» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kur nata behet dite

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kur nata behet dite

Mesazh nga blina prej Thu 11 Sep 2008, 20:52

do mė kėrkosh nė horizontet e thella
nuk do me gjejsh,
jam diku larg aty ku shikimi yt nuk ka fund...
me afsh dashurie tė flas,
por jo si mė parė,
zemra egėrsohet,
shumė netė u bėnė ditė...
n`kraharorin tėnd vetėm ėndėrrova,
durimi u bė plaēkė e udhėtarėve tė rrugės,
njė zemėr e lėnduar...
harrova veten duke shikuar nė ty,
meskin i mesjetės sė ndritshme,
jo , nuk mundem tė peshoj mbi ty...
kur netėt bėra ditė ,
mendimi,
zemra,
fjala
pėrkėdhelja u shua...
nė pėrkujdesjen e Krijuesit jam,
por pa ty po rėndohen fjalėt,
gjurmėve tė bukurisė tėnde vrapova,
prap mbeta me All-llahun tim....
hmmmmmmm sa qetėsi,
si fllad i verės nė detin Marmara,
faqet e skuqura nė Sharr,
dėshmojnė nė duan time pėr ty,
o Zot ruaje.....Amin...

blina

Shteti : Republika e Kosoves - Janjeve
Postime : 704
Kyējet nė forum : 10961
Regjistruar mė : 28/02/2008
Profesioni : mesuese.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi