendoj nese mund ti besoj apo jo
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14521
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga Katilja prej Sat 08 Jun 2013, 11:17

jo se njerzittt sjan ato sic shihen jan me ndryshe

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6736
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne njohjen e pare apo te mevonshme?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi