» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Vizitor prej Wed 04 Jun 2008, 13:56

Sa here jemi ndjere te trshtuar kur kemi ndjere friken se nje dashuri qe perjetojme nje dite perfundon!?Sa here jemi lutur qe kjo dashuri te ishte vazhdimesia e jetes sone!? Sa here kemi qeshur e qare, ashtu kot sepse euforia e ndjenjave kane qene te vrullshme.
Gjithcka qe behet gjithcka qe thuhet diten tjeter zvendesohet nga dicka tjeter.
Mos u trishtoni,sepse nje dite ashtu pa kuptuar, pa pritur ju e shifni veten perballe nje te panjohuri/e ose dhe qe ndoshta e njifni, ky/kjo mund te bej fashitjen e gjithckaje te pakendshme per ta bere jeten tende te kendshme.
Besojeni!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Naki prej Wed 04 Jun 2008, 16:33

arla shkruajti:Sa here jemi ndjere te trshtuar kur kemi ndjere friken se nje dashuri qe perjetojme nje dite perfundon!?Sa here jemi lutur qe kjo dashuri te ishte vazhdimesia e jetes sone!? Sa here kemi qeshur e qare, ashtu kot sepse euforia e ndjenjave kane qene te vrullshme.
Gjithcka qe behet gjithcka qe thuhet diten tjeter zvendesohet nga dicka tjeter.
Mos u trishtoni,sepse nje dite ashtu pa kuptuar, pa pritur ju e shifni veten perballe nje te panjohuri/e ose dhe qe ndoshta e njifni, ky/kjo mund te bej fashitjen e gjithckaje te pakendshme per ta bere jeten tende te kendshme.
Besojeni!
Hmmmmm duhet shume te lodhet truri te kuptohen shkrimet tua. Ketu ta kam shume zili.
Mire te provoj pra te pergjigjem ose me mire te jap mendimin tim ne kete postim jote.
1. Dashuria eshte nje mundesi dhe mundohu te perfitosh nga ajo mundesi nuk eshte sfide keshtu mos u perball me te... kjo eshte cka do mund te thoja ne kete cast. Shpeshe here kam pyetur veten time " Nga vjen kjo dashuri? E perjetova nje para 15 muajsh erdhi e papritur ne sheshin e qytetit..." .... nuk di ka ikur akoma apo jo nuk po e ndjej me ?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Vizitor prej Thu 05 Jun 2008, 18:22

Dashuria eshte si nje femije i sapo lindur kur njihemi me te dhe kuptojme qe ndjejme dicka per dike.I gezohemi kesaj ndjenje dhe mrekullohemi nga prania e partnerir/partneres.
Por dashuria qe ka permbajtjen si te nje femije rebel qe here te godet e here te gezon per arritjet e saj, do nje kujdes te vecante.Njesoj si ai femija ne fazen kur perpiqet te njihet me ambjentin dhe kur kembengul te eci me kembet e veta rrezohet dhe frikesohet nga ai ambjent. E di pse?Sepse do mbeshtetje dhe gjithmone perkujdesje, te dish te sillesh ashper ndonjehere qe te rezultoj sukses kur i buzeqesh.Te ecesh nje hap me te ose ta ndjekesh per mos te te humbur nga syte.
Te jesh artist ne kritik me te dhe dialogu te jet i perhershem.
Nese i thua nje femije shko, ai shkon sepse ende nuk ka fituar stimuj dhe kuptueshmeri kur iken gjen afersi aty ku nuk ka ik

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga akili prej Thu 05 Jun 2008, 20:23

shiko une nuk di dhe shume fjale te medha si ju po mua personalishte po me iku nje dashuri i pres dhe bileten e autobuzit apo trenit qe do iki sa per ate qe do me vi do ta pres ne te njejten menyre qe do me vi
avatar
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 11088
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Vizitor prej Thu 05 Jun 2008, 20:46

Keshtu mendoj dhe une akil merre si te te vij.
Asaj qe iken mos ja pre bileten vajtje ardhje , ki kujdes.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga akili prej Thu 05 Jun 2008, 20:47

hahahahahahah pse me mori mendjen perndia tja pres dhe me vjatje dhe me ardhje
avatar
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 11088
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga akili prej Thu 05 Jun 2008, 20:51

sa shpejte qe ike arla pse na le ne vetemi tamam si nje femi kur nuk ka qumeshpe me pi
avatar
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 11088
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Fri 06 Jun 2008, 09:57

arla shkruajti:Dashuria eshte si nje femije i sapo lindur kur njihemi me te dhe kuptojme qe ndjejme dicka per dike.I gezohemi kesaj ndjenje dhe mrekullohemi nga prania e partnerir/partneres.
Por dashuria qe ka permbajtjen si te nje femije rebel qe here te godet e here te gezon per arritjet e saj, do nje kujdes te vecante.Njesoj si ai femija ne fazen kur perpiqet te njihet me ambjentin dhe kur kembengul te eci me kembet e veta rrezohet dhe frikesohet nga ai ambjent. E di pse?Sepse do mbeshtetje dhe gjithmone perkujdesje, te dish te sillesh ashper ndonjehere qe te rezultoj sukses kur i buzeqesh.Te ecesh nje hap me te ose ta ndjekesh per mos te te humbur nga syte.
Te jesh artist ne kritik me te dhe dialogu te jet i perhershem.
Nese i thua nje femije shko, ai shkon sepse ende nuk ka fituar stimuj dhe kuptueshmeri kur iken gjen afersi aty ku nuk ka ik

arla 100% e vertete po veret se si e kuptojne kete shume njerez edhe sa ja dine vleren Dashuris??????

firma.................................................................................................................................................................................
Jeta eshte e bukur jetoje,endera s“eshte ralitet shpejte harroje!
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11205
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Naki prej Fri 06 Jun 2008, 10:28

Nuk di si e kuptoni permbajtjen e te ashtuquajtures "Dashuri" dhe absolutisht nuk pajtohem se dashuria ka permbajtjen si te nje femije rebel.
Dashuria eshte elemnt themelor per cdo qenje pra me ndriqim rrezistues dhe e afte te rrezistoj dhe tejkaloj gjithcka.
Nje gje ketu eshte e pamundur dhe ajo vetem per shpirtrat qe nuk kane dashuri ose nuk e ndjejne ate nga thellesia e zemres dhe shpirtit dhe kurr nuk do mund te ngrihen ne persosjen e saj. Ska te bej me rebelim ska rebelim ne dashuri. Mund te kete keqkuptime ose mosdije por nuk eshte keq te kerkohet ndihme dhe spjegime nese vertet e mendon se eshte e persosur. Nese e mendon si avanture atehere me mire ike nga ajo.
Nuk eshte e mundur gjithnji ti buzeqeshet dashurise. Ajo ka momentet e gezimit, hidherimit, lotit ... dhe ne raste te tilla kur ke mbeshtetjen i kalon. Ashpersia nuk rezulton buzqeshjen ajo rezulton friken dhe "kete femije rebel e rikthen prap ne fazen fillestare kur ka filluar te ecen me kembet e veta dhe per kete nuk ndjen siguri ne hapa"...
Nuk po e zgjase shume por kam nje keshille se rruga me e drejte dhe me e sigurte eshte beje hapin me ndjenjen e zemres dhe mos ke frike se nuk do rrezohesh ky eshte stimulimi jote.
Faleminderit

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Fri 06 Jun 2008, 10:40

Naki pse thua se Dashuria nuk eshte se femija sa kujdes do femija te ritet,sa kujdes do qe te mbroshe nje dashuri ,nje dashuri e vertet duhet te kete nje themele se ka femija prinderin,kur ne dashurojme dashurojme me zemer te dashuroshe e te duash dike do te thote se jeta ndryshon mere nje drejtin shume te veshtire si hapat e pare te femijes qe do nje mbrojtje qe kur te bjere mos te vritet per kete e thashe qe jam me arlen se nuk eshte jeta nje loje futbolli sot fitove e neser do humbesh ne jete ka te mira edhe te keqije kjo dijet se jeta eshte lufte e hapur nje lufte qe do strategji ,po cfar strategjije do besh ne dashuri kur te vrasin ne pabesi te zene priten cfar do te thuashe per kete se edhe kjo e ka emerin Dashuri qe sot me nje e neser me tjeter ,per mua jo jeten duhesh ta ndertoshe nje nje themele te forte qe te dishe ky i ke kembet si shpija qe ka nje themel ashtu eshte edhe dashuria dashuri pa baze ,dashuri per lodre se lodrat e nje femije qe loz edhe e hedhe se nuk i pelqen me kjo eshte Dashuri cfar mendon eshte kjo raliteti i nje Dashurie te vertete me Respekt Zemera

firma.................................................................................................................................................................................
Jeta eshte e bukur jetoje,endera s“eshte ralitet shpejte harroje!
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11205
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Naki prej Fri 06 Jun 2008, 10:48

Zemera_e_thyer,
Dakord me mendimin tuaj. Njeriu shkruan ate qe perjeton. Une thashe me larte nuk eshte askund e vertet se dashuria eshte si nje femi rebel. E kuptoj se duhet shume mund dhe kujdes per femijun.
Nuk eshte dashuri ajo qe ti thua sot me nje neser me nje tjeter- ajo eshte avanture dhe ketu ndryshon.
Askush nuk mund te vras ne pabesi nese ti nuk ju jep rastin askush bindu. Dashuria krijon themelin vetem me nje menyre nese ai themel niset nga brendesia e zemres.
Kur zemra te dashuron aty ske si gabon mike.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Naki prej Fri 06 Jun 2008, 21:25

Do bej nje pyetje ketu duke lexuar me larte me erdhi ne koke.
- Si e kerkojne dashurine femrat? Sa humb dhe sa fiton ajo qe le partnerin!

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga sirena prej Mon 09 Jun 2008, 00:20

pershendetje
do te thoja " nje dashuri menjanohet kur nje tjeter vjen " kurre nuk iken , nuk mendoj se ajo qe iken te quhet dashuri ndofta simpati apo ilusion ..
dashuria eshte ndjenja pa te cilen nuk do te kishte egzistence , eshte e tille qe mund ta ndjejne njerezit dhe kafshet, do te betohesha qe dhe bimet e ndjejne ate ..
dashuria eshte e gjithe aneshme per gjithkend e drejt gjithkujt , .
dashuria ka permasa,forma e menyra te ndryshme per njerez te caktuar ne jete por une mund te them se per femije prinder e partner eshte e pafundme...
ne c'do teme ku flitet per dashurine mendoj se gjithesejcili varur nga menyra e te shprehurit qe mund te shkruaj nje mendim me shume apo me pak te zmadhuar apo moderuar disi me bukur apo duke u shprehur shume thjeshte dhe me pak fjale , personalisht mendoj se te gjithe pak a shume dalim ne te njejten pike qe DASHURIA ESHTE JETA ,. jam shume e sigurt qe c'do dite do te mund te flisja rreth dashurise por domethenja do te ishte e njejte..
Naki per pyetjen tende do te jepja pergjigjen time...
femrat dashurine e kuptojne po njesoj si meshkujt pasi mendoj se dashuria nuk ka dallime dhe ndiehet njejt per te dy, dhe kur ajo e le partnerin besoj me shume fiton pasi nje vendim i tille merret vetem ne raste te tilla kur nuk ka me asgje per te vazhduar lidhjen mes te dyve .. ajo fiton rrespektin ndaj vetevetes dhe deshiren per te filluar nga aty nga ai cast por dicka ndryshe dhe me te mire...
shume rrespekt sirena

firma.................................................................................................................................................................................
'Love endures all things '
nuk mund te bie shi pergjithmone...
yesterday is history today is mystery tomorrow is a gift ...!
avatar
sirena

Shteti : Londer, Angli
Postime : 123
Kyējet nė forum : 11914
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Naki prej Mon 09 Jun 2008, 12:59

sirena shkruajti:Naki per pyetjen tende do te jepja pergjigjen time...
femrat dashurine e kuptojne po njesoj si meshkujt pasi mendoj se dashuria nuk ka dallime dhe ndiehet njejt per te dy, dhe kur ajo e le partnerin besoj me shume fiton pasi nje vendim i tille merret vetem ne raste te tilla kur nuk ka me asgje per te vazhduar lidhjen mes te dyve .. ajo fiton rrespektin ndaj vetevetes dhe deshiren per te filluar nga aty nga ai cast por dicka ndryshe dhe me te mire...
shume rrespekt sirena
Thanks sirena, rrespekt per pergjigjen dhe shume e drejte. Sirena une do te shtoja dhe kete: Dicka e pakte dhe e vazhdueshme eshte me e mire se dicka e shumte dhe e nderprere sepse njeriu duhet te ecen ne jeten e tij cdo dite dhe perpara tij ka kohen dhe mbrapa tij le gjurmet qofshin keto gjurme te embelta apo te trishtuara.Pra ne kujtesen tone ndaj te shkuares ne me shume indetifikojme kujtimet dhe hidherimet.
Sirena,Ti smund ta kontrollosh nje lidhje nese nuk di ta derigjosh ate,ti mund te kesh degjuar disa gjera se ku mund te shkoje ajo por jo te gjitha.Prandaj disa gjera zbuloji vete me fantazine tende kur nuk shkon nuk shkon me mire te ikesh sesa te vuash pastaj. Nese ne themi ta kontrollojme te dashuren/dashurin tone ose si themi ne policet ta hetojme, ne fund ndoshta mund ta zbulosh ndonje veqori qe nuk ju ka lidhe mire si partner ose te dashur por para se ta besh kete hetim perse nuk i hedhim nje shikim te sinqert vetes sone. Te ndalemi te mos ngutemi dhe te themi ngadal i kam shpikur une keto gjera? Apo i kam bere nga frika? Apo kam qene e pavetdijshme per veprimet qe kame bere? ... Perse nuk provojme keto ti kjartesojme me ate qe e duam por kerkojme zedhenes nga kende te tjera? Te gjithe grindemi te gjithe hidherohemi jemi njerez jo robot te programohemi te mos gabojme. Nese gabojme perse te bertasesh me ze aq te larte? Perse te perserisim gabimet?
Nuk jam duke kuptuar sot cfar po ndodhe apo ndoshta nje rreth ku kam qendruar une ka qene krejt i kunder nga ky sot ku jam. Thuaj bre vella shkurt e shqip cfar ndien dhe sinqerisht thuaje ate cka te keqe ketu? Mos akuzo te arsyetosh veten nese vertet ti je gabimi sepse tani po gabon dy here ne vend se ta permisosh gabimin po ben tjetrin.
E zgjata sirena pak si shume por megjithate shpresoj se deri diku jam i qarte. Ne fund do te thoja edhe njehre kete: Dashuria nuk eshte si hapi i femijve kurrsesi nuk pajtohem dashuria eshte nje proqes e jo nje ngjarje.
Ju faleminderit

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Vizitor prej Mon 09 Jun 2008, 13:11

Nje gje me ben te rri dhe te mendoj: pse njerezit duan te ndalen dhe te analizojne ato qe kane kaluar? Cdo gje qe kalon i perket se kaluares dhe e kaluara shnderrohet ne nje si vorbulle hiri qe vetem te pengon te ecesh para.
Krahasimi i bere per dashurine me femijen eshte se ne qe te dyjave ju perkushtehemi plotesisht, rritet pergjegjshmeria, lind frika, kur qesh qesh dhe ti, e kur lotet rreshqasin te duhet ti fshish dhe ti falesh suport e ngrohtesi ti tregosh rrugen e duhur edhe pse shpesh do devijoj nga ajo rruge qe ti percakton , nje dite do zere vend diku e aty do ngelet.
Nuk e di nese vdekja eshte me e mire se jeta, por di qe dashuria eshte shume here me e mire po aq sa dhe e brishte.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Naki prej Mon 09 Jun 2008, 18:32

arla shkruajti:Nje gje me ben te rri dhe te mendoj: pse njerezit duan te ndalen dhe te analizojne ato qe kane kaluar? Cdo gje qe kalon i perket se kaluares dhe e kaluara shnderrohet ne nje si vorbulle hiri qe vetem te pengon te ecesh para.
Krahasimi i bere per dashurine me femijen eshte se ne qe te dyjave ju perkushtehemi plotesisht, rritet pergjegjshmeria, lind frika, kur qesh qesh dhe ti, e kur lotet rreshqasin te duhet ti fshish dhe ti falesh suport e ngrohtesi ti tregosh rrugen e duhur edhe pse shpesh do devijoj nga ajo rruge qe ti percakton , nje dite do zere vend diku e aty do ngelet.
Nuk e di nese vdekja eshte me e mire se jeta, por di qe dashuria eshte shume here me e mire po aq sa dhe e brishte.
Eh eh tani nuk e thua si e fillove ne fillim tash je me e kjarte.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga bovari prej Tue 10 Jun 2008, 19:22

Naki shkruajti:Do bej nje pyetje ketu duke lexuar me larte me erdhi ne koke.
- Si e kerkojne dashurine femrat? Sa humb dhe sa fiton ajo qe le partnerin!

dashurine e kerkon te bazuar ne vleren te qenurit njeri qe mendon,llogjikon dhe din te vepron,ndersa sa humb ose fiton nje femer qe le partnerin mund te them shume fiton sepse reflejton,gjen vetveten i meson veprimet ku vertet ka humbur disa ndjenja dhe sigurisht nwe listen e kritereve shtohet edhe nje vecori ne zgjedhjen e partnerit dmth gabimet e ish te dashurit mudohet ti eliminon qe ne fillim ne lidhjen e re fest

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11850
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga GISHTEZA prej Tue 10 Jun 2008, 22:38

e nje tjeter gjen

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12226
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga *b@llboy_network* prej Wed 11 Jun 2008, 10:16

Po si e gjen se ? Te njejte cfar ishte apo akoma me shejtan ?

*b@llboy_network*

Shteti : Kosovė
Postime : 18
Kyējet nė forum : 11196
Regjistruar mė : 07/02/2008

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Vizitor prej Thu 12 Jun 2008, 17:38

Kure eshte dashuri e sinqert edhe e vertet ,nuk besoj se mund te iki kaq shpejt,pasi cdo gje qe kalojm ne jet mbetet ne arkivin e kujteses son.Nqs nuk eshte serjoze atehere harrohet shpejt... edhe ta kujtosh nuk te ben pershtypje ..

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Vizitor prej Thu 12 Jun 2008, 17:42

Eshte procesi zinxhir qe ndodh.Cdo gje e kaluar ja le vendin dicka tjetre.Duhet mesuar me ndryshimet dhe me humbjet e asaj qe ka ikur.Madje nuk jane humbje por gjera normale qe mbushin jeten tende dhe cdo dite te jetes.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga akili prej Thu 12 Jun 2008, 19:10

ooo popull i mire po pse po me iku nje dashuri mua do ri pa nje tjeter une
nuk kame ndremnde te ri vetem me nje ajo qe iken ruge te mbare
avatar
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 11088
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga visitor prej Thu 12 Jun 2008, 19:11

akili shkruajti:ooo popull i mire po pse po me iku nje dashuri mua do ri pa nje tjeter une
nuk kame ndremnde te ri vetem me nje ajo qe iken ruge te mbare
e pranueshme edhe nga ana ime
:thinking: akili mund te di mos ke gje me psikologjine ti mo?

Akili , Shota e ka te lindur psikologjine se kur akili mendonte ti perhapte dijet e tij me teper ne kete fushe psikologjia ende nuk kishte baba.

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11396
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Vizitor prej Thu 12 Jun 2008, 19:12

Shume qarte dhe bukur e the gjithmone fjala e popullit kuptohet.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga akili prej Thu 12 Jun 2008, 19:12

dentist pulash jame shota
avatar
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 11088
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga visitor prej Thu 12 Jun 2008, 19:14

akili shkruajti:dentist pulash jame shota
Neutral Neutral Neutral Neutral sa fatkeq ceke mo po hajt mo se edhe aty ku cenke sigurisht do kontribosh

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11396
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga akili prej Thu 12 Jun 2008, 19:14

mos te dhmeb gje barku se dirket ta heq dhembin une shota
avatar
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 11088
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga visitor prej Thu 12 Jun 2008, 19:15

akili shkruajti:mos te dhmeb gje barku se dirket ta heq dhembin une shota
kam une dentistin tim megjithate te falenderoj per kujdesin fest

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11396
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Vizitor prej Thu 12 Jun 2008, 19:16

Ca lidhje ka tema me dhimbjen e barkut akil? Ushtroje profesionin aty ku duhet mor djale.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga akili prej Thu 12 Jun 2008, 19:17

jo une jame ne gadishmeri per popullin
avatar
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 11088
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga visitor prej Thu 12 Jun 2008, 19:21

akili shkruajti:jo une jame ne gadishmeri per popullin
amo e keqa eshte se populli nuk eshte ne sherbimin tuaj

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11396
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Naki prej Fri 20 Jun 2008, 12:49

Ndoshta zoti deshiron qe te takojme persona te gabueshem, para se ta njohim te verteten/in ne menyre qe kur ta takojme te jemi te vetedijshem dhe te ēmojme dhuraten. Mirpo kur dera e lumturise mbyllet mendojme se hapet tjetra,por gjithmone aq shume shiqojme ne te mbylluren sa qe nuk veme re te hapuren.
Dashuria mund filloi me nje “hi” te thjesht chati apo forumi me pas mund te ndeshet me puthjen e pare qe mund te kete shijen e mjaltes … fillon me mosbesime, ndikime nga jashte,…dhe mbaron me lot…. E vertete eshte se nuk e dijme qka kemi deri sa nuk e humbim por e vertete eshte qe e dijme qka na mungon deri sa nuk e gjejme. Mirpo ne jete ka momente kur dikush na mungon aq shume sa qe mundohemi ta nxerrrim prej endrres dhe ne te vertet ta perqafojm. Si qenje njerzore qe jemi shpesh mashtrohemi ne pamje apo ne fjalet e personit.Mos u mashtro ne pamje – eshte e kalueshme.Mos u mashtro pas pasurise – mund te humbet.Shko gjith pas asaj qe te ben te lumtur se vetem nje buzeqeshje mund ta zbukuron diten.Njerezit me te lumtur nuk jane ata qe posedojne me te miren,Por ata qe me se miri shfrytezojne ate qe kan.
Gjithnji veje veten tende ne vendin e ati qe nuk eshte mire jam i sigurt se edhe ti nuk do ndjehesh mirė
Pak para vdekjes babi me tha keto fjale: ‘’ Biri im lumturia ekziston per ata qe derdhin lot, per ata qe jan te lenduar, ata qe kerkojne dhe ata qe mundohen, sepse vetem ata dijne ti ēmojne lotet e tjerve’’. Keto dite nuk isha i qetesuar kur lexoja marrina dhe ndoshta nga nxitimi kaloja dhe une ne to. Pasaj pyesja veten time '' Valle shoku/shoqja mund ta thote nje marri te tille?'' Derisa ne mendjen time silleshin lloj lloj mendimesh mu kujtua edhe nje thenje e nje plaku te fshatit i cili ishte i papare sa menquri dhe durim kishte ne shpirtin dhe mendjen e tije. Atebote fjalet e plakut ishin: '' O cun lloji ma i mire i shokut/shoqes eshte ai/ajo qe kalon neper shume perulje,ofendime dhe te gjitha keto i kalon pa thene asnji fjal’’…tash po mendoje ‘’ Ti degjoj fjalet e plakut apo te flas?’’
Ne fund ndoshta mund te jap nje mendim. Mendoj se dashuria ndertohet nga e kaluara. Nuk mund te ja dalim ne dashri nese nuk ia falim se pari vehtes gabimet e pastaj te dashures/dashurit dhe nuk harroni ne zemren e thyer.
Ju faleminderit


Edituar pėr herė tė fundit nga Naki nė Fri 20 Jun 2008, 18:07, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19019
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga visitor prej Fri 20 Jun 2008, 16:45

Naki shkruajti:Ndoshta zoti deshiron qe te takojme persona te gabueshem, para se ta njohim te verteten/in ne menyre qe kur ta takojme te jemi te vetedijshem dhe te ēmojme dhuraten. Mirpo kur dera e lumturise mbyllet mendojme se hapet tjetra,por gjithmone aq shume shiqojme ne te mbylluren sa qe nuk veme re te hapuren.
Dashuria mund filloi me nje “hi” te thjesht chati apo forumi me pas mund te ndeshet me puthjen e pare qe mund te kete shijen e mjaltes … fillon me mosbesime, ndikime nga jashte,…dhe mbaron me lot…. E vertete eshte se nuk e dijme qka kemi deri sa nuk e humbim por e vertete eshte qe e dijme qka na mungon deri sa nuk e gjejme. Mirpo ne jete ka momente kur dikush na mungon aq shume sa qe mundohemi ta nxerrrim prej endrres dhe ne te vertet ta perqafojm. Si qenje njerzore qe jemi shpesh mashtrohemi ne pamje apo ne fjalet e personit.Mos u mashtro ne pamje – eshte e kalueshme.Mos u mashtro pas pasurise – mund te humbet.Shko gjith pas asaj qe te ben te lumtur se vetem nje buzeqeshje mund ta zbukuron diten.Njerezit me te lumtur nuk jane ata qe posedojne me te miren,Por ata qe me se miri shfrytezojne ate qe kan.
Gjithnji veje veten tende ne vendin e ati qe nuk eshte mire jam i sigurt se edhe ti nuk do ndjehesh mirė
Pak para vdekjes babi me tha keto fjale: ‘’ Biri im lumturia ekziston per ata qe derdhin lot, per ata qe jan te lenduar, ata qe kerkojne dhe ata qe mundohen, sepse vetem ata dijne ti ēmojne lotet e tjerve’’. Keto dite nuk isha i qetesuar kur lexoja marrina dhe ndoshta nga nxitimi kaloja dhe une ne to. Pasaj pyesja veten time '' Valle shoku/shoqja mund ta thote nje marri te tille?'' Derisa ne mendjen time silleshin lloj lloj mendimesh mu kujtua edhe nje thenje e nje plaku te fshatit i cili ishte i papare sa menquri dhe durim kishte ne shpirtin dhe mendjen e tije. Atebote fjalet e plakut ishin: '' O cun lloji ma i mire i shokut/shoqes eshte ai/ajo qe kalon neper shume perulje,ofendime dhe te gjitha keto i kalon pa thene asnji fjal’’…tash po mendoje ‘’ Ti degjoj fjalet e plakut apo te flas?’’
Ne fund ndoshta mund te jap nje mendim. Mendoj se dashuria ndertohet nga e kaluara. Nuk mund te ja dalim ne dashri nese nuk ia falim se pari vehtes gabimet e pastaj te dashures/dashurit dhe nuk harroni ne zemren e thyer.
Ju faleminderit
Naki une kam mendimin tim zakonisht kur nje cift apo dy te dashuruar apo te shoqeruar si duash quaj kalon nje periudhe krize do te jet patjeter njeri nga te dy palet qe kalon direkt tek ofendimet,sharjet,inati, xhelozit ose me shkurt ben cmos te njollos tjetrin.Mendoj se nga disa dyshime nuk duhet te shkosh deri ne ate faze sa te ofendosh personin lere te iken eshte me e mira dhe mos qaj koken shume ta mendosh. Mirpo ka raste kur kemi te bejme me shfryrje nervash qe me pas pendohet shume pse i tha ose pse i thashe. Keto duhet te falen dhe mos te vihen re per mendimin tim. Prit te qetsohet situata dhe me nje me fal rregullohet.

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11396
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga bovari prej Sat 21 Jun 2008, 12:40

""""Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen"""""


Besoj se eshte gjeja me normale qe mund te ndodh.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11850
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga akili prej Sun 22 Jun 2008, 20:22

po po nuk dite ta mbashe dashurin do iki se po dite ta mbashe dhe tja plotesosh deshirat dashuris nga te gjitha anet nuk te iken kot
keshtu qe po nqs ti je ok ne te gjitha anet me dashurin nuk te iken ta ngarantoje une kete me 1000%
avatar
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 11088
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga visitor prej Mon 23 Jun 2008, 11:23

Askund nuk ka ok me dashurin ne te gjitha anet mo akili askund dhe ne dashuri e vetmja gje OK eshte gjuha e perbashket sepse mendoje njehere se jemi qenje njrzore dhe mund te gabojme. Nese kur gabojme kerkojme te falur dhe te mbetet e harrume atehere jemi OK po nese mundohemi gabimi ta arsyetojme dhe gabimin tone te mundohemi te ja hudhim tjetrit atehere ndodh kjo qe edhe tema ka emrin ... mendoj se pak jam e kjarte

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11396
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga akili prej Mon 23 Jun 2008, 20:25

shota nje gabim munde te falet nje here jo me shume dhe kur shikon qe diku ka bere gabim e sqaron se ku ishte gabimi nese ke deshire ta kesh akoma ate dashuri nese nuk ke deshire dhe kerkon ta largoshe sa me shpejt pret ate qe ne e quajme gabim ne ditet e sotem duhet te jeshe shume i qet dhe shume i zgjuar per te bere nje jet te lumutur dhe sa me te buku dhe kure mos shko kunder ne nje bised me njeriun qe ke afer
avatar
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 11088
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Vizitor prej Wed 10 Sep 2008, 16:59

Nje dashuri e re? Po flisni per dashurine sikur
te jete nje pjate me supe te cilen mund ta mbushni kur te doni. Ndoshta dhe
eshte per njerez te ndryshem, nuk jemi te gjithe njelloj! Teorikisht do ishte
shume mire qe pas nje lendimi te gjenim dicka qe na lehteson... problemi eshte
kush ka guxim te marre mundimin e nje lufte per te gjetur serisht dashurine,
tani qe ti e di shume mire se cfare mund te ndodhe dha sa dhemb nje
deshtim.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Vizitor prej Fri 02 Jul 2010, 16:21

Nese vdes nje dashuri nuk do vdesim dhe ne bashk me te, sigurisht qe eshte e trishtushme e dhimbshme, po dhe e veshtir por gjith se si nuk do mbetemi duke qaj ter jetene te plakemi ,jeta eshte e gjat me plot te papritura dhe nje dashuri tjeter eshte e mirseashdhshme,pa dyshim se nuk jetohet vetem, qka ishte ishte dhe nuk vjen me ec me kohen dhe gjej fatin e ri sepse thjesht kjo eshte jeta!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Arjana prej Fri 02 Jul 2010, 16:47

nuk e besoj kete thenie shum,varet nga ndjenjat,personin e fakte te tjera,nuk harrohet lehte nje dashuri nese ka qen vertet e tille
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14812
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje dashuri iken, kur nje tjeter vjen

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi