» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si ta fitosh zemren e vjerres?

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Naki prej Wed 09 Jul 2008, 19:53

Femrat jane ato qe me shume ndoshta do kene hapesire ne postime dhe pergjigje. Rastesisht me lindi ideja te hap kete diskutim. Isha sot ne nje vend ne Malesi dhe hym ne nje familje per tu freskuar me nga nje pije. Ishte nje nenloke e cila na solli uje bera edhe ca foto me te por per shkaqe morali nuk po ve fotot. Ajo thirri nusen e djalit te saj na beri nga nje kafe. Kur beri kafen nusja u ul pran vjehrres dhe e puthi ne faqe.
Mbeta i habitur njeher mendova ne veten "Mos valle kjo e beri ne sy te duket se e do vjehrren"se nuk me kishte rene ne sy ndonje nuse ta doje vjehrren deri sot.
Pasi nusja iku e pyeta
- Oj halle vertet te do kjo apo e pati sa per sy e faqe.
Hall po nja 15 minuta pastaj nisi te fliste sa e ngriti nusen deri ne qiell. Nje moment shajta veten pse bera pytjen se halla su ndalte duke folur.
Tani sa po i pash fotot me lindi kjo ide ta ve ne dikutim
- Si ta fitosh zemren e vjehrres?
Ju kisha lutur te komentoni nga pervojat familjare ose miqesor jo me poverba ndoshta dikujt do i ndihmon ku tregim imi sot.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga blina prej Wed 09 Jul 2008, 20:39

Te pergzoj per kete tem kaq te qelluar une se pari e qmoj ate nuse qe ka ber ate gjeste dhe qe ka rrespekt per vjerren shpre mendimin tim qe kam une them nese e dua ate djale qe do jem me te patjeter se do e dua dhe nenen e tij se ajo ma lindi nje djal qe une tash e dua prandaj ju kisha sygjeru te gjithave motrave te keti forumi te kem rrespekt per vjerrat se jan te mira dhe ska vjeherr qe nuk e don nusen e djalit, por dhe ne duhet pak ti kuptojm ato ne c,do aspekt

blina

Shteti : Republika e Kosoves - Janjeve
Postime : 704
Kyējet nė forum : 11354
Regjistruar mė : 28/02/2008
Profesioni : mesuese.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 09 Jul 2008, 22:17

Per medimin tim.Nese dhe nusja dhe vjerra jan persona te arsyshem duhet te repektojn njera-tjetren.Respekti reciprok do e bente lidhjen e tyre sa me ke kendeshme .Por nusja nuk duhet te harroj duke respektuar prindit e tij ,respekton dashurin e saj .Gjithcka eshte reciproke ne ket bote.Njera dore lane tjeren dhe te dya fytyren.Te degjosh shum dhe te flasesh pak,fjalet e pakta dhe te sakta fitojn mbi gjithecka ....

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 10 Jul 2008, 12:49

Cfare teme me spec!Respekt dhe diplomaci duhet te tregosh me vjehrrat.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga visitor prej Thu 10 Jul 2008, 14:48

Vertet teme e goditur Naki. Mirpo jo vetem gjinia femrore te pergjigjet. Raportet vjeherr-nuse dhe vjeherr - dhenderr per mendimin tim jane gjithmone problematike. Une si oficere qe punoj shpesh degjoj ne shume raste "Do ta vras vjehrren" ose " naj mori fetyren uh cfar nuse shtina ne shtepi".... e lloj lloj epitetesh.
Meqense eshte kerkuar te mos filozofojme me batuta ose anekdoda por te sjellim subjekte nga jeta personale une them se nuk kam cfar te shkruaj per vjehrren time. Thjesht nuk dua te ja shof syt.
Ju faleminderit

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11396
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga deti prej Thu 10 Jul 2008, 16:04

Ok Shota, ke te drejt. Edhe gjinia mashkullore te pergjigjet si jo.
Por, ne jemi ne nje pozite me te mire se ju.Jane shume me te rralla rastet kur dhenderri nuk shkon mire me vjehrren, ndersa nusja dhe vjehhra pothuajse nuk bejne fare, eshte kombinim fatal i koherave te sotme. Nuk durohen bre aspak dhe vertete nuk deshirojne ta shohin me sy njera tjetren.
Megjithate ka nje zgjidhje. Sikur te dy palet te leshonin pe nga pak do ishte me mire. Pak diplomaci dhe respekt te ndersjell sic thot arla do ndryshonte raportet.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13501
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Naki prej Thu 10 Jul 2008, 16:18

Personalisht kam kujtime te kqija nga vjehrra mirpo nuk me ka munguar rrespekti dhe nje lloj gjesti qe beja sikur nuk e degjoja cfar fliste. Si nene kishte te drejte duke njohur dhe ditur veprimet e mija qe kisha ndaj vajzes se saj.
Nuk me kujtohet se ku kam postuar nje shkrim ndodhi ne mos ke faqet apo ne ndonje forum tjeter. Kur u martova dhe per here te pare shkova ke vjehrra aq me vinte marre sa e pata goditur deren me koke ( kishin patur nje dere 190 cm - 15 cm me e ulte se madhesia ime ) Very Happy . Aq shume e godita deren sa mu be sikur mu duk se u rrezu shtepia. Aty e mora shume inat ate shtrigen ngase qeshi me te madhe "Kadal dhenderr se naj theve deren" qeshen edhe disa tjere. Nuk di si kalova ato ore aty dhe i thashe nuses nuk shkoj me kurr te ajo shtrig ta kesh me dije. Mirpo nuk ndodhi ashtu pas disa muajsh nese nuk jam gabim pas 6 muajsh shkova prap dhe posa hyra ne oborr ajo shtriga "o hajde dhenderr se nuk ke qene qe kur e godite deren me koke" nuk kishte harru debilja dhe u ktheva qe ne vend dhe kurr me nuk shkova ke ajo.
Keshtu nuk kam pasur shume mundesi te di cfar dhe cka duhet bere per vjehrren qe ta fitoj zemren e saj mbase me shkoi ne nerva.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga visitor prej Fri 11 Jul 2008, 08:50

Naki shkruajti:Personalisht kam kujtime te kqija nga vjehrra mirpo nuk me ka munguar rrespekti dhe nje lloj gjesti qe beja sikur nuk e degjoja cfar fliste. Si nene kishte te drejte duke njohur dhe ditur veprimet e mija qe kisha ndaj vajzes se saj.
Nuk me kujtohet se ku kam postuar nje shkrim ndodhi ne mos ke faqet apo ne ndonje forum tjeter. Kur u martova dhe per here te pare shkova ke vjehrra aq me vinte marre sa e pata goditur deren me koke ( kishin patur nje dere 190 cm - 15 cm me e ulte se madhesia ime ) Very Happy . Aq shume e godita deren sa mu be sikur mu duk se u rrezu shtepia. Aty e mora shume inat ate shtrigen ngase qeshi me te madhe "Kadal dhenderr se naj theve deren" qeshen edhe disa tjere. Nuk di si kalova ato ore aty dhe i thashe nuses nuk shkoj me kurr te ajo shtrig ta kesh me dije. Mirpo nuk ndodhi ashtu pas disa muajsh nese nuk jam gabim pas 6 muajsh shkova prap dhe posa hyra ne oborr ajo shtriga "o hajde dhenderr se nuk ke qene qe kur e godite deren me koke" nuk kishte harru debilja dhe u ktheva qe ne vend dhe kurr me nuk shkova ke ajo.
Keshtu nuk kam pasur shume mundesi te di cfar dhe cka duhet bere per vjehrren qe ta fitoj zemren e saj mbase me shkoi ne nerva.
hahahahahahahaa sa i poshter je e vezet kur ti futen ne kepuc pse nuk tregon a Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11396
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga deti prej Fri 11 Jul 2008, 09:25

Ah more Naki, se c'me ktheve edhe mua disa vite prapa. Historia ime eshte pak me ndryshe.
Sapo futesha ne oborrin e shtepise kriste sakica ne cungun e oborrit dhe shihja "vallezimin e fundit" te gjelit pa koke. Ende pa biseduar mire shtrohej sofra me te gjitha te mirat e asaj shtepie dhe c'fare muhabeti behej se. Keshtu ndodhte sa here qe shkoja qoft me nusen apo ndonjehere edhe vetem kur rastiste puna. Dhe kur isha vetem ajo me thoshte: "Hajde dhenderr e ardhsh si vera, keshtu te dua edhe me shume..."
Tek vjehrra ime shihja mikpritjen, bujarine, dashurine e sinqerte dhe te gjitha tiparet e nje gruaje tradicionale shqiptare.
Per fat te keq ajo me nuk jeton por 4 - 5 vitet qe e njoha jane vitet qe nuk i harroj kurre dhe ate kohe e kujtoj me mall dhe nostalgji.
Per fund, duani vjehrrat e mira se qe besa kur s'e keni me ate ju len edhe lezeti i miqve.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13501
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Sihana prej Fri 11 Jul 2008, 10:07

Shota shkruajti:
Naki shkruajti:Personalisht kam kujtime te kqija nga vjehrra mirpo nuk me ka munguar rrespekti dhe nje lloj gjesti qe beja sikur nuk e degjoja cfar fliste. Si nene kishte te drejte duke njohur dhe ditur veprimet e mija qe kisha ndaj vajzes se saj.
Nuk me kujtohet se ku kam postuar nje shkrim ndodhi ne mos ke faqet apo ne ndonje forum tjeter. Kur u martova dhe per here te pare shkova ke vjehrra aq me vinte marre sa e pata goditur deren me koke ( kishin patur nje dere 190 cm - 15 cm me e ulte se madhesia ime ) Very Happy . Aq shume e godita deren sa mu be sikur mu duk se u rrezu shtepia. Aty e mora shume inat ate shtrigen ngase qeshi me te madhe "Kadal dhenderr se naj theve deren" qeshen edhe disa tjere. Nuk di si kalova ato ore aty dhe i thashe nuses nuk shkoj me kurr te ajo shtrig ta kesh me dije. Mirpo nuk ndodhi ashtu pas disa muajsh nese nuk jam gabim pas 6 muajsh shkova prap dhe posa hyra ne oborr ajo shtriga "o hajde dhenderr se nuk ke qene qe kur e godite deren me koke" nuk kishte harru debilja dhe u ktheva qe ne vend dhe kurr me nuk shkova ke ajo.
Keshtu nuk kam pasur shume mundesi te di cfar dhe cka duhet bere per vjehrren qe ta fitoj zemren e saj mbase me shkoi ne nerva.
hahahahahahahaa sa i poshter je e vezet kur ti futen ne kepuc pse nuk tregon a Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral

hahahahhahahahahahhahahahah mos me thuaj se ta paskan punuar bukur danc danc danc danc danc danc danc danc puc puc puc puc puc

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim
avatar
Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 11924
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Naki prej Fri 11 Jul 2008, 10:10

Shota mbylle ti se po ti hudha ketu ndodhit e tua vaj halli per ty Very Happy
Deti, paske patur ti fat si duket.
Eshte e mbjellur te shum njerez se vjehra eshte dicka e urryer si per gjinin femrore si per ate mashkullore. Po e them sa e kam me te pare dhe te degjuar.
Ju femrat duhet te keni kujdes te bashkepunoni me vjehrren ne menyr qe ti ikni sherit te saj.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga visitor prej Fri 11 Jul 2008, 14:47

Naki shkruajti:Shota mbylle ti se po ti hudha ketu ndodhit e tua vaj halli per ty Very Happy
Deti, paske patur ti fat si duket.
Eshte e mbjellur te shum njerez se vjehra eshte dicka e urryer si per gjinin femrore si per ate mashkullore. Po e them sa e kam me te pare dhe te degjuar.
Ju femrat duhet te keni kujdes te bashkepunoni me vjehrren ne menyr qe ti ikni sherit te saj.
Qa te mbyll mo vete the te mos shkruajm batuta por realen nga perjetimet danc danc

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11396
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Naki prej Fri 11 Jul 2008, 16:25

Sdu se isha me qorap te leshta dhe ishte dimer e dimrit duhet ta dish mbath kepuc nr 48 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga GISHTEZA prej Fri 11 Jul 2008, 20:13

po kjo eshte tema e vjerres apo ca i pelqen nakit(corapet e leshit ne mes te vapes ) se marr vesh un Razz

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12226
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga visitor prej Sun 13 Jul 2008, 12:21

GISHTEZA shkruajti:po kjo eshte tema e vjerres apo ca i pelqen nakit(corapet e leshit ne mes te vapes ) se marr vesh un Razz
Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral pyete Nakin , gishteza te tregon ai dhe kjo ka te bej bash me temen e vjehrres Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11396
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Kosovarja prej Wed 16 Jul 2008, 20:39

Vjehrra eshte nene ne rradhe te pare. E dyta ka qene dhe ajo nuse dikur. Per ta dashur nuk do te mund ta dua aq sa dua nene time po Respekti do jete i madh per te. Pastaj nji fjale e urte popullore thoteVajza lind ne shpi te huaj dhe shkon ne shpi te vet!

Roli i djemve duhet te jete reciprok: Nena eshte nene dhe gruaja grua.Jane dy dashuri komplet te ndryshme qe nuk duhen perplasur kurre me njera_tjerten se kjo do jete shkaterrim per te dyja palet
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11752
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga deti prej Fri 18 Jul 2008, 09:48

Ke te drejt plotesisht kosovare, jane dy dashuri komplet te ndryshme.
Por, pse pikerisht nuset shpesh ia bejne pyetjen burrit: Ke do me shume, mua apo nenen? A nuk fillon pikerisht ketu xhelozia ndaj vjehrres e cila eshte nene gjithashtu?
Mbase jane pyetje me sens humori nga nuset por megjithate eshte nje provokim nga ajo ku mes rreshtave mund te lexohet edhe dicka me shume.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13501
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga visitor prej Fri 18 Jul 2008, 10:04

Lum ti kosovarja dhe lum ti Deti mbase jam e sigurt se keni patur fatin te keni per vjeherr/a nje person qe eshte tamam person jo nje shtrig ( me falni ne shprehjen).
Jam shume dakord me mendimin dhe shkrim e dy postuesve me lart por une personalisht nuk mund ta bej nje shkrim te tille. Kam shume arsye por arsyeja kryesore eshte:
Monolog i vjehrres sime: "O bir ndaloja punen kesaj kucke se nuk eshte puna per gra... ndaloja se veq me mashkuj po del naten me kerr...." e cfar jo tmerr une jam oficere dhe normal dal ne patroll dhe kryej sherbimin tim punen time.
Dhe nje njeri qe te thote "Te dua jeta ime" kur degjon keto fjale nga nena kthehet dhe harron cfar te tha pak me pare.
Spo di ndoshta jam e krisur por askujt nuk i jap knaqesin te veproj jasht te drejtave te mija edhe une jam qenje njerzore dhe kam moral ani pse jam femer.
Ju pershendes

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11396
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga deti prej Fri 18 Jul 2008, 10:14

Paragjykimet dhe mentaliteti i ulet tek vjeherrat eshte gje shume negative, si kudo tjeter moj shota.
Paske patur fatin e keq me te, Zoti e befte hajer kete pune.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13501
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Naki prej Fri 18 Jul 2008, 16:03

Neutral Neutral Neutral shota te kam thene mi hale ske rene ne hunleshe ti Neutral Neutral Neutral si duket paske rene tani Neutral Neutral danc danc

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga ylli prej Fri 18 Jul 2008, 20:02

HE HE more naki se na mrzite me vjehrren po kaq ngusht ta paska pru vjehrra TY AAA ufufuufu

firma.................................................................................................................................................................................
Kur linde ti qave por qeshen te tjeret prndaj jeto ne at menyr qe kur te shkoj nga kjo bot ti te shkosh i gezuar e te tjeret te qajn per ty.
avatar
ylli

Shteti : kudo qč kčrkon atdheu
Postime : 555
Kyējet nė forum : 10997
Regjistruar mė : 12/04/2008
Profesioni : i imi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Naki prej Fri 18 Jul 2008, 21:16

ylli shkruajti:HE HE more naki se na mrzite me vjehrren po kaq ngusht ta paska pru vjehrra TY AAA ufufuufu
edhe ti je kah me merzit dhe nese te urrej si urrej vjehrren se besoj se do kesh mundesi te replikosh me Smile keshtu me mire nese nuk ke mundesi te perballosh shakat ose shkrimet mos shkruaj eshte me mire ose gjeje veten diku tjeter.
Flm

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Kosovarja prej Fri 18 Jul 2008, 22:31

Shota shkruajti:Lum ti kosovarja dhe lum ti Deti mbase jam e sigurt se keni patur fatin te keni per vjeherr/a nje person qe eshte tamam person jo nje shtrig ( me falni ne shprehjen).
Jam shume dakord me mendimin dhe shkrim e dy postuesve me lart por une personalisht nuk mund ta bej nje shkrim te tille. Kam shume arsye por arsyeja kryesore eshte:
Monolog i vjehrres sime: "O bir ndaloja punen kesaj kucke se nuk eshte puna per gra... ndaloja se veq me mashkuj po del naten me kerr...." e cfar jo tmerr une jam oficere dhe normal dal ne patroll dhe kryej sherbimin tim punen time.
Dhe nje njeri qe te thote "Te dua jeta ime" kur degjon keto fjale nga nena kthehet dhe harron cfar te tha pak me pare.
Spo di ndoshta jam e krisur por askujt nuk i jap knaqesin te veproj jasht te drejtave te mija edhe une jam qenje njerzore dhe kam moral ani pse jam femer.
Ju pershendes

Pajtohem me kete shkrim tuajin e sidomos me kete "jam qenje njerzore me moral"me pelqeu pa mas kjo thenie,ja qe ka edhe vjehrra apo me mire te ju themi"shtriga" qe ne nje menyre apo tjeter,mundohen kete te ia imponojne me cdo kushte birit te saj qe ta mposhte sa me shume gruan e djalit...

Shota mund te shtoj dhe dicka se kjo ndoshta eshte edhe si pasoje e atij mentalitetit "te krisur"qe kemi pasur dikur ne shqiptaret,mos te them edhe ne ditet te sotme ku ende ka familje te tilla,qe nese nje grua punon(e sidomos ne oret e vona)ajo cdo here eshte quajtur si nje e perdale,nje qe nuk respekton dot fjalen e burrit,dhe nje qe ne nje menyre e tradhton burrin...
Mendoj se ky eshte nje mentalitet shume i dobet i neve shqiptareve them kushtimisht ka qene shume i perhapur tek ne,por ja qe dita dites po zhduket,dhe vetedija jone po zgjerohet,keshtu qe te them vetem perpara,mos ia var shume vjehrres ,sepse ka ende shqiptare te atille qe me cdo kushte mundohen qe gruan ta fundosin,andaj rrofsh per kete shkrim shume domethenes..

Respekt per ty..
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11752
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga veronika prej Thu 28 Aug 2008, 15:53

Unė mendoj se kto gjera ndihmojnė:

  • Duhet te flakesh nga mendja ate pamje te frikshme te vjerres dhe ne vend te saj te vendosesh ate se vjehrra jote eshte sikur nena jote, e ne rast se ajo gabon ndonje dite sillu me te sikur te ishte nena jote.
  • Mos i trego bashkeshortit tend cdo gje qe ndodh ndermjet teje dhe vjehrres duke u ankuar e duke qare ne menyre qe zemra e tij te kthehet nga ti, e ne kete menyre shejtani ia paraqet nenen e tij si zullumqare.
  • Nese shikon ndonje mangesi nga bashkeshorti yt kundrejt nenes se tij le te jesh ti perkujtuese e tij e ta nxitesh ate ta vizitoje nenn me shpeshte.
  • Bashkeshortja e mencur nuk nderhyn ne dhuratat qe bashkeshorti i saj i dhuron nenes se tij, por perkundrazi e shtyn ate qe t'i jape nenes se tij sa me shume, edhe ajo te mundohet t'i dhuroje asaj dhurata te vlefshme e te bukura here pas here.
  • Nese shkon per vizite tek vjehrra jote mundohu ta ndihmosh ate ne punet e shtepise, e mos rri musafire e rende. Smile
  • Bashkeshorte e zgjuar eshte ajo, e cila ia fiton zemren vjehrres se saj me sjelljen dhe moralin e mire.
  • Bashkeshortja e sinqerte eshte e kujdesshme ne edukimin e femijeve per respektimin dhe bindjen ndaj gjyshes se tyre. Po ashtu ajo mbjell ne zemrat e tyre dashuri dhe sjellje te mire ndaj saj, i meson ata te vizitojne gjyshen e tyre, e te mos jete sebeb per ndarjen ndermjet tyre.
  • Kujdesu gjithashtu ne mesimin e femijeve edukaten e vizites se gjyshes se tyre vecanerisht nese eshte e moshuar, mos i lejo femijet ta bezdisin ate me zerat dhe levizjet e tyre. Ti mesosh gjithashtu te mos bejne rremuje, e mos lejo te dalin nga shtepia derisa te sistemojne gjithcka qe e kane prishur,e te pastrojne vendin ku kane ndenjur. Me kete deshiron vjehrra viziten tuaj cdo dite, e ju lutet atyre qe te vijne perseri.
  • Nese bashkeshortit tend i dalin perpara dy kerkesa nje e jotja dhe tjetra e vjerres cfare do te beje ti? A do te pranoje qe shtepia jote te shderrohej ne xhehenem te padurueshem derisa te kryente kerkesen tende perpara kerkeses se saj? Apo do t'i jepje perparesi kerkeses se saj ndan tendes?
  • Nese je me te vertete e zgjuar jepi perparesi kerkeses se saj perpara tendes me zemer te mire e pa u merzitur. Ki kujdes e mos ndiz zjarrin e zemerimit ne menyre qe te prishesh marredheniet ndermjet teje dhe bashkeshortit tend per shkak te kesaj. Me te vertete vjehrra jote nese shikon prej teje kete sjellje e kete nderim dije se ajo pa dyshim do te toleroje shume gjera me pas.
avatar
veronika
Forum Designer

Shteti : Ferizaj
Postime : 121
Kyējet nė forum : 10753
Regjistruar mė : 28/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Shpirti_Shejt prej Thu 28 Aug 2008, 18:02

rrife ter diten Embarassed

firma.................................................................................................................................................................................
Une jam e bindur qe ti ke pare plot perendime, por jo kete qe po shikoj une… Kete jo!
As une nuk kam pare kurre, sepse ky nuk mund te shihet. Mundet vetem te ndjehet!..
avatar
Shpirti_Shejt

Shteti : Rruges drejt vdekjes..
Postime : 486
Kyējet nė forum : 10797
Regjistruar mė : 15/06/2008
Profesioni : Forum per momentin

http://tirona.forumcommunity.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 28 Aug 2008, 18:18

hahahahahahah jo mo jo hahahahahahahahah sa dreq je Very Happy

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Shpirti_Shejt prej Thu 28 Aug 2008, 18:21

po he mo se vetem ashtu e fito zemren e vjerres,,se sguzo z eem te be,,se ndryshe sa duahs merre me te mire,,prap se prap te kryt bla bla ka me te bo

firma.................................................................................................................................................................................
Une jam e bindur qe ti ke pare plot perendime, por jo kete qe po shikoj une… Kete jo!
As une nuk kam pare kurre, sepse ky nuk mund te shihet. Mundet vetem te ndjehet!..
avatar
Shpirti_Shejt

Shteti : Rruges drejt vdekjes..
Postime : 486
Kyējet nė forum : 10797
Regjistruar mė : 15/06/2008
Profesioni : Forum per momentin

http://tirona.forumcommunity.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga visitor prej Sat 30 Aug 2008, 10:59

Krejt varet nga reagimi i burrit ( djalit te saj ) po shkruaj nga ana femrore sdi per mashkujt. Une personalisht ne fillim kisha shume dashuri dhe rrespekt per vjehrren time. Pastaj djali i saj mori rruget e kqija bixhozin dhe alkoholin dhe une nuk tolerova ( edhe pse pa deshiren e familjes sime) dhe vendosa te bej jeten time. Vjehrra kurr njehere nuk ja terhoqi verejtjen. Une isha ajo qe me pagen time mbuloja ushqimin dhe tjerat edhe per familjen e "ish" ....
Nuk dua ti kujtoj ato momente se jane shume lenduese mirpo ky fat sigurisht nuk i merr te gjithe jane raste individuale ose ne perqindje te vogel. Zonat rurale siq ishte ajo e imja ku une u "futova" jane akoma nen ndikimin e kanuneve dhe kjo gje do kohe te kuptohet.
Mendoj se nje inetligjenc dhe nje dashuri ne mes burrit dhe gruas ose partnerve e ben edhe vjehrren te jete e dashur ne te kunderten sado qe ajo te jete e mire rrethanat edhe asaj ja imponojne te perkrah ndoshta padrejtesin dhe te ben ty ta urresh ndoshta pa dashje.

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11396
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga GISHTEZA prej Sat 30 Aug 2008, 11:21

mund ta kesh mire me burrin po vjerra mund te jete xheloze e kjo e ben punet me keq

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12226
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Leta prej Fri 15 Oct 2010, 07:41

Fenomeni Vjeherr Nuse , qe kur eshte Krijuar njerzimi eshte problem i pa Zgjidhur.... Vazhdon te jete i till.. Sepse mes dy Femerave behet Lufte , njera Lufon per postin qe e ka Fituar me shume Munde ! Une jam Ketu para teje.. dhe une i kam bere Ligjet e mia qe ti Do t'i pranosh.. Kurse tjetra Une jam ardhe ketu , Por me Ligjet e mia... dhe Ligjet e askujt si Pranoje ! andaj dhe ka Keqkuptime mes Vjeherres dhe Nuses.. nuk eshte veq Shoqria jone qe kemi problem me kete Fenomen , Te gjithe shoqerit Botrore kan Mosmarrveshje ne Fenomenin Vjeherr Nuse , Po ne si Shipetar kemi me shume , Mosmarrveshje mese Nuses dhe Vjeherres , perderi sa Shoqerit evropiane me shume Mosmarrveshje kan Mes dhenderit dhe vjeherres,,, ne Kemi mosmarrveshje sepse neve si Femera duhet me u Martu , ku aty eshte dhe Nena e Bashekshortit dhe ajo kerkone nga Nusja te jete Perfekte , qe ajo te Jete 24 Ore ne sherbimin e saj.. e Cila me shume Munde e ka ndertuar ate Shtepi , Ka la ka shperla,,, ka Korre , ka Mbjell , ka rrite femije,,, ne kushte shume te Veshtira , edhe Tani e martova djalin dua qe te dal ne ''Salamet'' Por nga Keto dy femera asnjera e as jetera nuk nisen nga vetja , Qe e para mundet te t'a kete nje Vajze te Martuar e si i duket asaj qe nje Vjeherr abuzone me Vajzen e saj.. dhe nuk ia Pranone vajze e si Antare te shtepis.. Po sjellet me te si kur te ishte nje Skllave... dhe Tjetera nuk niset nga Shtepia e vete , qe ne ate Shtepi ka lene nje Nene qe nusja mundet te sjllet me Nenen e saj si ajo qe sjllet me Vjeherren... ne Kete raste te dye Femerat eshte e nevojshme te Tregohet respekti reciprok.. Me sjlllje njerzore nga dy palet , Tregohet dashuria per njeren pale,,, Me respekt dhe Mirekuptim arrihet gjithecka , Zemera e njeriut nuk Shifet Respekti qe i behet Tregon Dashurin per Nuse dhe e Kunderta e kesaj... Se po nuk eshte Respekti prezent tek dy Femerat , eshte Burri ai qe Vehet ne siklet ... Tani me u Kujtua nje Potpuri ''Mire me Vjeherren mire me Burrin , Fjala mire z'bute dhe Gurin '' Une per veten time s'jam e Martuar , Por Nena ime eshte Vjeherr deri me tani e Kalojn shume Mire... Keto 4 Vitet e fundit me ka lene me Mendu qe vete Fakti qe Nena ime ka qene Nuse , dhe askush me mire si ajo nuk e dine se sa e Veshtire eshte t'a lesh Shtepine aty ku je Rrit , Te shkosh me jetu 24 Ore ne nje Ambient krejt tjeter... Kunata ime nuk e Puthe Nenen time n'Faqe, Po ia bene Respektin aq sa e Meriton .. per dallim nga ajo Nusja qe e puthe ne Faqen vjeheren e saj... Kunata ime ia Fenerar Flokt Nenes , dhe Shpeshe here i Perzihen Make -up . e Si do te Sjllet Nena ime me Dhenderin , nuk e di a do ia Pren si Detit gjelin a po Jo
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8679
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Naki prej Sun 17 Oct 2010, 01:54

Komplimente per postimin por pak ka sot mardhenje apo dashuri vjeherr-nuse, vjeherr-dhenderr...
Pasi e lexova kete shkrim qesha ne kete ore sepse autorja ma perkujtoi kur une isha per here te pare te vjehrra nga ngushllaku nuk e bera matjen e deres dhe i rashe me koke.... nuk po e perseris

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Leta prej Sun 17 Oct 2010, 02:47

Naki, Ju s'keni dite qe ne Fillime vjeherres me ia Fitu zemeren , se ia ke thy Deren me madhesin e juaje.. se po mos te ia kishit bere kete gje.. Do e kishit pare edhe ju si Deti qe e ka par Vallzimin e fundit te Gjelit Very Happy Neutral Neutral
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8679
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Naki prej Sun 17 Oct 2010, 02:55

Bleta shkruajti:Naki, Ju s'keni dite qe ne Fillime vjeherres me ia Fitu zemeren , se ia ke thy Deren me madhesin e juaje.. se po mos te ia kishit bere kete gje.. Do e kishit pare edhe ju si Deti qe e ka par Vallzimin e fundit te Gjelit
po mire nga e dini madhesin time ju . Nuk ishte tragjike ajo sa ishte tragjike qe nuk kishte harruar . Eshte nje thenje e moqme "vetem ata qe i rrin gruas nen dimi behen te mire per vjehrren" e imja ska vesh kurr dimi por pantollona e ku me i hi ne zemer pastaj asaj

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Leta prej Sun 17 Oct 2010, 03:06

o Shqiptari pa Fakte s'Beson Lexoni-------> Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?
nga Naki prej Thu 10 Jul 2008, 5:18 pm

+
----
-Personalisht kam kujtime te kqija nga vjehrra mirpo nuk me ka munguar rrespekti dhe nje lloj gjesti qe beja sikur nuk e degjoja cfar fliste. Si nene kishte te drejte duke njohur dhe ditur veprimet e mija qe kisha ndaj vajzes se saj.
Nuk me kujtohet se ku kam postuar nje shkrim ndodhi ne mos ke faqet apo ne ndonje forum tjeter. Kur u martova dhe per here te pare shkova ke vjehrra aq me vinte marre sa e pata goditur deren me koke ( kishin patur nje dere 190 cm - 15 cm me e ulte se madhesia ime ) . Aq shume e godita deren sa mu be sikur mu duk se u rrezu shtepia. Aty e mora shume inat ate shtrigen ngase qeshi me te madhe "Kadal dhenderr se naj theve deren" qeshen edhe disa tjere. Nuk di si kalova ato ore aty dhe i thashe nuses nuk shkoj me kurr te ajo shtrig ta kesh me dije. Mirpo nuk ndodhi ashtu pas disa muajsh nese nuk jam gabim pas 6 muajsh shkova prap dhe posa hyra ne oborr ajo shtriga "o hajde dhenderr se nuk ke qene qe kur e godite deren me koke" nuk kishte harru debilja dhe u ktheva qe ne vend dhe kurr me nuk shkova ke ajo.
Keshtu nuk kam pasur shume mundesi te di cfar dhe cka duhet bere per vjehrren qe ta fitoj zemren e saj mbase me shkoi ne nerva.

Naki ju s'ia keni fitu zemeren Vjeherres , ia kan Fitu ata tjere dhendure,,, qe nuk e kan qellu Deren me koke Neutral Neutral Neutral

avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8679
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Naki prej Sun 17 Oct 2010, 03:17

Ani de ka ndodhe ka ndodhe po ti ku e gjete. Vjehrra 6 muaj nuk kishte harruar ti prej 10 Qershorit 2008 tash ne Tetor 2010 ma perkujtove eeee

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Leta prej Sun 17 Oct 2010, 03:26

Naki shkruajti: Ani de ka ndodhe ka ndodhe po ti ku e gjete. Vjehrra 6 muaj nuk kishte harruar ti prej 10 Qershorit 2008 tash ne Tetor 2010 ma perkujtove eeee
Po une qe 2 jave jam ne kete Forum... qyyyy vec shume Smart e kishe pas vjerren en Memorje Kuku qka e kish pas Shota vjeherren Gjynaf
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8679
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Naki prej Sun 17 Oct 2010, 03:35

Bleta shkruajti:
Naki shkruajti: Ani de ka ndodhe ka ndodhe po ti ku e gjete. Vjehrra 6 muaj nuk kishte harruar ti prej 10 Qershorit 2008 tash ne Tetor 2010 ma perkujtove eeee
Po une qe 2 jave jam ne kete Forum... qyyyy vec shume Smart e kishe pas vjerren en Memorje Kuku qka e kish pas Shota vjeherren Gjynaf
Knej kah katuni jone themi " Uki kimen e nderron po zanatin se harron" e vjehrra Shotes moti i ka ngjit se Glloki i pahiri i krisi nje nate dhe shkoj Nazlija tu fishllu ne ate dynja

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 17 Oct 2010, 11:16

Nusja e re duhet te kujdeset te bashkepunoje me vjehrren ne menyre qe t'i ruhet sherrit te saj. Sepse shpesh ndodh qe nusja e shikon cdo fjale qe nxjerr vjerra apo cdo levizje qe ajo ben, pastaj fillon e thur ngjarje e histori mbas saj, e nga ketu fillojne te urrejne njera tjetren, zhduket ketu respektimi ndaj prinderve, e ne te njejten kohe zhduket bereqeti e shume te mira ne kete shtepi.

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11461
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 18 Oct 2010, 14:51

Me respektin qe fale, dashurin dhe sjelljet njerzore!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga lolita prej Mon 18 Oct 2010, 15:01

M a von marr pjes ne ket tem se niher nuk di qa them

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 15382
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta fitosh zemren e vjerres?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi