» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dietat

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Dietat

Mesazh nga Vizitor prej Tue 07 Oct 2008, 12:51

Perdorimi i dietave po behet cdo dite e me shume i pranishem ne cdo moshe.Ne e privojme veten nga nje ushqim i bollshem duke ndjekur nje diete qe sipas mendimit tone do na shenderroje trupin ne perfekt.
Perdorimi i dietave sjell anoreksi dhe mos perdorni kripe, mundohuni ta zvendesoni ate me erzat pasi kane dhe oksidante.
Pini nje gote vere pasi ben mire dhe per zemren.
Perdorni zarzavatet dhe mos konsumoni ushqim te gatshem.
Nese doni te perdorni nje diete efikase konsultohini me dietolog profesionist.
Perdorimi i dietave qe perdorim ne nuk jane te keshillueshme pasi rreziku per te shtuar dyfish ne peshe eshte shume i mundshem.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dietat

Mesazh nga Vizitor prej Sat 21 Nov 2009, 12:30

Vitet e fundit, lidhjet ndėrmjet dietės dhe shėndetit janė bėrė
gjithnjė e mė tepėr tė qarta. Roli i njė diete tė keqe raportohet mjaft
mirė nė shumė sėmundje. Por roli qė dieta luan nė sėmundjet e
mushkėrive nuk ėshtė kuptuar mjaftueshėm.
Ushqimėt Mbrojtėse
Ka prova qė disa vitamina dhe lloje ushqimesh duhet tė pėrfshihen nė dietėn tonė!!!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi